Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Burak 22 Ağu 2017 Haberler  0

Mehmetçik Kut’ül Amare Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Trt 1 de yeni bir tarihi dizi ekrana geliyor. Bozdağ Film’in yapımcılığını üstlendiği dizi için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. İngilizlerin bozguna uğratıldığı destansı Kut’ül Amare zaferini anlatan dizi yeni sezonda ekranlardaki yerini alacak.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Konusu Nedir ?

Mehmetçik Kut’ül Amare  başrol oyuncularında ise İsmail Ege Şaşmaz Emre Başer ve Serdar Gökhan gibi dev isimler yer alıyor. Kasım 1915’te İngilizlerin Ortadoğu’daki petrol kaynaklarını korumak için Osmanlı Devleti’nin ise kutsallarını korumak için verdiği mücadele  Kut’ül Amare Dizisinde konu alınacak. Kut’ül Amare  zaferi Osmanlı’nın son zaferi olurken İngilizlerin ise en büyük kayıplarından olmuştu.

Yapımcılığını Bozdağ Film’in üstlendiği ”Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisi yakında Trt1 Ekranlarında olacak. Reyting rekortmeni Diriliş Ertuğrul dizisinin de yapımcılığını üstlenen şirket TRT için yeni bir tarihi dizi hazırlıyor. Çöl sıcağında imkansızlık içerinide İngiliz Ordusunu duruşmayı başararak destan yazan askerlerimizin kahramanlık hikayesinin anlatılacağı dizi yeni sezonda ekranlarda olacak.

1916 yılında Osmanlı’nın İngilizleri mağlup ettiği büyük zafer Kut’ül Amare Kuşatması dizisinin çekimleri Konya’da gerçekleştiriliyor. Burada dizi için dev bir plato hazırlanmış durumda. Kut’ül Amare  zaferi Çanakkale gibi İngilzilerin tarihlerinde aldığı ve unutturmak için çabaladığı en büyük hezimetlerden biri olarak gösteriliyor.

Mehmetçik Kut’ül Amare Oyuncu Kadrosu :

İsmail Ege Şaşmaz (Mehmet)

:

Mehmetçik Kut’ül Amare ege şaşmaz

25 Kasım 1993 doğumlu yakışıklı oyuncu Manisa Belediyesi Konservatuarı’nda oyunculuk eğitimi almıştır. Güneşi Beklerken isimli dizide başrol oynayan oyuncu burada geniş bir kesim tarafından tanınmıştır. Güne Bakan ve Aşk Yalanı Sever dizilerinde yer alan oyuncu son olarak Lise Devriyesi dizisi ile ekrana gelmiştir.

Gamze Özçelik :

Mehmetçik Kut’ül Amare gamze özçelik

16 Ağustos 1982 de İstanbulda dünyaya gelen oyuncu 1999 yılında Elite Model Look yarışmasında 4. olmuştur. Eyvah Kızım Büyüdü, Cinlerle Periler, Serseri, Savcının Karısı gibi yapımlarda yer almıştır. Arka Sokaklar dizi ile iyi bir çıkış yakalayan oyuncu uzun süredir ekranlardan uzak kalmıştır. Son olarak Fatih filminde yer alan oyuncu 2013 den bu yana ilk kez kamera karşısında Kut’ül emare ile geçiyor.

Kaan Taşaner (Süleyman Askeri) :
Mehmetçik Kut’ül Amare kaan taşaner

1 ocak 1979 da Konya’da dünyaya gelen oyuncu Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Beşinci Boyut dizisi ile ekran kariyerine başlamış ardından Hakkını Helal Et, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kuzey Güney, Kayıp gibi dizilerde yer almıştır. Son olarak Diriliş Ertuğrul isimli dizide başarılı bir performans sergilemiştir.

Serdar Gökhan (Hüsrev) :

 

15 Mayıs 1946 da Bolu Mudurnu’da doğmuştur. Usta oyuncunun asıl mesleği ressamlıktır. Beşiktaş Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü mezunudur. Birçok film ve dizi projesinde yer almıştır. Babalar Ve Evlatlar , Kurt Seyit ve Şura  , Diriliş: Ertuğrul Gazi  gibi diziler son dönem yer aldığı projelerdir.

İsmail Hakkı Ürün :

1976 istanbul doğumlu oyuncu Sümela’nın Şifresi: Temel, Milat ve Cesur Yürek   gibi yapımlarda yer almıştır.S

Cavit Çetin Güner :

1986 İstanbul doğumlu oyuncu Barış Akarsu ile başrollerini paylaştığı Yalancı Yarim dizisi ile tanınmıştır. Leyla ile Mecnun, Ustura Kemal ve Diriliş Ertuğrul gibi projelerde yer almıştır.

Özgü Kaya : 

17 Haziran 1996 doğumlu oyuncu İstanbul Üniversitesi Konservatuar Mezunudur. Adı Efsane dizisi ile ekran kariyerine başlamıştır.

 

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Diriliş Ertuğrulın yerini tutmaz ama yinede güzel bir dizi olabilir doğru şekilde çekilirse.

  2. Anonim dedi ki:

    Kadro fena değil gibi TRT Bu işleri iyi bceriyor bence güzel dizi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.