Mehmet Dizisinde İstanbul Ne Zaman Fethedilecek? İşte Kesin Cevap

Burak 08 Eki 2017 Haberler  0

Bilindiği üzere O3 medya tarafından Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısına çıkarılmaya hazırlanan Fatih dizisi için senaryonun yazılmasından sonra isim değişikliğine gidilmiş ve dizinin ismi Mehmet: Bir İstanbul Fatihi olmuştu. Bu isim değişikliğinin arkasında ise önemli bir senaryo değişikliğinin etkili olduğu öğrenildi.

Fatih dizisinde başrol olarak yer alacak Kenan İmirzalıoğlu 1974 doğumlu ve dizi de İstanbul’u 21 yaşında Fetheden Fatih Sultan Mehmet’e hayat verecek. Bu da senaryo ile ilgili bir krize neden olmuş ve nasıl olur da 19 yaşında bir çocuğu 43 yaşında bir adam canlandırır sorusu sorulmuştu. Sonrasında ise dizinin İStanbul’un Fethinden sonra başlaması konuşulmuştu; ancak nihai kara verildi.

Mehmet Dizisinde senaryo İstanbul’un Fethedilmesinden 2 yıl önce başlayacak ve ilk sezonun sonunda İstanbul kuşatılacak; ancak İstanbul’un Fethedilmesi ne yazık ki ikinci sezona kalacak. Fatih dizisi çok büyük reyting beklenen bir dizi. Eğer Fatih dizisi gününde birinci olamaz ve 6 ve üzeri reyting alamazsa bu kadar maliyete ne yapımcı ne de kanal katlanabilir.

Bu nedenle ben Mehmet Dizisinin İstanbul Fethedilmeden final yaparak ekranlara veda edeceğini düşünüyorum ve Türk izleyicisine lütfen şu İstanbul fetih olunana kadar şu diziyi izleyin çağrısında bulunuyorum

Dizide İstanbul Ne Zaman Fethedilecek?

Mehmet Bir İstanbul Fatihi dizisinde İstanbul 2019 eylül de fetih edilecek ancak senaryo gereği kuşatma 2018 mayıs nisan aylarında başlayacak. Mehmet dizisi Fatih Sultan Mehmet’in çocukluğundan başlayıp hızlı bir yükselme sonrasında Fatih’in tahta çıkma öncesinde yoğunlaşacak. İkinci sezon için ise Fetih ve sonra ki günlerin senaryosu izleyici ile buluşturulacak. 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.