Mehmed : Bir Cihan Fatihi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri

Burak 21 Şub 2018 Mehmed : Bir Cihan Fatihi  0

Mehmed : Bir Cihan Fatihi Oyuncuları Kim Kimdir Oyuncu Kadrosu

Fatih Sultan Mehmed’in hayatını anlatan ve İstanbul Fethi’ne  kadar olan süreçte neler yaşandığından bahsedecek olan yeni dizi Mehmed : Bir Cihan Fatihi dizisi için geri sayım başladı. o3 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği dizide Fatih karakterine ünlü aktör Kenan İmirzalıoğlu hayat verecek.

Yönetmenliğini Altan Dönmez’in üstlendiği yapımda Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra Çetin Tekindor , Metin Akpınar , Altan Erkekli gibi usta isimlerin yanı sıra Gürkan Uygun , Serkan Keskin Funda Eryiğit gibi oyuncular yer alıyor.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Kenan İmirzalıoğlu (Fatih Sultan Mehmed)

Kenan İmirzalıoğlu

18 Haziran 1974 tarihine Ankara Bala’da dünyaya gelmiştir. Derviş ve Yasemin isimli 2 kardeşi vardır. İlkokulu Bala’da bitirmiş daha sonra orta öğretim için Ankara’ya teyzesinin yanına gelmiştir. Orta ve Lise eğitimini burada tamamlamıştır. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü tamamlamıştır.

Üniversite yıllarında katıldığı modellik yarışmasını kazanarak modellik kariyerine başlamıştır. 1995 yılında da Best Model of Turkey yarışmasının galibi olmuştur. Daha sonra Türkiye’yi Best Model of the World yarışmasında temsil etmiş ve bu yarışmda birinci olan ilk Türk model olmuştur.

Osman Sınav’ın teklifi üzerine Deli Yürek dizisi ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Buradaki Yusuf Miroğlu karakteri ile büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır. Daha sonra Alacakaranlık ve Acı Hayat dizileri ile dizi kariyerini sürdürmüştür. Bu diziler ekranlarda beklentilerin altında kalmış olsa da daha sonra yayınlanan Ezel dizisi büyük ilgi görmeyi başarmıştır. Ardından 2012 de yayınlanan Karadayı dizinde başrol oynayan oyuncu buradaki performansı ile de büyük beğeni kazanmıştır. Yakışıklı oyuncu ayrıca Deli Yürek : Bumarang Cehennemi , Son Osmanlı Yandım Ali , Kabadayı , Cingöz Recai gibi ses getiren yapımlarla beyaz perdede boy göstermiştir.

Seda Bakan (Çiçek Hatun)

Seda Bakan

10 Ekim 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sakarya Üniversitesi’nde Dış Ticaret Bölümü’nü tamamlamıştır. Türker İnanoğlu’nun oyunculuk okulunda eğitim almıştır. Adanalı Dizisi ile oyunculuk kariyerine başlamış ve Behzat Ç dizisindeki Eda rolü ile tanınmıştır. Daha sonra Kardaş Payı dizisi ile ekranlara gelmiştir. Son olarak Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizisiniz yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

Selin Demiratar (Hatice)

Selin Demir

1983 yılında Erzincan’da doğmuştur. Babasının mesleği dolayısıyla çok sayıda il gezmiştir. Lisede katıldığı güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Daha sonra Türkiye’yi yurtdışında temsil etmiş ve buradaki güzellik yarışmasında da 3. seçilmiştir. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesine girmiştir. Acı Hayat ve Adanalı dizileri ile geniş kitlelerce tanınmıştır. 2012 yılından bu yada ekranlara ara veren oyuncu Mehmed dizisi ile dönüş yapmıştır.

Çetin Tekindor (Çandarlı)

Çetin Tekindor

16 Temmuz 1945 Sivas doğumlu usta oyuncu Ankara Üniversitesi Devlet konservatuarı Tiyatro Bölümü Mezunudur. Çok sayıda tiyatro oyununda yer almasının yanı sıra uzun süre seslendirme sanatçılığı yapmıştır. Pek çok yabancı aktörün sesi olmuştur. Küçük Ağa dizisi ile kamera önü oyunculuğuna 1983 te adım atan Tekindor daha sonra Dönemeç ve Önce Canan gibi dizilerde yer almıştır. Özellikle döneminin en çok izlenen dizisi olan YUılan Hikayesi’nde ki Kral karakterini başarıyla canlandırmış ve büyük beğeni toplamıştır. Son olarak İçerde dizisinde Kebapçı Celal karakterini canlandırmıştır.

Metin Akpınar (Akşemseddin)

Akşemseddin Metin Akpınar

1941 yılında doğan usta oyuncu İstanbul Üniversitesi Edebeyiat Bölümü mezunudur. Tiyatro ile başladığı kariyerinde sayısız yeşilçam filmi ile devam etmiştir. Son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz dizisinde yer almıştır.

Toprak Sağlam (Teodora)

Toprak Sağlam

9 Ekim 1985 doğumlu güzel oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Bölümünü birinci tamamlamayı başaran Toprak Sağlam Delibal isimli, sinema filmi ile kariyerine başlamıştır. Bir kaç reklam filminde de yer alan oyuncu dizilerde yardımcı oyuncu olarak yer almıştır. Müzik ve halk oyunları ile yakından ilgilidir.

Sevinç Meşe

5 Mart 1988 yılında Elazığ’da doğmuştur. 2013 yılında Miss Model of Turkey yarışmasını birinci olarak tamamlamıştır. Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünü bitiren güzel oyuncu porofesyonel olarak modellik kariyerini sürdürmektedir. Eğreti gelen ve Kanalizasyon sinema filmlerinde yer almıştır.

Gürkan Uygun

Gürkan Uygun

27 Mayıs 1974 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı tamamlamıştır.Deli Yürek dizinde başladığı kariyerinde Kurtlar Vadisi dizisi ile büyük çıkış yakalamayı başarmıştır. Son olarak Bu Şehir Arkandan gelecek dizinde yer almıştır.

Ertan Saban (Konstantini)

Ertan Saban

4 Aralık 1977’de Üsküp’te dünyaya gelen oyuncu Makedonya Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü  tamamlamıştır. Makedonya Türk Tiyatrosunda çalışmış daha sonra Türkiye2ye gelerek dizi kariyerine başlamıştır. Elveda Rumeli , Kurtlar Vadisi  ve Sakarya Fırat gibi dizilerde yer almıştır.

Serkan Keskin

25 Kasım 1977’de İzmit’te dünyaya gelmiştir. Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi almıştır. Leyla ile Mecnun dizisindeki İsmail Abi karakteri ile büyük çıkış yakalamayı başarmıştır. Son olarak Hayat Şarkısı dizisinde yer almıştır.

Leyla Tanlar

Leyla Tanlar

30 Aralık 1997’de İzmir ilnde dünyaya gelmiştir. Vahide Gördüm’ün oyunculuk okulu olan Otuzbeş Buçuk atölyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Paramparça dizi ile kariyerine başlamış ve Cansu karakterine hayat vermiştir.

Funda Eryiğit  (Evdoksiya)

1984 Hollanda doğumlu oyuncu Aslen Samsun’lu dur. İstanbul Üniversitesi Konservatuar Bölümü’nü tamamlamıştır. Karadayı’daki Belgin karakteri ile tanınmıştır. Son olarak Gecenin Kraliçe’si isimli dizide yer almıştır.

Burak Tamdoğan  (Şahabettin Paşa)

1971 Ankara doğumlu oyuncu Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Parmaklıklar Ardında , Geniş Aile , Küçük Kadınlar, Kara Para Aşk , 6 Mantı gibi dizilerde yer almış son olarak Bu Şehir Arkandan gelecek dizisinde görülmüştür.

Mert Yazıcıoğlu

1993 İstanbul doğumlu genç oyuncu Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. Kayıp Şehir , Umuda Kelepçe Vurulmaz ve Karagül dizilerinde yer almıştır.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Fragmanı

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir