masum 18 haziran özeti

Masum 88. Bölüm Özeti 18 Haziran 2020 Gopi’nin Çabaları

Burak 09 Haz 2020 Analizler  0

Son bölümde yaşananlar okurlarımızı bir hayli üzmüştü. Gopi Rashi’nin oyununa gelmiş ve ödevini tam anlamıyla teslim edememişti. Bunu duyan Kokila Gopi’ye bir hayli parlamıştı. Bu durumdan memnun olan Rashi evdeki tüm işleri tekrar Gopi’nin üzerine bindirir. Kokila Gopi’nin başarısızlığından dolayı Rashi’nin bu yaptığına ses çıkarmaz. Masum 18 haziran özeti başlıyor arkadaşlar.

Masum 88. Bölüm Özeti

Kokila iki gelin arasındaki yarışın kızışmasını istiyordur. Gelinlerinden yemek yapmalarını ister. Gopi yeni ödevlerinin yanı sıra verilen görevleri yerine getiriyordur. Gopi ve Rashi ikilisi söylenen yemeği yapmak için mutfağa girerler. Gopi’nin aklında ona verilen görevler vardır. Bu yüzden yaptığı yemeğe de özen gösteremiyordur. Gopi mutfaktaki işini tamamlayarak ödevine koşar.

masum 18 haziran özeti

Rashi Gopi’nin daha iyi yaptığını düşünerek yemekleri değiştirir. Evdeki herkes Gopi’nin yemeği daha güzel yapacağını düşünüyordur. Rashi ve Gopi ikilisi yemeği masaya getirerek aile bireylerine sunar. Kokila Rashi’nin yaptığı yemekten bir kaşık alır ve kusacak gibi olur. Yemek hiç güzel olmamıştır. Rashi Gopi’nin bu kadar özensiz yemek yapacağını düşünememiştir. Şok olur ve Kokila’nın aşağılamalarına maruz kalır. Gopi övgüleri alarak odasına çıkar.

Ahem odaya çıktığında Gopi’yi ödev yaparken görür. Onu biraz izledikten sonra kitaplarının düzenli tutmasını söyler. Bizim Gopi Ahem’in ağzına baktığından dolayı bu uyarıyı bile iltifat olarak algılar. Rashi ilk defa güzel yemek yapmış ve bunu da hile yaparak kaybetmiştir. Bu mağlubiyeti hazmedemeyen Rashi Kokila’nın yanına gelerek Gopi’nin yemekleri değiştirdiğini söyler. Kokila Rashi’ye bağırmaya başlar ama Kokila’nın içine kurt düşmüştür.

Masum 18 haziran özeti devam ediyor

Okul günü gelmiştir. Ahem Gopi’yi okula bırakır. Gopi derste oldukça zorlanıyordur. Öğretmen ise destek olması gerekirken onu sürekli azarlayarak şevkini kırıyordur. O sırada okulun yetkilisi içeriye girer ve öğretmeni sakinleştirir. Öğretmen müdüre Gopi’den dert yanmaktadır. Müdür ise Gopi’nin akıllı bir kız olduğunu ve öğrenme becerisinin yüksek olduğunu savunur. Öğretmen müdürün bu ısrarını çözemez ve dersine devam eder. Dersi bitirmeye yakın öğrencilere ödev verir.

masum 88. bölüm özeti

O sırada şımarık öğrenciler Gopi’yle dalga geçmek için fırsat arıyorlardır. Öğrencilerden biri Gopi’nin arkasına bir kurdele bağlayarak kuyruğu varmış gibi gösterir. Gopi sırasından kalkınca bütün öğrenciler gülmeye başlar. Gopi kurdelenin farkına varamaz ve ne yapacağını bilmiyordur. O sırada müdür sınıfa girer ve öğrencileri yaptıkları bu şakadan dolayı azarlar. Gopi’ye kurdele bağlayan çocuk annesinin yanına gider o sırada Gopi okuldan çıkıyordur. Çocuğun (Sarita’nın) annesi Gopi’yi görünce o da dalga geçer ve sen git Kokila’nın ayakçılığını yap diyerek onu aşağılar. Bu kötülüğü yapan çocuğun annesi Kokila’nın komşusudur.

Gopi çaresiz ve üzgün bir şekilde evin yolunu tutar. Kokila ise sinirli bir şekilde Gopi’yi bekliyordur. Gopi içeri girer girmez yemekleri sen mi değiştirdin? diye sorar. Gopi bu soruyu beklemediğinden şaşırır ve cevap veremez. Kokila Gopi’nin yemekleri değiştirdiğine emin olmak üzeredir. Söze girerek yemeğin aynısını tekrar yapmasını ister. Gopi çantasını bir kenara bırakarak yemeği kusursuzca yapar. Kokila Gopi’nin böyle bir şey yapmadığına emin olur. Masum 18 haziran özeti bu kadardı arkadaşlar.

Masum 88. Bölüm Fragmanı

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Masum 88. Bölüm Özeti 18 Haziran 2020 Gopi’nin Çabaları” üzerine 4 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Ahh gopi sana her yerde düşman tapiliyor şimdi de okuldaki çocuklar senin le ugraşiyor tabi kendini korumasini bilemezsen hep öyle ezilirsin

 2. Anonim dedi ki:

  Çok saolun özetler üçin ama lütfen biraz daha hizli olamazmisiniz sizden rica ediyorim yeni özet geldiginde öteki özetdeki vakalari bile hatirliyamiyorus.
  En azindan her güne bir özet istiyorus tabi mümkinse gayret edin!
  Şimdiden teşekkürler!!!

 3. mavi dedi ki:

  Selam herkese coook cook harika ozet ellernize saglik.

  Ayy ayyy rashi sen ne isteyorsun gopiden nedan surekli yoluna cikyorsun surekli onu maf etyorsun sen kotu cadi rashi .Gopi sende biraz kafani kullan oyle olmaz cnm.

  1. Deniz dedi ki:

   Mehaba arkadaslar ozetler cokkkkkkkkkk gozel lutfen yeni ozetleri hizli berin lutfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.