masum 13 haziran fragmanı

Masum 83. Bölüm Özeti 13 Haziran 2020 Gopi Öğreniyor

Burak 31 May 2020 Analizler  0

Masum son bölüm özetinde Mani bayılmıştı. Gelen doktor yaptığı tektikler sonucunda tarihi geçmiş ilaç kullanmasından kaynaklı zehirlendiğini belirtmişti. Bu olaylardan haberdar olan Rashi mutlu olur ve hemen Urmila’ya yetiştirmek ister. Urmila olanları duyunca gülmeye başlar ve keyfi yerine gelir. Masum 13 haziran özeti başlıyor.

Masum 83. Bölüm Özeti

İlaç konusundan dolayı Gopi kendini suçluyordur. Gopi bir köşeye geçmiş ağlarken Jigar onun yanına gelir ve hatasız kul olmaz diyerek Gopi’yi rahatlatmak ister. Gopi Mani’nin zehirlenmesine ayrı üzülüyor, Ahem’in tepkisinin ne olacağını da ayrı merak ediyordur. Jigar’ın onunla konuşması faydalı olur ve Gopi odasına çıkar.

Ahem Gopi’yi görür ve ona öfke dolu gözlerle bakmaya başlar. Masum Gopi ise Mani’nin iyi olduğunu söyleyerek onu rahatlatmaya çalışır. Ahem Gopi’ye olan kızgınlığından dolayı söylediklerini dinlemez bile. Odanın camı açık kalmıştır. İçeriye giren rüzgar Ahem’in bütün iş dosyalarını ortalığa savurur. O sırada Gopi ve Ahem’in evlenirken yaptırdıkları davetiyeler ortaya çıkar. Gopi davetiye bakarak hüzünlenir.

masum 13 haziran özeti

Kokila o sırada odaya girer ve Gopi’nin kendi davetiyesini bile okuyamadığını görür. Gopi ise bu durumdan rahatsızdır. Okuma yazma öğrenmek istediğini Kokila’ya belirtir. Kokila bu isteğini geri çevirir. O sırada Rashi uzaktan onları dinliyordur. Gopi’nin üstüne güler ve odasına giderek Urmila’yı arar.

Evde herkes Kokila’ya Gopi’nin okuma yazma öğrenmesi için baskı yapıyordur. Ahem bu durumdan haberdar olunca şaşkınlığını gizleyemez. İçten içe o da Gopi’nin öğrenmesini istiyordur. Kokila ise verdiği olumsuz yanıtı kendi kafasında değerlendirmeye başlar. Ertesi sabah Ahem ve Gopi odadadır. Ahem Gopi’den bugünün gazetesini vermesini ister. Masum Gopi şaşırır ve eski tarihli bir gazeteyi uzatır. Ahem çılgına döner ve tarihleri de mi bilmiyorsun?! diyerek Gopi’ye sert çıkar.

masum 83. bölüm özeti

Herkes salonda oturuyordur. O sırada eve biri gelmiştir. Herkes şaşkınlıkla adama bakarken adam kendini öğretmen olarak tanıtır. Kokila dayanamamış Gopi’ye okuma yazma öğretmesi için öğretmen tutmuştur. Bütün aile sevinçten dört köşe olur. Ahem belli etmemeye çalışsa da mutluluğu yüzünden belli olur. Bu durumdan hoşnut olmayan tek kişi Rashi’dir. Odasına koşarak annesini arar. Urmila ondan Gopi’nin okuma yazma öğrenmesini engellemesini ister.

Diğer yandan kötü kaynana Urmila’nın Kinjal’e eziyetleri devam ediyordur. Kinjal ise bu duruma yavaş yavaş alışıyor ve karşı plan kurmaya başlıyordur. Urmila Kinjal’in yanına gelerek ilahi ezberlemesini ister. Kinjal tamam diyerek kasetten son ses bir ilahi açar. Teyibin sesi o kadar yüksektir ki Urmila neredeyse sağır olacaktır. Kinjal’e dönüp kapatmasını ister. Kinjal ise anca bu şekilde ezberleyebileceğini söyler. Urmila yeter ki kapat şunu ezberlemesen de olur deyince Kinjal kulaklarına taktığı tıpayı çıkarır ve gülümser.

masum 13 haziran fragmanı

Gopi okuma yazma öğreneceği için çok heyecanlıdır. Öğretmen ilk ders için Gopi ile salonda hazırlık yapıyordur. Şeytan Rashi ise onları rahatsız etmenin türlü türlü yollarını düşünmeye başlamıştır. İkili alfabe ve sayılardan derse başlarken Rashi gürültü yapar. Gopi gürültüden dolayı derse odaklanamaz. Masum 13 haziran özeti bu kadardı arkadaşlar.

Masum 83. Bölüm Fragmanı

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.