Masum 46. Bölüm Özeti 7 Mayıs Umang Kayıplara Karıştı

furkan 29 Nis 2020 Analizler  0

Ekranların sevilen dizisi Masum’da Kinjal herkes tarafından dışlanmıştı. Ahem onun sevgilisinin kim olduğunu öğrenince de ortalık iyice karışmıştı. Ahem’in Umang ile ettiği kavga işleri çıkmaza sokarken Kokila bu durumu nasıl idare edecek? Kinjal Umang ile evlenecek mi? bütün bu soruların cevabını ilerleyen günlerde alacağız. Masum 7 Mayıs Özeti sizlerle…

Masum 46. Bölüm Özeti

Kinjal’in iyice yoldan çıktığını düşünüp küplere binen Kokila ona çok sinirlenir. Onu doktora götürerek bebeği aldırmak ister. Kokila’nın bu kararına herkes karşı çıksa da Kokila kimseyi dinlemez. Daha sonra Büyük anne olayı ele alıp Kokila ile konuşmak ister. Kokila’ya bebeğin de bir can olduğunu hatırlatıp bu yaptığının yanlış olduğunu söyler. Daha sonra bu işin tek çözümü Kinjal ile Umang’ın nikah kıyması diye ekler. Jigar ile Gopi’de büyük annenin sözlerine hak verince Kokila bu durumu sakin kafayla biraz daha düşüneceğim deyip oradan ayrılır.

Şirag sabah erkenden eve gelir ve Hetal’in yanına gider. Hetal’e neler olduğunu sorar. Hetal bütün olanları detaylı bir şekilde Şirag’a anlatır. Şirag her şeyi öğrendiğinde Büyük annenin yanına gider. Ona Kinjal bizim için çok değerli onu üzecek hareketlerde bulunmamalıyız der. Kokila onun bu konulara girmesini istemez ve ona ailevi meselelere karışmamasını tatlı bir dille anlatır. Daha sonra Kokila çok düşündüm diyerek Umang’ın ailesiyle tanışmalıyız der ve nikah sinyalleri verir. Ahem bunu duyunca çok sinirlenir ve bütün sertliğiyle bu durumu kabul etmez.

Kimse onun bu sinirine bir anlam veremez. Şirag Ahem’e gelip ona birbirine aşık iki genci daha fazla ayrı tutmamalıyız der. Aile bu konu hakkında derin bir tartışma içerisindeyken arkalarından bir ses işitirler. Tüm aile arkalarına baktıklarında büyük bir şok yaşar. Umang bütün ailenin karşısına geçmiş ve bu karmaşıklık benim yüzümden oldu hepinizden af diliyorum der. Daha sonra kendisinin Kinjal’i çok sevdiğini belirtip onu asla üzmeyeceğim diye ekler.

Ortam da ölüm sessizliği vardır. Sessizliği tekrar Umang bozar ve sizlerin neler düşündüğünüzü çok iyi anlıyorum der. Ailesinin başka bir ülkede olduğunu belirtip tanışma faslı için yarın getireceğini söyler. Umang aileye yaklaşıp büyüklere saygı gösterip oradan ayrılır. Herkes şok içerisindeyken Şirag hava kararınca Umang’ın evine bir ziyarette bulunacağını belirtir. Daha sonra Kinjal onlara gelip Umang’ı anlatmaya başlar. Kokila öfkeyle onu susturup odasına yollar. Gopi Kinjal’in çok üzgün bir şekilde oradan ayrıldığını görünce dayanamaz ve onun ardından giderek onu tutar. Ona mutlu olması gerektiğini söyleyip onun gönlünü hoş eder. Daha sonra oradan ayrılır.

Ayrılırken de içinden Ahem ile aralarının iyi olması için Tanrı’ya dua eder. Herkes odasına dağıldığında Kokila Ahem’in yanına gider. Ahem Kokila’yı görünce çok sinirlenir. Kokila onunla konuşmaya çalışsa da Ahem Umang’ın kız kardeşi benim eskiden sevdiğim kadındı böyle bir düğüne nasıl olur da müsade gösterirsin? diye çıkışır. Kokila ona sakin ol deyip lafa girer. Ona bu evliliğe izin vermemeleri halinde Kinjal’in depresyona gireceğini ve bebeğe bir zarar gelebileceğini söyleyip ayrılır.

Gopi nikah için tekrar zarflar hazırlar. Adete göre zarflara para konur ve bu para dağıtılır. Zarfları eline alıp Şirag’ın yanına gider. Ancak onu Kokila durdurur ve Ahem’in yanına yollar. Gopi korkarak Ahem’in yanına gelip zarflar için para gerektiğini söyler. Ahem bunu duyunca zaten acı çekiyorum bir de senle uğraşamam deyip cebinden para çıkartır. Paraları fırlatıp buradan defol diye Gopi’ye bağırır. Gopi paraları toplarken kendisinin mutlu olması için Ahem’in de mutlu olması gerektiğini düşünür.

Hava kararınca Modi ailesi tanışmak için Umang’ın konakladığı eve giderler. Ancak evin önüne vardıklarında kapı kilitlidir. Gopi bu kilidi herkese eliyle işaret eder. Bütün aile bu kilidi görünce çok şaşırır. Kinjal sessizliği bozar ve Umang ailesini getirmek için evden ayrılmıştır der ve ona telefon açar. Ancak aradığı numara devde dışı edilmiştir. Kinjal bunu anlayınca  bir şok daha yaşar. Kinjal bir umut biraz daha burada oyalanalım der. Ahem çok sert tepkiler gösterir. Aile kapının önünde bir müddet daha oyalanıp eve geri dönerler. Aile eve döndüğünde onları Urmila karşılar. Hetal onu görünce burada ne arıyorsun diye sorar.

Urmila bütün ailenin evden ayrıldığını duyunca Büyük anne tek kalmasın diye eve gelip ona yardımcı oldum der. Daha sonra Rashi’de oraya gelir. Anne ve kız konuyu bir şekilde Umang’a getirince Kokila adeta sinir küpüne döner ve Urmila’ya bağırıp çağırmaya başlar. Urmila bu sinir karşısında birkaç yalan söyleyip ondan kurtulmak istese de Kokila onu laflarıyla bitirmiştir adeta.

Daha sonra Büyük anne gelip onlara Umang’ı sorar. Herkes sessiz kalırken Kinjal hala umudunu yitirmemiş ve önünde sonunda bizlere geri dönecektir demiştir. Bu arada Ahem birisiyle telefon görüşmesi yapmaktadır. Telefonu kapatınca öfkeyle diğerlerinin yanına gelip Umang’ın ailesinin dönüş için hiçbir yerden bilet almadığını belirtir. Belli ki Umang yeni bir plan peşindedir.

Bütün aile aldatıldıklarını anlar. Ancak Kinjal hala bir umut onun döneceğini söylerken Ahem çok öfkelenir ve ben onun şuan nerede olduğunu tahmin ediyorum der. Daha sonra Kokila ve Jigar’ı peşine takarak bir parti alanına gelir. Ahem bu partide Umang’ın başka biriyle içip eğlendiğini görünce adeta ateş püskürtür ve onun yakasına yapışır. Ahem onu sorgulayıp Kinjal’i niçin oyalıyorsun diye sorar. Umang yüzsüz bir şekilde Kinjal bana deliler gibi aşık onu üzmemek için bir ara onunla samimi oldum hemen onunla evlenemem deyince Jigar da Ahem’e katılıp Umang’ı pataklamak ister. Ancak Kokila onları durdurarak Umang’a pis pis bakar.

Dördünün arasında bir ölüm sessizliği vardır. Kokila ileri adım atıp iki elini birleştirip Umang’a kızı ile nikahlanması için adeta yalvarır. Kinjal’in onu çok sevdiğini belirtip onu üzmemesi için Umang’a yapışır. Umang onu hiç aldırmayarak etme bulma dünyası işte. Zamanında Ahem Anita’yı aynen böyle üzmüş ve ben de onun ayaklarına kapanıp Aniti ile evlenmesini istemiştim ancak Ahem bana hiç aldırmamıştı der. Bunu söyleyince bütün oklar Ahem’e çevrilir. Masum 7 Mayıs Özeti bu kadar arkadaşlar.

Masum 46. Bölüm Fragmanı

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir