Masum 39. Bölüm Özeti 30 Nisan 2020 Rashi’nin Planı Ortaya Çıktı

furkan 21 Nis 2020 Analizler  0

Kanal 7’nin vazgeçilmez dizilerinden biri olan Masum’un son bölümünde Gopi’nin büyük işler başarması Kokila’yı çok etkilemişti. Hetal’de Gopi’nin bu başarılarından dolayı onu mutlu etmek istemiş ve ona Ahem ile ilgili sahte şeyler söylemişti. Kokila bu duruma çok kızmış Gopi’de çok üzülmüştü. Bakalım bu bölümde bizleri nasıl olaylar bekliyor. Masum 39. Bölüm özeti siz değerli takipçilerimizle…

Masum 39. Bölüm Özeti

Yaşanan olaylar Gopi’ye bütün öz güvenini yerine getirtmişti. Artık Ahem ile ilgili konularda utanmıyor. Aksine atılganlık gösteriyordu. Kokila ise puja vaktinin geldiğini anlamış ve bütün hazırlıkları kendisi idare etmiştir. Ayrıca puja kutlaması için kullanılan en önemli yemekleri hazırlamış ve puja zamanı bunların servis edilmesi görevini Mani’ye vermiştir. Urmila ise Kokila’nın kendisiyle alay edip küçük düşürdüğü günü unutmamış intikam zamanının geldiğini düşünerek kızını çağırmıştır.

Rashi gelince ondan derhal Kokila’nın hazır ettiği yemeklere gidip farklı ve zararlı bir madde katmasını ister. Urmila yine şeytani bir plan yapmıştır. Rashi annesinin söylediklerini yapmak için mutfağa girer. Rashi içerideyken Urmila kapının önünde etrafı kolaçan etmektedir. Mutfağa sırasıyla Gopi ve Mani girer. Rashi basit yalanlarla onları atlatmayı başarır. Daha sonra Kinjal’in içeri girdiğini fark eder. Kinjal basit lokmadır çünkü ona Umang’tan bahsedince bulunduğu mekanı hemen terk eder.

Rashi’de bunu kullanıp onu da atlatır. Rashi bütün yemeklere bu maddeyi dökerken Urmila, Kokila’nın yaklaştığını fark eder. Hemen öksürmeye başlar. Amacı onu biraz daha kapı önünde tutup kızına zaman kazandırmaktır. Ancak Kokila, Urmila’yı fark etse de onu görmemezlikten gelip içeri girer. Urmila, Kokila’nın kendisini iplemediğini fark edince hemen cep telefonundan ev telefonunu arar. Kokila tam içeri adımını atacakken telefonun çaldığını duyup geri döner. Kokila oradan ayrılınca Rashi’de bütün yemeklere maddeyi katıp hızla oradan uzaklaşır.

Puja zamanı geldiğinde herkes yerli yerinde beklemektedir. Gopi gelip ışık festivalini tek tek herkese uygular. Gopi herkese aartisini yaptıktan sonra Ahem’i görür. Hemen yüzünü gizleyip yerine geçer. Ahem’de ışık festivalini yerine getirir. Gopi yüzünü gizlemesine rağmen Ahem’i sürekli olarak izlemeye devam etmektedir. Sunum zamanı geldiğinde Kokila’nın özenle hazırladığı yemekler herkese tek tek dağıtılır. Gopi yemeğin değişik koktuğunu fark eder. Daha sonra Kokila’da bunu farkına varır ve yemekleri hazırlarken bir karışıklık yaptığını düşünür.

Yemeklerdeki değişik kokunun herkes farkına varmıştır. Şirag söze girip Tanrının huzurunda böyle bir hataya nasıl yer verirsiniz diye Hetal ve Kokila’yı azarlar. Şirag onlara çok ağır sözlerde bulunurken Kokila lafa girer. Her şeyi kontrollü yaptığını belirterek birisinin işlerine çomak sokmak istediğini söyler. Kokila o esnada Rashi’nin çok heyecanlandığını fark edip bu işte onun bir parmağının olduğunu anlar. Kokila kocasına baktığında utançla kafasını eğdiğini görür. Kan beynine sıçrayarak Rashi’nin karşısına dikilir. Ona yaptığı her şeyi anlatmasını söyler. Yoksa her şeyi ispat edip onu rezil edeceğini belirtir.

Rashi’den ses çıkmayınca Kokila bir plan düşünür. Aklına bir fikir gelir. Bu fikir yemeğe farklı bir madde katanın elinin kirli olma ihtimalidir.  Ortaya iki adet beyaz bez serer. Daha sonra Rashi hariç herkesin bu beze elini bastırmasını ister. Rashi dışındaki kimseden bir leke çıkmaz. Daha sonra Rashi’ye diğer beze elini basmasını söyler. Rashi elini beze değdirince bezin rengi değişir.

Bu olayın Rashi tarafından yapıldığı da böylece ortaya çıkar. Rashi’nin neden böyle bir şey yaptığına kimse anlam veremez. Ortada ölüm sessizliği vardır. Sessizliği Kokila bozar. Kokila sedirin boyasının da Rashi tarafından değiştirildiğini anlamıştır. Bütün yaptıklarını ortaya döküp neden böyle şeyler yapıyorsun diye sorar. Rashi birkaç yalan söyleyip işin içinden sıyrılmaya çalışır. Ancak Kokila yalanları yemez ve onu iyice sıkıştırır. Rashi tam her şeyi itiraf edecekken Urmila oraya yetişir. Urmila, Kokila’nın kızını ölümüne sorguladığını görünce lafa karışır.

Kokila’ya, kendisinin ağrıları olduğunu belirterek kızından farklı bir madde ile ağrıyan yerleri ovalamasını istediğini söyler. Elinden çıkan lekelerin kendi isteği yüzünden olduğunu belirtir. Kokila, Urmila’yı duyunca daha çok sinirlenir ve ona kızını kurtarmak için iğrenç iftiralarda bulunuyorsun deyip bağırır. İkili tartışırken Şigar’ın sesiyle susarlar. Şirag olanları unutun deyip tekrar puja hazırlığı yapmalarını ister. Herkes dağılırken Kokila sinirle Urmila ve kızına dik dik bakıyordur. Evde sessizlik hakimken kapı zili çalar. Modi ailesine gelen misafir Mehta ailesidir.

Mehta ailesinin ışık festivali için geldiği bellidir. Kokila onları buyur ettikten sonra Gopi’ye yaklaşıp yemeklerden sen sorumlusun der. Gopi denileni yapmak için mutfağa gider. Gopi yemek için uğraşırken iki ailede avluya çıkıp kutlama yaparlar. Fişek patlatıp onları havaya atarlar. Aksi şeytan fişeklerden biri gelip Gopi’nin elinde patlar. Gopi patlamanın verdiği acıyla bağırmaya başlar. Derhal musluğu açıp elini suyun altına tutar. Ama nafile eli hiç serinlemez ve yanma hissi hiç gitmez. Elini okşarken biri musluğu açıp Gopi’nin elini tekrar suya tutar.

Gopi karşısındaki kişinin Ahem olduğunu görünce şok olur. Hemen yüzünü kapatmak ister. Ancak Ahem onu sıkıca tutarak buna engel olur. Gopi, Ahem’in kendisiyle ilgilendiğini düşünüp çok mutlu olur. Daha sonra Ahem, yanık için Gopi’nin eline kremi kendisi sürer. Ahem mütevazılık yapıp kim olsa yardım ederdi dese de Gopi çok sevinçlidir. Masum 30 Nisan Özeti bu kadar arkadaşlar.

Masum 39. Bölüm Fragmanı

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.