Masum 38. Bölüm Özeti 29 Nisan 2020 Gopi Boya İşini Halletti

furkan 20 Nis 2020 Analizler  0

Masum dizisinin son bölümünde yaşanan olaylar izleyicileri adeta ekrana kilitledi. Rashi’nin iyiliği bırakıp kötülüğe başlaması evdeki durumları değiştirecek gibi duruyor. Ahem’in öksürüklerine Gopi’nin bir çare üretmesi Ahem’i Gopi’ye yakınlaştıracak mı? tüm soru işaretlerinin cevabını ilerleyen bölümlerde alacağız. Masum 29 Nisan Özeti başlıyor.

Masum 38. Bölüm Özeti

Bir önceki bölümden boya ustalarının tapınaktaki sediri farklı bir renge boyadığını biliyoruz. Açılışta Kokila sediri açık renkte beklerken koyu bir renge boyandığını görünce çok sinirlenir. Ustaları azarlayarak gönderir. Şirag Kokila’nın ustaları göndermesini hiç iyi karşılamaz. Çünkü ustalar gidince sedirin nasıl boyanacağını düşünmüştür. Kokila boya işini kendisi tarafından halledileceğini belirterek farklı ustaları aramak için Gopi’ye numara defterini getirmesini ister. Rashi atlayarak bu işi kendisinin halledeceğini belirtir. Kokila onaylar.

Rashi gidip geri geldiğinde ustalara ulaşılmadığını söyler. Daha sonra sedirin renginden dolayı Kokila’ya gülmeye başlar. Bu durumu gören Hetal Rashi’nin tavırlarına çok gıcık olur. Kokila her şeyin farkına varır ve ustaların numarasını tekrar getirmesini ister. Kokila üzgün bir şekilde oradan uzaklaşırken Hetal, tavrından dolayı Rashi’ye bağırır. Gopi boya işini üstlenir. İşe koyulurken Jigar’da gelip ona destek olur. Gopi çok üzülür çünkü boyanın istedikleri kalitede olmadığını fark eder. Bütün bu olaylar olurken Kinjal, Umang’a art arda telefon eder ancak Umang hiçbirine çıkmaz.

Gopi boya işini halletmeye çalışırken Kokila ona manevi kutlama için şimdiden hazırlanmasını söyleyerek ayrılır. Gopi bir anda çöker sanki bütün işler art arda ona yüklenmiş gibi hisseder. İçinden şimdi ne yapacağım diye geçirir. Kokila ile Hetal beraber sedire gelirler. Sedirin üstünde bir bez vardır. Jigar bu bezi çektiğinde sedir beyaza boyanmıştır. Gopi’de sedirin altında beklemektedir. Kokila sedirin boyandığını hiç düşünmemiştir. Birden beyazlar içinde sediri görünce çok mutlu olur. Rashi bütün olanlar karşısında şoka girmiştir.

Ortamdaki sessizliği Jigar bozar. Onlara bütün bu işlerin Gopi tarafından yapıldığını söyler. Rashi Gopi’nin yine kendisine karşı nispet yaptığını düşünüp onu yok etmek ister. Kokila ışık festivali için Ahem ile Gopi adlarının gümüş paralara yazılmasını ister. Daha sonra Kokila Gopi’ye gelerek ondan takı seçmesini ister. Gopi utanıp kıpkırmızı olurken Kokila onun için harikulade bir altın takımı seçmiştir bile. Hetal ise Rashi’ye gösterişsiz bir takım seçer. Rashi bütün olanlar karşısında sinirden küplere biner.

Bütün bunların ardından Kokila söze girip ibadet zamanının geldiğini söyleyerek tüm aileyi sedire çağırır. Kokila, Ahem’in yanına gelerek ona bütün sedirin Gopi tarafından boyandığını ve süslendiğini belirterek Gopi’nin hamaratlığını Ahem’e büyük bir iştahla anlatır. Ahem onu dinlese de ağzından tek bir laf çıkmaz. Gopi sedire çıkıp bütün aile için ibadetini yapar. Daha sonra Jigar seslenerek herkesi yemeğe davet eder. Ancak Kinjal gelmek istemeyerek odasına doğru gider. Odasına girer girmez bir umutla Umang’ı defalarca arar. Umang aramaları görse de hiç umursamaz.

Umang ne kadar umursamasa da bir anda aklına Modi ailesinin kardeşine yaptıklarını getirir ve intikam ateşiyle telefonu açar. Gopi, Kinjal’in yemek yemediği için çok halsiz olduğunu düşünerek ona bir şeyler getirir. Odasına girdiğinde Kinjal banyodadır. Kinjal banyodayken telefonu çalar. Gopi önemli bir şey olduğunu düşünerek telefonu açar. Umang telefon açılır açılmaz övgülü sözlerle lafa girer. Gopi arayanın Elish olduğunu düşünerek onu dinler. Umang tüm planlarını tekrar yaptığını söyler ve tam planlarını anlatacakken Kinjal sinirle Gopi’den telefonu çekerek alır.

Hetal ışık festivali hakkında bir şeyler söylemek için Rashi’ye yanaşır. Ancak Rashi kendisinin görevli olmadığını belirterek umursamaz bir tavırla onu geri çevirir. O arada Jigar eve gelir. Elinde birçok poşet vardır. Bu poşetlerden bazılarını annesine hediye eder. Rashi, Jigar’ın kendisini unuttuğunu düşünerek öfkeyle oradan ayrılır. Rashi uzaklaştığında Jigar onun için satın aldığı elbiseyi Hetal’e gösterir. Bu günlerde parasal yönden sıkıntıda olduğunu belirterek ancak bunu alabildim der. Hetal bunu duyunca benden niçin gizliyorsun diye sorar. Jigar sorumluluklarını kendisinin halletmesi gerektiğini belirtir. Hetal bunu duyunca çok sevinir ve oğluna güzel sözler söyler.

Annesi tarafından övgülere boğulan Jigar, Rashi’nin yanına gelerek elbiseyi ona hediye eder. Gopi’nin hüzünlü olması Hetal’in dikkatini çekmiştir. Onu mutlu etmek için Gopi’ye bir elbise getirip onu Ahem’in yolladığını söyler. Bunu duyan Gopi çok mutlu olur. Heyecanla bu elbiseyi giyer. Ordan ayrılırken Ahem ile karşılaşır ve heyecanla onu selamlar. Ahem’de selam verip lafı uzatmadan ayılır. Kokila, Gopi’nin elbisesini fark eder ve bu nereden geldi diye sorar. Gopi heyecanla bu elbisenin Ahem tarafından alındığını söyler. Kokila çok şaşırır çünkü oğlu bu güne kadar ne aldıysa Kokila’ya danışarak almıştır. Durumu gören Hetal hemen Kokila’yı oradan uzaklaştırır.

Kokila şaşkınlıkla Hetal’e bakarken Hetal yaptığı küçük oyunu ona anlatır. Kokila, Hetal’e manalı manalı bakıp Gopi’yi yalanlarla mutlu etmemesini ister. Daha sonra Ahem ile Gopi arasına burnunu sokmamasını söyler. Bunları duyan Gopi’nin gözünden yaş gelir. Hetal Gopi’ye yaklaşarak özür diler. Gopi ona kendisini mutlu etmek istediğini söyleyerek özür dilememesini belirtir. Daha sonra onu annesinden ayırmadığını belirterek onu çok mutlu eder. İkili birbirlerini sevinçle kucaklar. Masum 29 Nisan Özeti bu kadar arkadaşlar.

Masum 38. Bölüm Fragmanı

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir