masum 20 nisan özeti

Masum 29. Bolüm Özeti 20 Nisan 2020 Kinjal’in Başı Dertte

furkan 13 Nis 2020 Analizler  0

Kanal  7’nin vazgeçilmez dizilerinden biri olan Masum dizisi sevenlerini ekranlara bağlamaya devam ediyor. Son bölümde yaşanana olaylara bakarak Rashi ile Kokila arasındaki ilişkinin nasıl bir karmaşaya girdiğini görebiliriz. Gopi aile içinde değerini artırırken Ahem’in gözünde hala aynı konumdadır ilerleyen bölümlerde ne olacağı hepimizin merak konusudur. Masum 29. Bolüm Özeti sizlerle.

Masum 29. Bolüm Özeti

Son bölümden de hatırlayacağınız gibi Rashi’nin kremini yüzüne süren Kokila’nın yüzünde yaralar çıkmıştı. Hetal acele ile odadan ayrılıp Kokila için buz getirtmiştir. Gopi Hetal’in getirdiği buzları Kokila’ya uygular ve kısa sürede kızarıklıkların geçeceğini söyler. Kinjal ise Rashi’nin işlerini yaparken onun ne kadar çok sorumluluğunun olduğunu düşünerek yanlışlar yapmasını çok çalışmasına bağlar.

Bu arada Kinjal’in tekrar telefonu çalar telefonu açtığında şantajcı ona kesin bir dille mücevherleri getirmesini söyler. Getirmezse onun ilişkisini ifşa edeceğini söyler. Kinjal korku ve endişe içinde şantajcı ile konuşurken Rashi onları dinlemektedir. Kinjal ne yapacağını bilemez ve Umang’ı arayıp buluşmak ister. Buluşmayı ayarladıktan sonra Kokila’nın odasına gider ve dışarı çıkmak için izin ister. Kokila nere gittiğini sorunca güzellik merkezine diye cevap verir. Kokila düşünerek acaba yüzümdeki yaralar için bende mi gelsem der. Kinjal bu sözü duyunca türlü yalanlar ile onu gelmemesi için ikna eder.

masum 29. bölüm özeti

Kokila gitmez ama Gopi’yi Kinjal ile gönderir. Kinjal ile Gopi beraber çıkarlar. Daha sonra Kinjal Gopi’ye yüz maskesi yaptırılması için onu yatırır ve maske yapılırken Umang’ın yanına kaçar. Bu arada buluşma haberini Rashi Urmilaya çoktan söylemiştir bile. Kinjal ile Umang buluştuğunda Urmila onları seyretmektedir. Umang Kinjal’i överek ve sürekli ondan hoşlandığını söyleyerek onu mutlu eder. Kinjal ise Umang’ın en son duymak istediğini ona söyler. Kinjal Umang ile evlenmek istediğini ve şantajcının onu artık korkutamayacağını söyler. Bunu duyan Umang çok şaşırır ve üzülür. Onları uzaktan İzleyen Urmila her şeyi anlamış gibi büyük olaylar olacağını fark eder.

masum 20 nisan özeti

Umang ile ayrıldıktan sonra Kinjal Gopi’yi bıraktığı yere gelir ama onu bulamaz. Onu bulamayınca çok endişelenir fakat endişelenecek bir şey yoktur. Çünkü Gopi’nin işlemleri bittikten sonra Kinjal’i bulamamış ve eve geri dönmüştür. Bu arada Rashi Urmila’yı arar heyecan ve merak içerisinde olanları anlatmasını ister. Urmila gördüğü her şeyi teker teker kızına anlatır. Rashi en çok Kinjal ile Umang’ın evlenme kararına şaşırır ve duruma el atması gerektiğini düşünür. Gopi sakin sakin eve gelir ancak evde Kinjal’i bulamaz ve çok endişelenir. Tam o esnada arkasından Kinjal’in geldiğini görür ve mutlu olur. Kokila hızlı adımlarla yanlarına gelir ve neden geciktiklerini anlatmalarını ister. Kinjal okları Gopi’ye çevirerek maske yaptırdığı için geciktiklerini söyler. Masum 20 Nisan özeti devam ediyor..

masum 20 nisan 4. kısım

Gopi ise şaşkın şaşkın etrafa bakınmakta ve olanları idrak etmeye çalışmaktadır. Daha sonra Kokila’nın aklına Rashi gelir ve ona mutfakta görev verir. Akşam için bir telaş vardır çünkü Modi Ailesinin evine Mehta Ailesi Kokila’nın çağırması üzerine gelecektir. Kokila bu telaş içinde Kinjal’in yanına gelir ve yemekleri sorar. Kinjal unuttuğunu söyler. Kinjal’in Mehta Ailesini istemediği bellidir fakat Kokila bu konuda kararlıdır. Kinjal ile Kokila konuşurken Pis pis onlara bakan Rashi’yi fark eden Kokila ona da kızar ve etrafı toplamasını ister. Daha sonra Kinjal’e öğütler verir özellikle Mehta ailesi Kinjal’e söz verdiğinde Kinjal’in şiir okumasını ister.

masum 29. bölüm özeti 5. kısım

Ancak Kinjal yine boş boş bakar ve şiiri de öğrenmediğini söyler. Kokila çok sinirlenirken Gopi gelir ve Kinjal’e mantra öğrenebilsei için zaman vermesini ister. Kokila merakla bakarken Gopi Kinjal’e şiiri ben ezberleteceğim diyerek Kokila’yı rahatlatır. Gopi Kinjal için uğraşırken Rashi pis pis gülerek gelir ve Gopi’ye öğretmek için uğraşma der. Bu Rashi’nin her şeyi bildiğini gösterir. Bu olay üzerine Kinjal kıpkırmızı olur ama bir şey diyemez. Gopi pencereden dışarı baktığında yağmur yağacağını düşünür ve dışarıdaki elbiseleri toplamaya çıkar. Bu sırada Ahem de eve girmiştir. Telefonla konuşurken evin içinde sinyal çekmediği için Gopi’nin yanına avluya çıkmıştır. Gopi onu fark etmemiş ve aceleyle elbiseleri toplamaya devam etmiştir. Derken esen rüzgar elbiselerden birinin Ahem’e çarpmasına neden olur.

masum 20 nisan 6. kısım

Gopi bunu gördüğünde çok korkar çünkü Ahem’in ona bağıracağını düşünür fakat Ahem ses çıkarmadan devam eder. Kinjal bir plan yapıp Umang’a telefon açmıştır. Ona Kendisini Mehta Ailesinin reisi olarak göstermesi ve bu gece gelmekten vazgeçtiklerini telefondan Kokilaya söylemesini ister. Bu arada içi hiç rahat olamayan Kokila Gopi’yi gardiyan gibi sürekli Kinjal’in yanına gönderip durumunu bilmek istiyordu. Sonunda Kinjal’in tam anlamıyla hazır olduğuna inandı. Bu arada Umang aradı fakat telefonu Gopi açtı. Umang Kinjal ile anlaştığı gibi yaparak misafirliğin ertelediğini belirtti.

masum 20 nisan 7. kısım

Gopi misafirliğin kendi evlerinde olmadığını Kokila’ya söyledi. Kokila düşünceli bir şekilde Gopi’yi dinliyordu. Umang’ın yalanına göre Bay Mehta’nın validesinin hasta olduğu ve saat 8 de orada olacaklarını Gopi Kokila’ya anlatıyordu. Kokila kararını verdi ve herkese hazırlanmalarını söyledi. Ahem’e de Gopi’yi getirmesini söyleyip evden çıktı. Gopi koltuğa oturdu fakat emniyet kemeri onun için sıkıntı oldu çünkü Gopi emniyet kemerinin nasıl bağlandığını bilmemektedir. Ahem Gopi’nin halini görür ve onun kemerini bağladığında ilk defa ona bu kadar yakın olacaktır. İkisi de pozisyonlarından utanır ve birbirlerine utanarak bakarlar. Bu bakışma Gopi’yi hem tedirgin hem de mutlu etmiştir.

Tam yola çıkacakken Rashi Gopi’yi ön koltukta görünce onu kıskanmadan edemez. Modi Ailesi yoldayken Kokila’nın telefonu çalar telefonu açtığında arayanın Mehta ailesinin annesi olduğu bellidir. Mehta Ailesi Modi Ailesinin evine gelmiştir. Kokila bunu duyunca Gopi’nin bir oyun yaptığını düşünür ve ona kızar. Sonunda iki aile birleşir ve Kokila’nın Gopi’ye olan siniri azalır ona tekrardan işlerin yolunda gidip gitmediğine dair danışmaktadır.

Mehta Ailesinin oğlu Elish konuşup herkesle tanıştıktan sonra sıra Kinjal’e gelir. Kinjal bu izdivacı istemediği için boş boş konuşur. Kokila durumu ele alarak Kinjal’i oradan gönderir ve çay yapmasını söyler. Mehta ailesinin annesinin hastalığı vardır bu yüzden çayı sade istemiştir. Çayları Gopi servis etmektedir.  Gopi sade çayı kadına sunarken Kinjal fırsatını bulup sade çayın içine şeker atar. Masum Dizisi 29. Bölüm özeti bu kadar arkadaşlar.

Masum 29. Bölüm Fragmanı

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir