Yüzleşme Songül (Zeynep Eronat) Kimdir?

Burak 28 Ara 2018 Masal Çiçeği  0

9 Temmuz 1963’de  Ayper ve Osman Eronat çiftinin kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının mesleği nedeniyle ortaokulun ilk yılına kadar çocukluğunu Balıkesir’in sahil ilçesi Bandırma’da geçirdi.

Zeynep Eronat Çocukluğu

Ardından yine babasının tayini nedeniyle öğrenimine Ankara’da devam etti ve Tiyatrocu Güven Hokna‘nın sınavlara çalıştırmasıyla kazandığı Hacettepe ÜniversitesiAnkara Devlet Konservatuarından 1985 yılında 22 yaşındayken mezun oldu.

Ve Bursa Devlet tiyatrosuna stajyer sanatçı olarak çalışmaya başladı. 1987 yılında Ankara Devlet tiyatrosuna tayin oldu. Eğitim hayatını noktaladıktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda iş hayatına atıldı.

Zeynep Eronat Gençliği

1990’lı yılların başında oynadığı televizyon dizileriyle ilk kez ekranlarda gözüktü ancak asıl şöhreti 2002’de oynadığı ”Asmalık Konak” dizisiyle yakaladı. 2006 yılındaysa ”Sen Ne Dilersen” filmindeki rolüyle Ankara Film Festivali’nde ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

Zeynep Eronat

Asmalı Konak, Serseri, Sıla, Parmaklıklar Ardında, Kapalı Çarşı, Al Yazmalım, Kızıl Elma, O Hayat Benim ile Hayatımın Aşkı gibi dizi projelerinde rol almıştır.

Yüzleşme dizisinde Fikret’in eşi Songül karakterine hayat verecek.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.