Yüzleşme Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 05 Ara 2018 Masal Çiçeği  0

Kanal D ekranlarında Şubat ayında yayınlanması planlanan yeni dizi Yüzleşme’nin yapımcılığını Bülent Turgut’un kurucusu olduğu T Company üstleniyor. Yüzleşme dizisinin senaryosunu ise daha önce Filinta Oyunbozan gibi dizilerinin de senaryosunu kaleme almış olan Altuğ Küçük üstleniyor. Heyecanla beklenen dizinin çekimleri Aralık ayı sonunda Alanya’da başlayacak.

Yönetmenliğini; Ömer Faruk Sorak’ın yapacağı dizinin Senaryosunu  Altuğ Küçük kaleme alıyor. Cast direktörlüğüne Gülden Avşaroğlu’nun imza attığı kriminal drama türündeki dizinin Başrollerini;  Hande Doğandemir ve Engin Öztürk olan dizide Uğur Yücel, Zeynep Eronat, Macit Koper, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Gözde Çığacı’nın paylaştığı yapıma son olarak Mesut Akusta, Cansu Dağdelen, Yeşim Gül, Cihat Süvarioğlu, Derya Yasir Yenal ve Şerif Sezer de katıldı.

Yüzleşme Dizisi Konusu

Yüzleşme dizisi bir intikam hikayesi üzerine kurulu olan kriminal drama türünde.

Yüzleşme Oyuncuları

Masal Çiçeği dizisinin oyuncu kadrosu ve kanalı belli oldu!

Hande Doğandemir ve Engin Öztürk

Uğur Yücel (Fikret)

1957 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Vanlıdır. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi ve 1977 yılında tek kişilik bir gösteri oyunculuk kariyerine başladı. 1975-1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzik holü’nde çeşitli oyunlarda oynadı. Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey (1987) adlı filmlerdeki rolleri ile büyük çapta beğeni topladı.

Bunların dışında, Sezen Aksu ve Müjde Ar ile ayrı ayrı sahne şovları yaptı.

Televizyonda, Aziz Ahmet, Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar’ın tamamını ve Alacakaranlık’ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin senaryosunu, Ahmet Ümit’in polisiye öyküsünden uyarlayarak yazdı; Alacakaranlık’ın yazımına da katkıda bulundu.
 
Arabesk’le, ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, Muhsin Bey’le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı. Gemide ve Laleli’de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı. Yönettiği ilk film olan Yazı Tura ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ödülleri dahil 11 ödül aldı.
 
2007 yılında sona eren Hırsız Polis isimli dizide rol aldı ve başrollerini Türkan Şoray ile birlikte paylaştığı Hayatımın Kadınısın adlı filmi çekti. 2008 yılında Türkiye’de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinin yönetmeni oldu, ama proje uzun ömürlü olmadı. 2008 – 2010 yılları arasında yayınlanmış olan Canım Ailem adlı TV dizisinde başrol oynamıştır. Kendi yönettiği Ejder Kapanı adlı sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Oyuncu 2013 yılında Aramızda Kalsın adlı dizide Bahattin karakterini canlandırdı.2017 yılında İçerde adlı dizide Kudret Sönmez karakterini canlandırdı.
 

Zeynep Eronat (Songül)

9 Temmuz 1963’de  Ayper ve Osman Eronat çiftinin kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının mesleği nedeniyle ortaokulun ilk yılına kadar çocukluğunu Balıkesir’in sahil ilçesi Bandırma’da geçirdi. Ardından yine babasının tayini nedeniyle öğrenimine Ankara’da devam etti ve 22 yaşındayken Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. Eğitim hayatını noktaladıktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda iş hayatına atıldı.

1990’lı yılların başında oynadığı televizyon dizileriyle ilk kez ekranlarda gözüktü ancak asıl şöhreti 2002’de oynadığı ”Asmalık Konak” dizisiyle yakaladı. 2006 yılındaysa ”Sen Ne Dilersen” filmindeki rolüyle Ankara Film Festivali’nde ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Asmalı Konak, Serseri, Sıla, Parmaklıklar Ardında, Kapalı Çarşı, Al Yazmalım, Kızıl Elma, O Hayat Benim ile Hayatımın Aşkı gibi dizi projelerinde rol almıştır. Dizide Fikret’in eşi Songül karakterine hayat verecek.

Mesut Akusta

22 Şubat 1964 tarihinde Konya, Sarayönü, Gözlü beldesinde doğmuştur. Babası Ali Akusta devlet tarım ve hayvan üretme çiftliğinde teknisyen idi. İlkokulu orada bitirdi. Babası emekli olunca annesinin memleketi Ayfon’a gittiler. 1976 yılında ortaokula Afyon’da gitti. Ortaokul son sınıftayken okuldan uzaklaştırıldı. Daha sonra Babası vefat edince 1985 yılında Ankara’ya gitti.

Ankara’da halk eğitim merkezlerindeki kurslara gitti. Teknik ressamlık kursunu bitirdi. Sertifikayı almaya gittiği gün tiyatro kurslarına gözü takıldı. O kursa da katılmaya karar verdi. 1985 yılında kendi imkanlarıyla Ankara’da tiyatro yapmaya başladı. 6 yılı çocuk tiyatrosu olmak üzere 1992 yılına kadar Ankara’da tiyatro yaptı. Ankara’da tiyatroya başladığı dönemlerde lisanslı kalecilik de yaptı.

1992′de İstanbul’a giderek Hadi Çaman Yedi Tepe Oyuncuları’na katıldı. 1993 yılında ilk dizisi “Şen Olasın Nuri Bey” de oynadı. 1997 yılında Sinemaya “Yanlış Saksının Çiçeği” ile başladı. “Herşey Çok Güzel Olacak”, “Eylül Fırtınası”, “Filler ve Çimen” adlı filmlerde rol aldı.Karagül, Ezel, Ah Kalbim, Sessiz Fırtına ve En Son Babalar Duyar gibi reytingi yüksek dizilerde rol almıştır. Daha sonra ise sırası ile Ölene Kadar, Yıldızlar Şahidim, Börü ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın kadrosunda yer almıştır.

Yeşim Ceren Bozoğlu (Nükhet)

Yeşim Ceren Bozoğlu, 29 Temmuz 1974, Ankara da doğmuştur.  Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, seslendirme sanatçısı, eğitmendir. Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra Devlet Tiyatrosu, Şehir Tiyatroları, Duru Tiyatro gibi topluluklarda görev yapmıştır. Mezun olduğu yıl oynadığı tek kişilik “Kadınlar” adlı oyun ile Cumhuriyet Gazetesi ve Ayşegül Yüksel tarafından yılın genç kadın oyuncusu seçildi.

1998 yılında televizyon dünyasına adım atmıştır. Bir çok projede yer alan Yeşim Ceren Bozoğlu Doktorlar dizisinde canlandırdığı desbot Fikret karakteriyle tanınmıştır. Kariyerinin zirvesini ise 2009 yılında Geniş Aile dizisi ile yaşamıştır. Mirkelam’ın Asuman Pansuman ve Rober Hatemo’nun Doludizgin adlı kliplerinde de oynamıştır. 2 Eylül 2007 yılında oyuncu Sinan Çalışkanoğlu ile evlenmiştir. 2010 yılında eşinden ayrılmıştır. Oyunculuk hakkındaki deneyimlerini paylaştığı “Dersimiz Oyunculuk” isimli bir kitap yazmıştır.

Gözde Çığacı

17 Ekim 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu.  2011 yılında başladığı oyunculuk kariyerinde daha çok rol aldığı dizilerde yardımcı başrol oyunculuğu görevini üstlenmiştir. 2011 yılında ilk rolünü başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel’in paylaştığı Kuzey Güney dizisinde almıştır. Daha sonra sırası ile 2013 yılında Ata Türkoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Yılanların Öcü, 2015 yılında İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin ve Nez Elmas’ın başrollerini paylaştığı Kördüğüm dizisinde rol almıştır.

Macit Koper

18. 09. 1944 yılında İstanbul’da doğan Macit Koper, LCC Tiyatro okulunda eğitim almıştır. Dostlar Tiyatrosu, İstanbul Şehir Tiyatrosu gibi topluluklarda çalışmıştır. Usta oyuncu aynı zamanda senaryo yazıp yönetmiştir. 1978 yılında televizyon dünyasına adım atmış ve bir çok projede yer almıştır.

1969-1979 yılları arasında Dostlar Tiyatrosu gibi topluluklarda oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. 1979-1980 yıllarında ise İstanbul Şehir Tiyatroları’n da çalıştı. 1980 yılında yabancı işçilere yönelik bir oyun tasarlamak üzere Berlin’e gitti. Giden Tez Geri Dönmez adlı oyunu yazıp yönetti. 1980 darbesinde işine son verildi. 1989 yılında ise mahkeme kararı ile Şehir Tiyatroları’ndaki görevine tekrar geri döndü.

Macit Koper, 1978 yılında sinema oyunculuğuna başladı. Düşman (1979), Aaahh Belinda (1986), Anayurt Oteli (1986), Melodram (1989) gibi çeşitli oyunlarda rol aldı. 1981-1982 sezonunda Yaşar Kemal’in Ağrı Dağı Efsanesi adlı romanını tiyatroya uyarladı. Koper, senaristliğe ise Seni Seviyorum (1983) adlı film ile başladı. Yedi Uyuyanlar (1988), Rumuz Goncagül (1988), Kiraz Çiçek Açıyor (1990), Karşılaşma (2002), Son Cellat(2008) gibi filmlerin senaristliğini yaptı. Koper,Cazibe Hanım’ın Gündüz Düşleri (1992) filmi ile 5. Ankara Film Festivali, En İyi Senaryo Ödülü’nü,Bir Yudum Sevgi filmi ile 21. Antalya Film Şenliği, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu gibi ödüllerin sahibi oldu.

Cansu Dağdelen

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Cansu Dağdelen, kendisine meslek olarak oyunculuğu seçmiş ve bu alanda kariyer yapmaya devam etmiştir.

Cansu Dağdelen, oyunculuk üzerine yoğunlaşınca, üniversite eğitiminin ardından Plato Film Okulu bünyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Ekran karşısına ilk olarak Kalbim Seni Seçti dizisi ile çıkmış ve bu dizide Melis karakterine hayat vermiştir. Kalbim Seni Seçti dizisinin ardından dikkat çeken ve sonrasında farklı projeler ile ekrana gelen Cansu Dağdelen, İki Yaka Bir İsmail, Kadim Dostum, Osmanlı Tokadı, Kocamın Ailesi gibi dizilerde oynamıştır.

Yeşim Gül Akşar

27 Mayıs 1966 yılında Ankara da doğmuştur. Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Ünlü tiyatro oyuncusu olarak tanıdığımız Yeşim Gül ayrıca Seslendirme Sanatçısı olarak da kariyerini sürdürmektedir. Sensiz Olmaz, Ömre Bedel, Tatlı Bela Fadime, Oyun Bitti, Gülpare, Dolunay, Aşk Yalanı Sever, Bizim Evin Halleri gibi dizilerde yer almıştır.

Cihat Süvarioğlu

23 Eylül 1990 yılında Konya’da doğmuştur. Aslen Konyalı olan oyuncu; Lise eğitimini süresine kadar Kayseri’de kalmış; üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayarak mezun olmuştur.

İBB Kültür A.Ş. gösteri sanatları Merkezi Tiyatro Okulu’ndan da mezun olan Cihat Süvarioğlu; birçok atölyede ve workshoplara da katılmıştır. Avrupa, Bizde Yok ve Öğüt gibi tiyatro oyunları içerisinde yer alan oyuncu; Enpara ve Yandex televizyon reklamlarında yer almıştır. 91.1 adlı sinema filminde de oyunculuk deneyimi yaşayan Cihat Süvarioğlu; İsmet karakteri ile Diğer Yarım adlı dizide de görev yapmıştır. ATV yapımlarından olan Ölene Kadar adlı dizide kadro içinde de yer almaktadır.

Cihat Süvarioğlu’nun yer aldığı oyunlar; Bizde Yok, Avrupa, Öğüt, Diğer Yarım, Ölene Kadar ve 91.1 sinema filmi.

Pınar Deniz

10 Kasım 1993 yılında İstanbul’da doğan Pınar Deniz, İstanbul Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında yayınlanan Sil Baştan adlı dizisinde gerçekleştirdi. Sonra sırasıyla; Beyaz Yalan ve Günebakan dizisinde yer aldı. Craft Oyunculuk atölyesinden 1 yıl boyunca Tiyatro eğitimi aldı ve izlenme rekorları kıran Vatanım Sensin adlı dizide Yıldız karakterini canlandırdı. Kardeşim Benim 2 filminde rol aldı. Aynı zaman da TEGV gönüllüsüdür.

Derya Yasir Yenal

Şerif Sezer

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.