Yüzleşme Dizisi “Masal” (Hande Doğandemir) Kimdir?

Kanal D’nin yeni dizisi Yüzleşme
T Company şirketinin kurucularından Bülent Turgut’un yapımcılığını üstlendiği dizinin merakla beklenen başrol oyuncuları sonunda belli oldu.

Dizinin genç başrol oyuncuları Hande Doğandemir ve Engin Öztürk oldu.

Hande Doğandemir kriminal drama türündeki dizide ‘Masal’, Engin Öztürk de ona büyük aşkla bağlı ‘Ömer’ rolüne hayat verecek.

Hande Doğandemir

Hande Doğandemir (Masal) kimdir?


22 Kasım 1985 Ankara doğumlu. 1. 70 boyunda. 53 kilodur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunudur. İletişim sosyolojisi üzerinde çalışmıştır. Ortaokul ve lisede Fransızca eğitimi görmüştür.
Üniversite bittikten sonra farklı bir alanda çalışmak istemiş ve ekran arkası deneyimler edindikten sonra Akademi 35’buçukta oyunculuk eğitimi almıştır.

Kamera arkasında programcılık yapmaya stajyerlik ile başladı. Daha sonra rejiye geçti. sonra çalıştığı yerde editör yardımcısı oldu. Vahide Gördüm ve Altan Gördüm’ün oyunculuk okuluna gitti.

2011 yılında başlamak üzere TRT Okul’da “Hatırlar mısınız?” adlı programda iki yıl sunuculuk yaptı. 2013 yılının Mart ayında Nejat İşler’le birlikte “Eti Browni” reklamında rol aldı.

Bana Masal Anlatma adlı filmde Ayperi karakteri ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir.
Keskin Bıçak, Sen de Gitme, İbret-i Ailem, Böyle Bitmesin, Şubat ve Leyla ile Mecnun gibi dizilerden sonra Güneşi Beklerken’de canlandırdığı “Zeynep” karakteri ile geniş kitlelere ulaştı. Leyla ve Zeynep adlı iki kadın polisin hikayesinin anlatıldığı Can Kırıkları adlı dizide Leyla Akgün karakterine hayat verdi.

Şimdilerde ise, Hande Yüzleşme dizisi ile seyirci karşısına geçecek.

dizibilgi google play

Yüzleşme Dizisi “Masal” (Hande Doğandemir) Kimdir? (1 Yorum)