Kuzgun Dizisi Ferman (Onur Saylak) Kimdir?

Burak 19 Ağu 2019 Kuzgun  0

Ay Yapım imzalı Star Tv’nin dizisi Kuzgun, geçen sezon yayınlandığında senaryosu ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. 2019-2020 yeni sezona başlarken diziye Ferman karakterini canlandırmak üzere sevilen oyuncu Onur Saylak katıldı.

Geçtiğimiz sezon Çarpışma dizisinde Veli Cevher olarak izlediğimiz Saylak, ayrıca Çukur dizisine de yine aynı karakterle geçiş yapmış ve farklı bir uygulama ile dikkat çekmişti.

Oynadığı projelerle övgü dolu yorumlar alan oyuncu, ‘Kuzgun’daki Ferman rolü ile de adından çokça söz ettirecek. Kuzgun dizisinde ise farklı bir rolle ekrandaki yerini alacak olan sanatçı Onur Saylak, hikayenin kilit karakterlerinden Ferman’a hayat verecek.

Kuzgun (Barış Arduç) ile Dila (Burcu Biricik) arasındaki nefesleri kesen yüzleşmede Dila’nın kendini vurmasıyla sezon arası veren dizinin yeni sezonunda ikili arasında neler yaşanacağı merakla beklenirken, Saylak’ın canlandırdığı Ferman ile taşlar yerinden oynayacak.
Eylül ayında seyircisi ile buluşmaya hazırlanan Kuzgun, kadrosuna dahil olan dikkat çekici ve başarılı oyuncularıyla sezona iddialı girecek yapımlardan birisi.

Kuzgun Dizisi Ferman Onur Saylak Kimdir?

Asıl adı Arif Onur Saylak olan sanatçı, 12 Eylül 1977 tarihinde Ankara’da doğmuştur.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde okurken oradan ayrılarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okumaya başlamıştır.

Üniversitede okurken İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğunda tiyatro yapmaya başlayan ve amatör tiyatro oyunlarında yer alan Onur Saylak, bundan sonra hayatının geri kalanını aktör olarak sürdürmeye karar verir ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden de ayrılarak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün imtihanlarını kazanır ve orada okumaya başlar.

Bilkent Üniversitesi’nde eğitim gördüğü süre boyunca Ankara Devlet Tiyatrolarında Getto ve Üç Kuruşluk Opera oyunlarında, ve Bilkent Tiyatrosunda Nazım Hikmet’in Her Şeye Rağmen adlı oyunu da dahil birkaç tiyatro oyununda yer alır. Ayrıca TED Koleji’nde tiyatro yönetmeni olarak da çalışır.

İlk rol aldığı dizi 2000 yılında Bizim Evin Halleri dir. Daha sonra 2003 yılında TRT 2 televizyonunda “Hadi Gidelim” adlı 13 bölümlük bir gençlik programı sunan Onur Saylak, Aşk Buraya Uğramıyor, Yabancı Damat gibi dizlerde rol almıştır. 2010 yılında başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin’in bulunduğu “Gönülçelen” adlı dizide oynadı.

Onur Saylak, 2013 yılında yönetmenliğini Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın yaptığı “Mavi Dalga” adlı sinema filminde Ayris Alptekin, Barış Hacıhan, Hazal Kaya ile birlikte oynadı. Bu film 50. Antalya Film Şenliğinde En iyi senaryo ve En iyi kurgu ödülünü aldı.

2014 yılında “Hayat Ağacı” adlı dizide Kenan Bal, Ayşe Tunaboylu, Fikret Kuşkan, İdil Fırat, Özge Özberk, Tolga Güleç , Beyza Şekerci ile birlikte oynadı.

Onur Saylak, 2014 yılında “Rüzgarın Hatıraları” adlı sinema filmimde Murat Daltaban, Mustafa Uğurlu, Tuba Büyüküstün, Ebru Özkan ile birlikte oynadı.

2015 yılının Ekim ayında yayınlanmaya başlayan “Hatırla Gönül” adlı dizide Onur Saylak, Engin Öztürk, Gökçe Bahadır ve Selen Öztürk birlikte rol aldı.

2015 yılında senaryosunu yazıp yönetmenliğini Özcan Alper’in yaptığı “Rüzgarın Hatıraları” adlı sinema filminde Onur Saylak, Tuba Büyüküstün, Sofia Khandemirova, Murat Daltaban, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Menderes Samancılar, Nihat İleri rol aldılar.

Onur Saylak, ilk evliliğini senarist Filiz Alpgezmen ile yaptı. 1,5 yıl evli kaldıktan sonra 2011 yılında boşandı.

Onur Saylak, 28 Temmuz 2011 tarihinde Paris, Fransa’da kendisi gibi oyuncu olan Tuba Büyüküstün ile evlendi. 19 Ocak 2012 tarihinde Toprak, Maya adlarında ikiz kızları oldu.

Ödülleri :

2009 – 41.Siyad Türk Sineması Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu (Sonbahar)
2009 – 2.Yeşilçam Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu (Sonbahar)

Filmleri ve Dizileri :

2015 – Hatırla Gönül (Tekin) (TV Dizisi)
2015 – Rüzgarın Hatıraları (Sinema Filmi)
2014 – Hayat Ağacı (Cengiz Kaya) (TV Dizisi)
2013 – Mavi Dalga (Fırat) (Sinema Filmi)
2012 – Ağır Roman Yeni Dünya (Janti) (TV Dizisi)
2011 – Sensiz Olmaz (Aydın) (TV Dizisi)
2010 – Gönülçelen (Levent) (TV Dizisi)
2009 – Ölü Yaprak Vuruşu (Rahim) (Sinema Filmi)
2009 – Nefes (Ateş) (TV Dizisi) (Ates)
2009 – Denizden Gelen (Halil Temel) (Sinema Filmi)
2008 – Güz Sancısı (Tüy Üfleyen Adam) (Sinema Filmi)
2007 – Sonbahar (Yusuf) (Sinema Filmi)
2007 – Kod Adı Kaos (Erkan Karaca) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Asi (Ziya) (TV Dizisi)
2006 – Kod Adı (Erkan Karaca) (TV Dizisi)
2006 – Hisarbuselik (Çetin) (TV Dizisi)
2005 – Ne Seninle Ne Sensiz (Batanay) (TV Dizisi)
2004 – Yabancı Damat (İhsan) (TV Dizisi)
2004 – Aşk Buraya Uğramıyor (TV Dizisi)
2000 – Bizim Evin Halleri (TV Dizisi)

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.