Kuşlarla Yolculuk Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (TRT1)

Burak 23 Nis 2020 Oyuncu Kadrosu  1

TRT 1 ekranlarının ramazan kuşağında yeni dizisi Kuşlarla Yolculuk oldu. Ramazan ayı boyunca yayınlanacak olan dizinin yapımcılığını Akli Film üstleniyor. Çekimlerine geçtiğimiz şubat ayında başlanan dizinin senaristi ise Hasan Erimez oldu.  Aynı zamanda Demirdağın Kurtları, Kutlu Kağanlık, Bin Yılın Göçü Alplar Çağı gibi romanların yazarı olan Hasan Eğilmez ilk kez profesyonel bir yapımda senarist koltuğunda oturuyor.

Kuşlarla Yolculuk dizisi oyuncu kadrosuna baktığımızda tanıdık birkaç isim dışında yeni isimler görüyoruz. Yapım şirketi düşük bütçeyle güzel bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Totalde 29 bölüm olarak çekilen Kuşlarla Yolculuk dizisi ramazan ayının başlangıcı olan 28 Nisandan itibaren her gün saat 18:50’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Erkek başrol oyuncularından biri Derda Yasir Yenal olurken kadın başrol oyuncusu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Yayınlanan ilk bölümüyle beraber Kuşlarla Yolculuk dizisi oyuncuları netleşecektir.

Kuşlarla Yolculuk Dizisi Konusu

TRT 1 ekranlarında fragmanının yayınlanmasıyla beraber izleyiciler dizinin konusunu bir hayli merak etmiş gibi görünüyor. Kuşlarla Yolculuk dizisi konusunu Feridüddin Attar’ın kaleme aldığı “Mantık’ut Tayr” isimli eserden alacak. Günümüzden 700 yıl önce yazılan bu eser tasavvufi olarak diziye yön verecek. “Mantık’ut Tayr” aynı zamanda Kuşların Dili anlamına gelmektedir.

Kuşlarla Yolculuk Oyuncuları ve Karakterleri


Derda Yasir Yenal (Derviş Süleyman)

Kuşlarla Yolculuk dizisi erkek başrol oyuncusu olan Derda Yasir, 1991 yılında Almanya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Gürcü asıllı olan dizi oyuncusu eğitim hayatına Balıkesir’de başlamıştır. İlkokul ve lise yıllarını Balıkesir’de geçiren usta oyuncu üniversite için İstanbul’u tercih etmiştir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü başarıyla tamamlamıştır.

Küçük yaşlardan beri tiyatro yapan Yasir, Sevda Kuşun Kanadında dizisinde canlandırdığı Mustafa karakteriyle adını akıllara kazıtmayı başarmıştır. Oyunculuğun yanı sıra yarışma programlarında sunuculuk da yapmıştır. Son olarak 2019 yılında Yüzleşme dizisinde rol almış, Yüzbaşı Gökhan karakterine hayat vermiştir.


Erdinç Gülener (Şeyh)

1971 yılında İzmit’te dünyaya gelen Erdinç Gülener oyunculuğun yanında dublaj sanatçısı olarak da görev yapmaktadır. Ankara Devlet Tiyatrosu’da işe başlayan yakışıklı oyuncu mezuniyetinden beri burada çalışmaktadır. 30’un üstünde tiyatro oyununa adını yazdıran Erdinç Gülener sırasıyla; Yeni Evli(2007), Ustalar(2010), Kurtlar Vadisi Pusu(2013),  Kertenkele(2014) gibi dizilerde rol almış usta bir oyuncudur. Kertenkele dizisinde gösterdiği performans ve aldığı rol gereği kendini kanıtlamayı başarmıştır.


Tuncer Salman (Seyyah)

Türk sinema ve dizi sektörüne adını altın harflerle yazdıran isimlerden biridir. Bir çok dizi ve filmde rol alan usta oyuncu 1965 yılında Uşak’ta dünyaya gelmiştir. Beşik Kertmesi, Annem, Kurtlar Vadisi, Dila Hanım ve Kördüğüm gibi yapımlarda öne çıkan isimlerden biridir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı mezunudur. Yılmaz Erdoğan imzalı olan Vizontele filmiyle adını sanat dünyasına duyurmuştur. Kuşlarla Yolculuk oyuncuları arasında en dikkat çeken isimlerden biridir.


Sabahattin Yakut (Derviş Fazıl)

1981 yılında dünyaya gelen Sabahattin Yakut,  Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü başarıyla tamamlamış ve tiyatro dünyasına atılmıştır. Dizi yapımlarından ziyade bir çok filmde rol almıştır. Oynadığı film ve diziler ise şu şekildedir: Muhteşem İkili (2018), 7 Yüz (2017), Can Feda (2018), Arapsaçı (2018), Dört Köşe (2017), Çetin Ceviz 2 (2016), Yav He He (2015), Tuhaf Zamanlar (2015), Jin (2012). Usta oyuncu yeni dizisinde Derviş Fazıl karakterine hayat verecektir. 


Hamdi Alp (Derviş Sami)

İstnabul’da hayata güzlerini açan Hamdi Alp 34 yaşındadır. Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan yakışıklı oyuncu edebiyata ilgisiyle dikkat çekmektedir. Kuşlarla Yolculuk gibi edebi bir yapımda rol alması onu memnun edecek gibi görünüyor. Birçok tiyatro ödülüne layık görülmüş, performansıyla göz doldurmuştur. Kariyerinde bir çok dizi ve filmi arkasında bırakmıştır. Dizide Derviş Sami rolündedir. Performans bakımından heyecan verici oyunculardan biridir.


Halit Can Ünal (Derviş Kerem)

1990 tarihinde dünyaya gelen Halit Can Ünal henüz kariyerinin baharındadır. Buna rağmen Vatanım Sensin, Elde Var Hayat, Dinle Sevgili gibi yapımlarda rol almayı başarmıştır.  İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunu olan deneyimli oyuncu Derviş Kerem karakterine hayat vermektedir.


Mehmet Emin Kadıhan (Derviş Bahri)

Mehmet Emn Kadıhan 1984 yılında Ağrı’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra senaristlik de yapmaktadır. 2005 yılında aldığı tiyatro eğitimiyle beraber ekranların yüzü olmaya başladı. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde aldığı rol ile adını duyurmayı başarmıştır. Son olarak Payitaht Abdülhamit dizisinde bir karaktere hayat vermiştir. Yeni dizisinde canlandırdığı Derviş Bahri karakteriyle usta oyuncuya başarılar diliyoruz.


Musa Evren (Derviş Atıf)

Yine TRT 1 imzalı Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Mümtaz karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu 2018 yılında Payitaht Abdülhamit dizisinde de rol almıştı. Daha çok tarihi dizilerde yüzünü gösteren Musa Evren adını Kuşlarla Yolculuk oyuncuları arasına yazdırmayı başardı. Derviş Atıf karakteriyle göstereceği performansı merak edilen usta oyuncuya başarı ve bol şans diliyoruz.


Fatih Altun (Derviş Enes)

Beykent Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk bölümü mezunu olan başarılı tiyatrocu, öncelerde müzik hayatına merak sarmıştır. Daha sonra okuduğu bölüme yönelen Fatih Altun birçok tiyatroda yer almıştır. Şu ana kadar sadece Çukur dizisinde Celal karakterini canlandırmıştır. Yeni yüz, yeni heyecan parolası ile oyuncudan sürpriz performans beklediğimizi belirtmek isteriz.


Anıl Ateş (Derviş Cihan)

Yeni yüz olarak adlandırabileceğimiz bir diğer isim ise Anıl Ateş’tir. Oyunculuğunun yanı sıra Sahne Yönetmeni , Dekor Tasarım alanlarında ön plana çıkmaktadır. 10’u aşkın tiyatro ile sahne deneyimi kazanan usta ismin ilk dizisi Kuşlarla Yolculuk olacaktır. Kuşlarla Yolculuk oyuncu kadrosunun bir çok tanınmamış yüze tanıklık edeceğini sizlere bahsetmiştik. Derviş Cihan karakteriyle karşımıza çıkan Anıl Ateş de bunlardan biri oldu. Bol şans diliyoruz.


Şakir Güler (Derviş Yunus)

İstnabul doğumlu olan usta oyuncu 33 yaşındadır. Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümünü başarıyla tamamlamış ve oyunculuk kariyerin merhaba demiştir. İlk dizi heyecanını  Huzurum Kalmadı dizisiyle atmıştır. Sevda Kuşun Kanadında, Tek Yürek gibi dizilerde rol almıştır. Kuşlarla Yolculuk oyuncuları arasına adını yazdıran Şakir Güler Derviş Yunus karakteriyle karşımıza çıkmaktadır.

Kuşlarla Yolculuk Tanıtım Fragmanı

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir