Kuruluş Osman Konur Alp (Eren Vurdem) Kimdir?

Burak 27 Kas 2019 Kuruluş Osman  0

İlk bölümüyle tüm reyting kategorilerinde birinci olan ‘Kuruluş Osman’, Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosu ile ilk bölümüyle çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olacağını kanıtladı.

‘Kuruluş Osman’ her çarşamba saat 20:00 de ATV ekranlarında olmaya devam edecek.

Senaryosunu: Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur’un yazdığı, Kuruluş Osman Dizisinin oyuncu kadrosunda; Burak Özçivit (Osman Bey), Nurettin Sönmez (Bamsı), Ragıp Savaş (Dündar), Saruhan Hünel (Alişar), İsmail Hakkı (Samsa), Seda Yıldız, Ayşegül Günay (Zöhre), Tuğrul Çetiner (Yannis), Eren Vurdem (Konur Alp), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Abidin Yerebakan (Akça Derviş), Özge Törer, Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Burak Sarımola (Andreas), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos) yer almakta.

Dizi oyuncularına yeni bir oyuncu katılıyor.

Dizide Konur Alp’i canlandıracak olan Erdem Vural kimdir hangi oyuncunun yerine geçecek? Konur Alp Kimdir? Nasıl biridir?

Konur Alp (Eren Vurdem ) Kimdir?

Dizide Konur Alp’i canlandıracak oyuncunun gerçek adı Eren Vurdem.

Konur Alp karakterine hayat veren Eren Vurdem, Burak Özçivit’in hayat verdiği Osman’ın yanında savaşacak.

Söz dizisinde Ateş olarak hatırladığımız (Karabatak) ünlü oyuncu, atv ekranında artık izleyicilerle Osman Gazi’nin yanında savaşan bir yiğit olarak yer alacak. Eren Vurdem, ok atan ve kılıçla düşmanı doğduğuna pişman eden bir savaşçı konumunda.

Eren Vurdem Kimdir?

1988 yılında Konya’da dünyaya gelen Eren Vurdem, Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü’nden mezun. İlk oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Hesaplaşma dizisi ile yaşayan Eren Vurdem; daha sonra İnadına Aşk, Son Mektup, Şubat ve Şefkat Tepe dizilerinde rol aldı.

Fox TV’de yayınlanan İnadına Aşk dizisi ile tanındı. Bu dizide, Açelya Topaloğlu, Can Yaman, Cem Belevi, Nilay Duru gibi isimlerle beraber rol alan Vurdem, İnadına Aşk’ta Çınar karakterine hayat veriyordu.

En son, başrolünü Tolga Sarıtaş, Melissa Yıldırımer, İlayda Ildır, Nihat Altınkaya gibi isimlerin paylaştığı Söz dizisinde yer alan  Eren Vurdem, burada ise Başçavuş Ateş Acar olarak ekranlarda yerini aldı.

Konur Alp Kimdir?

Kuruluş Osman’da konu alınan Konur Alp Osman Bey’in en tanınan, en sadık, en güvendiği silah arkadaşlarından birisidir. Osman Bey’in bütün gaza faaliyetlerine katıldıysa da ismi, Orhan Bey döneminde Kocaeli ve Akyazı seferlerinde duyulmuştur. Konur Alp, Kuzey Batı Anadolu’da yoğun bir gaza ve akın faaliyetlerini yürütmüştür. Pek çok Bizans tekfuruna boyun eğdiren Konur Alp, Kayıların aşiretten devlete geçişlerinde önemli katkı sağlamıştır.

Osman Gazi’nin yakın silah arkadaşı olan Konur Alp, Osman Gazi’nin vefatından sonra Orhan Gazi’nin emrine girerek akın ve fetihlere önemli katkılar sağladı. Orhan Gazi’den aldığı emir ile kuzeye yönelerek bu yöne akınlar yaptı. Bu sistematik akınlar sayesinde; Adapazarı, Akyazı, Mudurnu ve Düzce civarlarını fethetti. Ayrıca Konrapa’yı fetheden Konur aAlp, akınlara giden diğer gazilerle güçlerini birleştirerek Aydos’u ele geçirdi. Fetihlerinin sonu gelmeyen Konur Alp savaş taktiklerinde çok usta bir gaziydi. Geyve, Alp Suyu, Karacebüş hisarlarını fetheden savaşçı, yine bu bölgede bulunan diğer akıncı beyleri Akçakoca ve Abdurrahman Gazi ile birlikte Bizans devrinde Regio Tarsia adı verilen Akova’ya akınlar düzenledi. Osmanlı Devleti’nin kısa sürede büyümesine büyük katkılar sağlayan, Osman Bey’in daha genç iken kendine yoldaş ettiği, her ava gittiğinde yanında eksik etmediği kişilerde Konur Alp önde gelirken onun yanı sıra Akçakoca, Abdurrahman Gazi, Samsa Çavuş, Aykut (Aygud) Alp ve daha niceleri vardı. Konuralp nasıl öldü? Konuralp, Kayıların en büyük hedeflerinden, Osman Gazi’nin rüyası ve vasiyeti olan Bursa’nın fethinde büyük fayda sağladı. Bursa’nın fethi, onun katıldığı bilinen son seferi oldu.

Konur Alp Nasıl Öldü Mezarı Nerde?

Konur Alp aynı yıl içinde hayatını kaybetti. Konur Alp’in kabrinin nerede olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte, Düzce taraflarında olduğu tahmin edilmektedir.  Düzce’nin Konur Alp ilçesinde türbesi ve Söğüt’te Ertuğrul Gazi’nin mezarının bulunduğu yerde makam kabri var ise de her ikisi de gerçek kabri değildir.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir