Kurşun Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 06 Kas 2019 Kurşun  0

Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Gülizar Irmak, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu’nun kadrosunda yer aldığı, yönetmenliğini Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel’in yaptığı, senaryosunu Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’ın kaleme aldığı dizi fox ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. İşte kurşun dizi oyuncuları hakkında tüm bilgiler…

“Kurşun”, 1970’lerin İstanbul’unda adalet arayan Savcı Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) ve kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’in (Burçin Terzioğlu) yer altı dünyasına karşı birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Kurşun dizisi hangi gün, saat kaç da?

Her Çarşamba 20.00’de FOX’ta!

Kurşun dizisinin Yönetmeni Kim?

Yönetmenliğini Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel  yapıyor.

Kurşun Dizisi Nerede Çekiliyor?

1970’li yılları canlandıran bu dizi İstanbul da yer alan başta tarihi mekanlarda çekiliyor. Son çekimi Haydar Paşa garında yapılmıştır. Diziye uygun olan ve 1970’li yılları yansıtan birçok yerde çekim yapılmaktadır.

kurşun dizisi yayın tarihi

Kurşun, Dizinin anlatıldığı dönemin renkli atmosferi fotoğraflara yansırken; özel styling çalışması yapılan oyuncular, yeni imajlarıyla çok konuşulacak. 70’li yılların birbirinden şık kostüm ve aksesuarları ile objektif karşısına geçen oyuncular, verdikleri pozlarla göz kamaştırdılar. 

kurşun dizisi

 

KURŞUN
“1970’lerde bir kadın ve bir adam; aşk ve emekle bir ülkenin kaderine dokunacak.” Çok Yakında Fox Tv de Başlıyor.

kurşun dizisi oyuncu kadrosu

Engin Altan Düzyatan’ın Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra Yeni Dizisi Kod Adı Kurşun. Most Yapım imzalı Kod Adı Kurşun dizisinde Engin Altan Düzyatan, ‘Orhan Kurşun’ adında bir savcıyı oynayacak. Dizi Fox tv de yayınlanacak.

 

“Çekimler Ağustos sonu başlayacak. Ekim sonuna doğru ilk bölümün ekrana gelmesi bekleniyor. Şimdilik adı ‘Kod Adı Kurşun’, değişebilir yani. Proje için, “Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizilerinden birileri” yorumu yapılıyor.”

 

 

Yapımcılığını  Most Yapım üstleniyor. 
Senaryosunu Kerem Deren ve Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar kaleme alacak
Yönetmenliğini Burak Arlıel ile Murat Can Oğuz yapacak. Kurşun dizisinin ekim sonu kasım başı gibi ekranda olması planlanıyor.

Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş ve Begüm Akkaya’nın kadrosunda yer aldığı dizi Fox tv de yayınlanacak.

Kurşun Dizisi Konusu

FOX ekranlarında olacak olan Kurşun dizisi bir dönem dizisi olacak. 70’li yıllarda geçecek, Polisiye ve aşkın iç içe olduğu bir dizi olacak. Kurşun dizisinde, 1970’li yıllarda geçen ve bir savcının hikayenin anlatılacağı dizide Leyla karakterini kimin canlandıracağı büyük merakla bekleniyor.

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan “Kurşun”, adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’le birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Orhan ve Leyla aşklarıyla, hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savrulurken, izleyici de bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske,
köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesine tanık olacak.

Kurşun Dizisi Oyuncuları

Engin Altan Düzyatan ( Savcı Orhan Atmaca Kimdir? )

Ülkenin en çok bilinen ve Dirilişi Ertuğrul dizisinden tanıdığımız oyunculardan biri olan Engin Altan oldukça kaliteli oyuncuların başında geliyor. En çok tanınan dizi oyuncularından biri olan ve son yıllarda oynadığı diziler ile de isminden sık sık bahsedilen oyunculardan biridir. Halk tarafından en çok Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı Ertuğrul Gazi karakteri ile izleyici kitlesine çıkmıştır.

26 Temmuz 1979 tarihinde İzmir ilinin Karşıyaka ilçesinde doğmuştur. Şuanda 39 yaşında olan oyuncu 2014 yılında dünya evine girmiştir. Kendisi gibi oyuncu olan Neslişah Alkoçlar ile evlenmiş ve halen mutlu bir evlilik sürdürmektedir.

Burçin Terzioğlu ( Leyla Devrim Kimdir? )

Birçok dizi de izleyici karşısına gelen Terzioğlu, oynadığı son dizi de izleyenleri kendine hayran bırakmayı sağlamıştır. Poyraz Karayel dizisinde canlandırdığı Ayşegül karakteri ile daha da ünlenmiş ve izleyicinin sevgisini kazanmıştır. 9 Mart 1980 yılında İstanbul da doğmuştur. Şuanda 39 yaşında bulunan bu oyuncu boyu 1.60 metre ve kilosu ise 50 kg’dir.

 

 

Sarp Akkaya ( Aydın Kara kimdir? )

13 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul da doğmuştur. Oyuncu boğa burcudur. 39 yaşını tamamlayan ve 40 yaşından gün alan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. İlk ününe Ezel dizisinde kavuşmuştur. Daha sonra ise Suskunlar dizisinde Sarı rolünü üstlenmiştir. En son ise Söz dizisinde Kasap Dragon rolünü canlandırmıştır.

 

Engin Şenkan ( Bünyamin Ayaz Kimdir? )

Bir çok diziden tanıdığımız bu oyuncu İstanbul da doğmuştur. Doğum tarihini ay ve gün olarak bulamasak da 1944 yılında İstanbul Eyüp de doğmuştur. 75 yaşını tamamlayan oyuncu 76 yaşının içindedir. Birçok dizi ve film de yer almıştır. İstanbul Devlet tiyatrolarında çalışmış ve buradan emekli olmuştur. Birçok dizi de yer almıştır. Bunlardan bazılarını anlatmak gerekirse Kınalı Kar, Dilara Hanım, Bizimkiler, Kelebeğin Rüyası ve sayamadığımız sayısız dizi ve film de rol almıştır.

 

Bora Akkaş ( Rıfat Ayaz Kimdir? )

Dizinin genç oyuncularından biri olan Bora Akkaş, 1990 yılında İstanbul da doğmuştur. Genelde oyunculukla tanıdığımız fakat sanatçılık yaptığını da öğrendiğimiz oyunculardan biridir. Birçok dizi ve film de bu yaşına rağmen rol almıştır. Altın Portakal Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek başrol oyuncusu ödülünü almıştır. Televizyon ekranlarına ise ilk olarak Avrupa Yakası dizisinde çaycı çırağı olarak başlamış fakat Geniş Aile dizisi Zekai karakteri ile de kendini ispatlamıştır. Bora Akkaş, Seda Türkmen ile evlidir.

 

Begüm Akkaya ( Tomris Ayaz Kimdir? )

Sanatçı 8 Şubat 1991 yılı İstanbul doğumludur. 28 yaşında olan ve 29 yaşından gün almış olan oyuncu Konservatuvar mezunudur. İlk televizyon deneyimi ise Beşinci Boyut dizisi ile ekran karşısına geçmiştir, son olarak ise de Adı Zehra dizisinde yer almıştır.

kurşun dizisi tomris

 

Berrak Tüzünataç ( Gülce Akar Kimdir? )

Ekranların vazgeçilmez oyuncularından biri olan oyuncu 1984 yılında Yalova da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi, İşletme bölümü mezunudur. Oyunculuk kariyerine başlangıcı ise de Yılmaz Erdoğan tarafından keşfedilmesi sonucu başlamıştır. İlk oyunculuğunu ise sinema filmi olan Organize İşler de başlamıştır. Daha sonra bir çok dizi ve film de oynamıştır.

kurşun dizisi oyuncu kadrosu

 

Kürşat Alnıaçık ( Nuri Kargı Kimdir? )

Deneyimli oyuncu 1962 yılında Ankara da doğmuştur. Oyuncu şuanda 57 yaşı içindedir. Babasının izinden giden oyuncular arasında yer alır. Çocukluğundan beri tiyatro ile ilgili olan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünü okumuştur. İş kariyerine ise Bursa Devlet Tiyatrolarında başlamıştır. İlk olarak televizyon ekranlarına Deli Yürek Dizisi ile çıkmıştır. Birçok dizi de yer almıştır. Bunlardan bazılarını sayacak olursak, Medcezir, Sakarya Fırat, Kara Sevda, İsimsizler, Diriliş ve daha sayamadığımız birçok dizi ve film de yer almıştır.

kurşun dizisi oyuncu kadrosu kürşat alnıaçık

 

Seda Akman ( Feraye Kargı Kimdir? )

Kütahya da doğan ve 1978 yılında dünyaya gelen oyuncu 41 yaşının içerisindedir. Yaşına rağmen oldukça güzel yüze ve fiziğe sahiptir. Özel bir üniversite de diksiyon ve oyunculuk eğitimi almıştır. 1999 yılında ise Best Model Of Turkey yarışmasında ise en iyi fotomodel seçilmiş ve oyunculuk kariyerine bu dönüm noktasından sonra başlamıştır. İlk oynadığı dizi ise Ölümsüz Aşk dizisi olmuştur, son olarak ise Aşk ve Mavi dizisinde Yüksel karakterini canlandırmıştır.

kurşun dizisi oyuncu kadrosu seda akman

 

Ünal Silver ( Kerim Paşa Kimdir? )

16 Temmuz 1948 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.
2010 yılında Deli Saraylı dizisinde Amiral Sir Edward rolünü oynadı. Ayrıca Tuba Büyüküstün’ün başrolde oynadığı Gönülçelendizisinde Burhan rolünü oynadı. Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı Kuzey GüneyDizisinde Atilla Sinaner karakterini canlandırdı.

2012 yılında yayınlanmaya başlayan senaryosunu Mahsun Kırmızıgül’ün yazdığı ”Benim İçin Üzülme” adlı dizide rol aldı.

Ünal Silver’ın bir oğlu ve Şefika Natalie Gümüş adında Köln’de yaşayan pedagog bir kızı vardır.

kurşun kerim paşa

 

Mehmet Yılmaz Ak ( Vural Kimdir? )

8 şubat 1986 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Eğitimini Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Birçok özel tiyatro da görev yapan Mehmet Yılmaz Ak, Beşinci Basamak adlı oyunu 2008 yılında yazmış ve Mitos Boyut yayınlarından misyon ödülü almıştır.

kurşun vural

KURŞUN 1. TEASER

 

Kurşun 2. Teaser – Orhan 1

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Kurşun Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)” üzerine 5 yorum

 1. Güngör Kaya dedi ki:

  Ilk önce sevgilerimle ve saygilarimla herkesin Yüregine Saglik

  Severek izledim dizinin finali erken Oldu hep de böyle olur neyse
  kadro mükemmel böyle Film ve dizilerin devami olsun

 2. gülten dedi ki:

  başarılar…(bu arada izlemeyen izlemesin ) (meyve veren ağaç taşlanır)…. dizi izlemeyen ben ve eşim yıllar sonra kurşun u izlemeye başladık

 3. fatma dedi ki:

  Ailemizin tv si fox tv.Ama Engin Altan düzyatanın rol aldığı hiç bir dizi ve reklamı izlemiyorum.Bilecik müzesinde ertuğrul gazi olarak resmi konulmuş.Dünyanın parasını almış.Yönetim değiştide resmide kaldırıldı.İyi yayınlar.

 4. Anonim dedi ki:

  Çok iyi olacak

 5. Anonim dedi ki:

  bence efsane olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.