Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Osman Bostancı Kimdir ?

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması için 30 Mayısta yarışan 5 yarışmacıdan biri olan Osman Bostancı günün finalisti olarak yarışmayı tamamladı.

Türk televizyonculuk tarihinde ilk kez TRT 1 ekranlarında yayınlanan program Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 30 Mayıs gecesinde yarışan 5 yarışmacıdan biri olan Osman Bostancı jüri üyelerinin 387 ve seyircinin de 85 puanı ile gecenin birincisi oldu. Osman Bostancı İznik’in Orhaniye Köyü’nde yaşıyor.

Bostancı, sosyal medya hesabından “Kardeşlerim, Kur’an-ı Kerim’in güzel okunması gerektiği kadar güzel bir şekilde yaşanması da gerekir. Bu yarışmaların teşvik amaçlı olduğunu unutmayın. Güzel okunması bile sevap olan bir kitabı yaşadığınız zaman varın siz düşünün sevabını” diye paylaşımda bulundu.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması için günün birincisi seçiliyor. Daha sonra günün birincileri hafta finalinde yarışacaklar. Daha sonra hafta birincileri ile jürinin koruma altına aldığı kişiler arasında büyük final gerçekleşecek. Büyük final ise Kadir Gecesinde olacak. Büyük finalde ise 1. yarışmacı 50 tam altın alırken 2. yarışmacı 20, 3. yarışmacı da 10 tam altının sahibi olacak. Ayrıca günün ve haftanın yarışmacılarına da altın hediyesi verilecek.

Yayına gelmeden eleştirilmeye başlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması daha önce O Ses Kur’an diye düşünülmüş ancak yoğun eleştirilerden sonra ismi Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması olarak değiştirilmişti. Yarışma şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Osman Bostancı Tilaveti

 

 

 

 

dizibilgi google play