Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Burak Yıldırım Kimdir ?

TRT 1 de yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 6. Bölümü Çarşamba gecesi yine birbirinden güzel seslerle enfes bir Kur’an ziyafeti ile karşımıza geldi. 31 Mayıs finalisti Burak Yıldırım oldu.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması çarşamba gecesi yarışan hafızlar arasında kıyasıya bir mücadele vardı. Jüri heyetinin iki kişi arasındaki tercihleriyle günü birinci olarak tamamlayan yarışmacı Burak Yıldırım oldu. Burak Yıldırım jüriden 284, seyirciden de 93 puan alarak yarışmayı 1. sırada tamamladı.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Burak Yıldırım Kimdir ?

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda birinci olan Burak Yılmaz 18 yaşında. Erzurumlu olan hafızımız Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyor. Kur’an’ı Kerim’e başlaması babası sayesinde olmuş. Burak Yıldırım sesi ve siması ile jürinin dikkatini çekmişti. Ancak jürinin acımasız eleştirilerinden de nasibini almıştı. Burak  Yıldırım Bakara Suresi’nin 153. ayetlerini okuyarak jürinin karşısına çıkmış ve 3 altının sahibi olarak günü birinci tamamlamıştı.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda ikinci olan Fatih Demirkoparan ise jüri üyelerinden en yüksek puanı almasına rağmen seyirciden aldığı puanla 2. olmuştu. Hafızlarımızın okuduğu tilavetler ise herkesin kulaklarının pasını almış adeta büyülemişti.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan Burak Yıldırım’ı Dünya birincisi olan Ekrem Nalbantoğlu haftanın finaline kadar yetiştirecek. Ekrem Nalbantoğlu açıklamasında jürinin eleştirilerini de dikkate alarak Burak’ı yetiştireceğini söyledi. Biz de Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan Burak Yıldırım’a haftanın finalinde başarılar dileriz. Aynı zamanda tüm insanların Kur’an’la tanışıp onu yaşamalarını Cenab’ı Allah’tan niyaz ederiz.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Burak Yıldırım Performansı

 

 

Furkan Tıraşçı Kimdir? Kuranı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması
Osman EĞİN Kimdir(Kur’anı Kerim Yarışması Jürisi)
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Halil NECİPOĞLU Kimdir?
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması jürileri kimler

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Burak Yıldırım Kimdir ?” üzerine 1 yorum

  1. Kuran okuma yarışması dedi ki:

    Kuran okuma yarışması cuma ekranaçıkarmısını yaklasyor ekranaçıkarmısını doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya kadar geldi sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya kadar geldi sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.