Kralın Kızı 6. Bölüm Özeti 22 Ocak Salı Fragmanı

Burak 21 Oca 2019 Kralın Kızı  0

Kralın Kızı dizisinde heyecan devam ediyor. Myeong Nong, Kogurya casusunu ortaya çıkarmak üzere gizli örgüt ile bir araya gelmiştir. Ayrıca bakanlar ile sarayın dışında bir araya gelmiş ve orada casusun Şansölye Jin olduğunu söylemiştir. Öte yandan Şansölye Jin Bakan Yon’un işbirlikçisidir. Şansölye Jin prense hatalı olduğunu söyleyerek dışarı çıkar. Onu dışarıda muhafızlar beklemektedir. Saray Muhafızları Jin’i alarak zindana kapatırlar. Bir subay gelerek Hong’un kulağına bir şeyler fısıldar. Hong, Muryeong’a, Myeong Nong’un Koguryo casusu Jin’i tutukladığını belirtir. Muryeong bunu duyduğuna memnun olmuştur.

Kralın Kızı 22 Ocak Özeti

Jinnu içeri girer ve Kral’dan af diler. Kral ise Jinmu’ya öfkelidir. Eline geçirdiği taşı fırlatarak kafasını kanatır. Jinnu dışarı çıkar. Ardından Myeong Nong kralın huzuruna gelir. Kral ona övgü dolu sözler sarfeder. Myeong Nong kraldan Jinmu’yu affetmesini diler. Jinmu onu dışarıda beklemektedir ve geldiğinde ona teşekkür eder. Jinmu halen akıllanmamıştır ve ona birlikte geneleve gitmeyi teklif eder.

Kral, Kraliçeyi görmeye gider. Kraliçe bu esnada sofranın başında uyuklamaktadır. Kral onun üç yıldır sarayda olduğunu ve ailesini özlediğini söyler. Dilersen babanı görebilirsin der. Kraliçe Yomi baba lafı geçince ağlamaya başlar. Kral onu teselli etmek için uğraşırken Kraliçe Yomi yine uyuyakalır. Yomi babası ünlü General Hae ile bir araya gelir. Yomi herkesin çıkmasını söyler. Babası ile yalnız konulurken ona kral ile yatmadığını söyler. Kralın Chae-Hwa dan bahsettiğini söyler. General Hae dışarı çıkar. Kralın halen Chae’yi unutamadığını düşünmektedir.

Kral Kogurya casusun yakalatmasından ötürü Myeong Nong şerefine yemek verir. Myeong Nong burada bir konuşma gerçekleştirir. Kral eğer örnek almak istediğin biri varsa ölen Kral Dongseong’u örnek al der. Jinmu bu sözle alay ederken Yon gelir. Kralın çok akıllı biri olduğunu söyler. Önce Dongseong ‘u Baek Ga’ya öldürttü şimdi de savunuyor der. Yon Kralın eski Kral Dongseong gibi bir sonunun olabileceğini söyler. Kısa zamanda Kral Muryeong, Gaya’ya Krallarıyla buluşmak için gidecek der ve Gaya yollarının tehlikelerle dolu olduğunu belirtir. Bu arada hatırlatalım Chae Hwa da Gaya da yaşamaktadır.

Chae Hwa rüyasında bir guguk kuşu görür. Bundan komşularına bahseder. Guguk kuşunun yavruları yumurtadan çıktığında saldırgan yavruların diğerlerini yuvadan atarak öldürdüğünü söylerler. İki genç gizlice Solhi’yi izlemektedir. Solhi güzelliği ile onların gözlerini kamaştırıyor. Solhi ise çiçek toplamaya devam eder. Solhi güzel bir çiçeğe uzanmak isterken kayıp uçuruma yuvarlanır. Son anda bir ağaç dalına tutunarak Solnan’dan yardım ister. Solnan karnına bir dal parçası batmasına rağmen onu kurtarır. Solnan ve Solhi kaybolmuşlardır. Anneleri onların sepetini görünce eve gelir fakat onları bulamaz. Durumu Kuşon ve komşularına da söyler. Şimdi hep birlikte onları aramaktadırlar.

Solnan devamlı daireler çizdiklerini düşünür. Solhi acıktığını söyler. Solnan kendisine ait pirinci ona verir. Bu sırada İki eşkıya onları görür ve çok güzel olduklarını söyler. Solnan ve Solhi kaçmaya başlar. Fakat Solnan’ın elbisesi kaçmasına engel olurken Solhi kaçmayı başarır. Chae ve ekibi ise onları aramaktadır. Solhi yi görünce çok sevinirler. Solnan’ın nerde olduğunu sorarlar. Solhi bilmediğini söyler. Fakat Kuşon onun gözlerinden ve yüzündeki durumundan yalan söylediğini anlar. Solnan’ı aramaya devam eder. Solnan ise eşkıyalara babasından bahsetmektedir. Onun dilsiz olduğunu söyleyince adamlar kendilerine kök söktüren Kuşon olduğunu anlarlar ve Solnan dan özür dileyerek yola devam etmesini isterler. Solnan şaşkınlıkla yoluna devam eder ve kıssa bir süre sonra da Kuşon ile karşılaşır.

Onu görünce annesi çok sevinir. Neden Solhi den ayrıldın deyince Solnan Solhi nin yalan söylediğini anlar. Solhi ablasını kıskandığından yalan söylemiş hatta ölmesini bile önemsememiştir. Jimnu babasının nasıl öldürüldüğünü Yon dan bir kere daha dinleyerek Kral Yung’u ölürken görmek için sabırsızlanıyorum diyor. Jinmu Kral Muryeong’un yanına gidiyor ve Gaya’ya beni de götürün diyor. Onun bu isteğini veliaht prens Myong da yineler. Kral düşüneceğini söyler. Çok geçmeden Gaya yolculuğu başlar. Tabi ki Jinmu da bu yolculuğa katılmıştır.

Kralın Kızı 21 Ocak Pazartesi Özeti 5. Bölüm Fragmanı

“Kralın Kızı 6. Bölüm Özeti 22 Ocak Salı Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. hafize dedi ki:

    muhteşem bir dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.