Kral Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Kral dizisinin oyuncuları ve rolleri. Kral dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterleri. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor? Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları hepsini sizler için bu sayfada bir araya getirmeye çalışacağız. 

İsmi şimdilik Kral olarak belirlenen Kral dizisinin Yapımcısı, Yönetmeni, Senaristi kim? Şimdilik bir bilgi yok. Dizinin ismi değişebilir. Basınla paylaşılan bir bilgi yok. Ancak Özcan Deniz’in yeni dizisi Kral olduğu ve Özcan Deniz’in Kral dizisinde oynayacağı kulis bilgileri arasında. Dizi ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaştıkça sizlerle bu sayfa üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.

Uzun süredir “Kral” adlı dizinin senaryosu üzerinde çalışan Deniz, atv ile el sıkıştı. Özcan Deniz, başrol için de ince eleyip sık dokudu ve son olarak “Bizim Hikâye” dizisiyle seyirci karşısına çıkan Burak Deniz ile prensipte anlaştı.

Tarafların imza konusunda ise son noktaya geldiği öğrenildi. Şubat ayına yetiştirilmesi planlanan dizide atv’den gelen istek üzerine Özcan Deniz’in de rol alacağı konuşuluyor. Bir kabadayı hikâyesini beyazcama taşıyacak olan dizinin yönetmeni ve başrol kadın yıldızı ise henüz netleşmedi.

Yapımcılığını  üstleniyor.
Senaryosunu kaleme alıyor.
Yönetmenliğini: Recai Karagöz yapacak.

Kral dizisinin çekimlerine yeni yıl itibariyle başlanması planlanıyor.

Kral Dizisi için Teklif Götürülen İsimler

kral dizisi

Barış Arduç

kral dizisi

Burak Deniz

Burak Deniz ile prensip de anlaşmaya varıldı. İmzalar atılacak.

Sizce bu dizide kimler rol almalı? Paylaşır mısınız?

Kral Dizisi Konusu

Ağrı’dan İstanbul’a göç eden Kadir’in umudun ve adaletin simgesi olan “Kral” lakaplı bir kabadayıya dönüşme hikayesi.. Özcan Deniz’in dayısının gerçek hayat hikayesinden yola çıkarak yazdığı Kral dizisi Atv ekranlarında yayınlanacak.

KRAL DİZİSİ OYUNCULARI

kral dizisi oyuncu kadrosu

Özcan Deniz (Kadir’in Abisi)

İstanbullu Gelin dizisinde canlandırdığı Faruk karakteri ile son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Özcan Deniz Ağrı’lı bir ailenin ikinci çocuğu olarak 19 Mayıs 1972 Ankara da doğmuştur. 5 yaşındayken Aydın’a ailesinin göç etmesi ile bütün çocukluk yılları Aydın ve Ege bölgesinde geçmiştir.. Çocuk denilecek yaşta orkestralarda şarkı söyleyerek ailesini geçindiren sanatçı 14 yaşındayken kendi orkestrasını kurdu (mavi deniz) 1989 yılında Almanya’ya gitti. Orada kulüpler de şarkıcılık yaparken bir yapımcının onu dinlemesi ile her şey değişti ve 1991 yılında Türkiye’ye döndü. İlk olarak Türkiye’de şarkıcı olarak ünlendi.

90’lar ve 2000’ler de bir çok hit albüm çıkarttı. Bu albümlerle bir çok ödüle laik görüldü. Sinemaya olan düşkünlüğü ve hikaye yazarlığı onu oyunculuğa itti ve Türkiye’de bir çok fenomen olmuş dizide oynadı. Bu dizilerden 2002 ve 2004 yıllarında çekilen”ASMALI KONAK” ve “HAZİRAN GECESi” (Haziran Gecesi kendi yazdığı bir projedir) adlı diziler Türkiye’de hala kırılamayan reyting rekorlarına sahiptir ve Türkiye’deki tv dizi sektörünün şu an ki haline gelmesine sebep işleridir. Sanatçı şu ana kadar 10 iddali sinema filmine imza attı. Bu filmlerin dördünün yönetmenliğini ve senaristliğini, bir tanesinin öykü yazarlığını ve süpervizörlüğünü, dokuz tanesinde de oyuncu olarak bulundu. Müzisyen kökenli olan sanatçı yazıp yönettiği bütün filmlerin müziklerine de imza attı. Kendisinden yaşça küçük Feyza Aktan ile evliydi ve bu evliliği sona erdi. Kuzey isminde bir oğlu vardır.

kral dizisi oyuncu konu

Burak Deniz (Kadir)

Ağrı’dan İstanbul’a göç eden Kadir, umudun ve adaletin simgesi olan “Kral” lakaplı bir kabadayıya dönüşür.

Burak Deniz, 17 Şubat 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen İzmit’lidir. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sanat Tarihi bölümü mezunudur. İlk kez 2011 yılında Kolej Günlüğü dizisi ile ekranlarda yer alan Deniz, 2015 yılında yayınlanan Medcezir dizisindeki Aras karakterini canlandırdı. Sultan, Tatlı Küçük Yalancılar, Aşk Laftan Anlamaz ve Kaçak gibi dizilerde rol aldı.

kral dizisi

Pınar Deniz (Zahide)

10 Kasım 1994 tarihinde İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. Çocukluğundan beri oyuncu olma hayalleri kuran Pınar Deniz, oyunculuk eğitimi de almıştır. İlk oyunculuk deneyimi olan ve 2014 yılında yayınlanan Sil Baştan adlı dizide Evrim karakterini canlandırmıştır. Şarkıcı Murat Dalkılıç’ın Yani adlı şarkısının klibinde oynamıştır. İzlenme rekorları kıran bir dizi olan Vatanım Sensin adlı dizide gözü yükseklerde olan Yıldız karakterini canlandırmıştır.

kral dizisi

Neslihan Yeldan

25 Şubat 1969 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılında Orta oyuncular topluluğunda tiyatroya başladı. Orta oyuncular, Kent Oyuncuları, Dormen Tiyatrosu, BKM., İstanbul Halk Tiyatrosu, Duru Tiyatro gibi topluluklarda tiyatro yaptı.

1989 yılında Özlem Savaş ve Hakan Ural’ın oynadığı, ”Şeytanın Kurbanları” adlı dizi ile ilk defa ekran karşısına çıktı. Daha sonra; Yaz Evi, Ruhsar, Güneş Yanıkları, Organize İşler, Düriyenin Güğümleri gibi dizilerde rol aldı. 4 Temmuz 2014 tarihinde FOX’ta yayınlanmaya başlayan “Kiraz Mevsimi” adlı dizide; Serkan Çayoğlu, Özge Gürel, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya ile başrolleri paylaşırken, Neslihan Yeldan da Serkan Çayoğlu’nun annesi rolünde oynamıştır.

kral dizisi

Nilperi Şahinkaya

23 Şubat 1988 Senegal’in baş şehri Dakar’da doğmuştur. Babası diplomat, annesi de bir dönem Dış işleri Bakanlığı’n da uzman olarak çalışmış. Ailesi adının Nil olmasını istemiş, dedesi ise gördüğü bir rüya sonrası “Adında mutlaka peri olsun” demiş. Çocukluğunda birçok ülke ve şehir gezdi; 3 sene Duseldorf, 4 sene Paris, 4 sene Bern, 15 yaşında anne ve babası boşanınca annesi ile Türkiye ye geldi.

Paris’de Charles de Gaulle ilkokulundan 1997 yılında mezun oldu. Üniversiteyi ise, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde tamamladı. Almanca, Fransızca, İtalyanca, İngilizce bilmektedir. İlk Deniz Yıldızı adlı dizide başladı.  2014 yılında “Kiraz Mevsimi” adlı dizide rol aldı ve bir süre ekranlara ara verip tiyatro ile ilgilendi.

 

dizibilgi google play

Kral Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste) (1 Yorum)

  1. Burak deniz oynasın kral dizisinde çünkü burak denizin filmleri güzel oluyo bu arada burak deniz in hayranıyım onu beğeniyorum yakışıklı ve tatlı biri