Hakan: Muhafız (The Protector) Dizisi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri

Hakan:Muhafız (The Protector) Dizisi Oyuncu Kadrosu Çağtay Ulusuoy  Netflix Dizisi

Dünyanın en büyük online film izleme ağı Netflix ilk kez bir Türk dizisi için klları sıvadı. Çekimlerine başlanan dizinin Eylül aylarında Netflix internet sitesinde yer alması bekleniyor. Dizinin konuus ve oyuncu kadrosu ile ilili de yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer alacağı dizide ayrıca Okan Yalabık , Ayça Ayşin Turan , Hazar Ergüçlü , Mehmet Kurtuluş gibi güçlü isimler bulunuyor.

Dizi Eylül ayı içerisinde 10 bölüm birlikte Netflix sitesinde yayınlanacak. Dizi beklenen ilgiyi görmesi halinde Netflix’ten 2. sezon onayı alacak. Hakan:Muhafız dizinin senaryosunda dünyaca ünlü Narcos dizisinin yazarı Cris Brancato’nun da imzası var. Dizinin yapımcılığını ise Netflix ve O3 Medya’nın ortaklarından Onur Güvenatam üstleniyor.

The Protector Dizisi Konusu ve Karakterleri

N İpek Gökdelen’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi isimli kitabından esinlenen dizide eğitimi için İstanbul’a gelen Hakan’ın hikayesi anlatılıyor. Dizinin sıra dışı hikayesinde İstanbul’un son muhafızlık görevi Hakan’a verilir. Hakan daha sonra 500 yıl önce Yavuz Sultan Selim tarafından Denizlili dokumacıya diktirdiği gömleği giyerek sıradan bir öğrenciden süper kahramana dönüşecek. Dizinin dünyada yayınlanacak orjinal ismi ise The Protector olacak.

Hakan:Muhafız (The Protector) Dizisi Oyuncu Kadrosu

Çağatay Ulusoy  (Hakan)

23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2010 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinci olduktan sonra oyunculuk kariyerine başlamıştır. İstanbul üniversitesi orman Fakültesinde Sulama Sistemleri Tasarım’ı bölümünü okumuş bunun yanı sıra da Ayla Algan’dan oyunculuk üzerine özel dersler almıştır. 2011 de yayınlanan Adını Feriha koydum dizisindeki Emir karakteri ile ilk rolünde büyük başarı yakalamış ve geniş bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır. Daha sonra Med Cezir dizisi ile de bu başarısı sürdürmeyi bilmiştir. Ayrıca Anadolu Kartalları ve Delibal filmi ile de beyaz perde de başarılı işlere imza atmıştır. Son olarak yine büyük ses getiren İçerde dizisi ile ekranlarda yer almıştır. izide sıradan bir üniversite öğrencisiyken İstanbul’un muhafızı olan bir kahramana hayat verecektir.

Ayça Ayşin Turan (Leyla)

1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü tamamlamıştır. 2011 yılında ekranlara gelen Dinle Sevgili isimli dizi ile kariyerine başlamıştır.  Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü’nün tiyatrosunda oyunculuk eğitimini tamamlayan Ayça Turan 2014 yılındaki Karagül dizisindeki Ada karakteri ile iyi bir çıkış yakalamıştır. Son olarak Meryem dizisi ile ekranlarda yer alan güzel oyuncu Sevimli Tehlike isimli film ile sinemada boy göstermiştir. Dizide Hakan (Çağatay Ulusoy) ‘ın aşık olduğu kız olan Leyla’yı canlandıracaktır.

Hazar Ergüçlü (Zeynep)

Kıbrıs vatandaşı olan oyuncu 1992 doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini bir çok oyuncunun aksine dizi veya reklamda değil sinema filmi ile yapmıştır. Gölgeler ve Suretler isimli dizide yer alan oyuncu daha sonr Kuzey Güney dizisindeki Simay karakteri ile ünlenmiştir. Daha sonra Med Cezir dizisinde yer alan oyuncu son olarak Yüksek Sosyete’nin kadrosuda bulunmuştur. Sosyal medyada yaptığı bir paylaşım nedeniyle savcı karşısına çıkan oyuncu bir süre kariyerine ara vermiştir. Dizide Hakan’ın en yakın arkadaşı ve sırdaşı Zeynep’i canlandıracaktır.

Okan Yalabık (Faysal)

1978 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu Balıkesir’li bir ailenin ikinci çocuğudur. henüz ilk öğretim yıllarında oyunculuğa ilgi göstermiştir. Orta okul ve lise yıllarında bir çok tiyatro oyununda yer almış ve seminerler düzenlemiştir. Kaygısızlar dizisi ile başladığı oyunculuk kariyerinde bir çok dizi ve filmde yer almıştır. 2003 yılında ekranlara gelen Serseri dizisi ile geniş kitlelerce tanınmayı başaran oyuncu  son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde yer almış ve buradaki Pargalı İbrahim rolü ile büyük beğeni toplamıştır. Dizide varlıklı bir işadamı olmasına rağmen Hakan’ın hayatıns özenen Faysal’ı canlandıracaktır.

Mehmet Kurtuluş (Mazhar)

1972 yılında Uşat’ta dünyaya gelmiştir. Almanya’da büyüyen oyuncu Osman Sınav’ın yapımcılığını üstlndiği Pars dizisi ile Türkiye’de izleyici karşısına çıkmıştır. Son oalarak Kösem Sultan dizisinin kadrosunda yer almıştır.

Burçin Terzioğlu (Rüya)

Pyraz Karayel dizisi ile kariyerinde zirve yapan güzel oyuncu 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1986 yılında yayınlanan Perihan Abla dizisi ile kariyerine başlamıştır. 1992 yılında Mahallenin Muhtarları dizisinde Simge rolü ile iyi bir çıkış yakalamıştır. Daha sonra döneminin en çok izlenen dizisi Yılan Hikayesi’ndeki Azat rolüyle ülke çapında üne kavuşmuştur. Kadın İsterse (Demet)  Fırtına (Zeynep) gibi dizilerle başarısını sürdürmüştür. Kendisi gibi oyuncu olan Murat Yıldırım ileevlenmiştir.

Dizide Rüya Karakteri zeki, güzel ve başarılı bir kadındır. Hayatı kendi istediği gibi yaşamaktadır. Değişmekten çekinmemektedir. Lider bir kişiliği vardır ve çevresindekileri etkilemeyi ve yönetmeyi başarmaktadır.

Cem Yiğit Üzümoğlu (Emir)

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarını tamamlamıştır. Adı Efsane dizsindeki Hakan karakteri ile tanınmaktadır.

Saygın Soysal (Mergen)

Mergen kendini işe adamış ikna kabiliyeti yüksek bir adamdır. Duygusuz biri oalrak tanınmaktadır ve Aşk meşk işleriyle yakından uzaktan alakası yotur.

Boran Kuzum

Yurdaer Okur

Engin Öztürk

 

Hakan: Muhafız (The Protector) Fragmanı:

dizibilgi google play