Kördüğüm 398. Bölüm Özeti 08 Eylül Cumartesi Fragmanı # Kördüğüm finali.Uttaran nedir? Kördüğümün son bölümü.

Burak 03 Eyl 2018 Kördüğüm  0

[kirmizibuton][/kirmizibuton]

Meethi kenara çekilir ve Akash arabadaki Tanu’yu fark eder. Tanu da ona hevesle bakar. Meethi Tanu’yu anlatır. Anne ve babasının öldüğü için ona bakacak kimsenin olmadığını, polisin onu yetimhaneye göndereceğini söyler. Akash Meethi’nin Tanu’yu evlatlık olarak almak ve onu evlerine götürmek istediğini bildiğini söyler. Meethi başını sallar. Akash ona güvenir ve yanlış bir şey yapmayacağını biliyordur. Bir kez düşünün, bu kızın babası Rani’nin annesi tarafından öldürüldü. gelecekte bunu öğrenirlerse nasıl olur der. Bu, iki kız arasında nefrete neden olabilir. Meethi onun amacını anlar. Ama eminim ki böyle bir şey olmayacak der.

Rani, Meethi’nin geldiğini fark eder. Ona, bir şey getirdin diye sorar.. Meethi tarafından getirilen kıyafetlere bakar ve onları küçük olduğunu söyler. Meethi kıyafetlerin onun için olmadığını söyler. Onlar küçük bir bebek için der. Akash’ın elini tutarak içeri giren Tamanna’yı çağırır. Akash, Tamanna’ya şu andan itibaren burasının onun yeni evi olduğunu söyler. Maiyya, Gomti ve Rani ‘nin kafası karışır. Meethi onlara bu küçük kızın adının Tamanna olduğunu söyler. Bundan sonra bizimle kalacak der. Rani, Tamanna’ya mutsuzca bakar. Meethi, Rani’nin üzgün yüzünü ve hiçbir şey söylemeden oradan ayrıldığını fark eder. Akash da aynı şeyi fark etmiştir.

Rani Maiyya’ya Tamanna’yı kız kardeşi olarak kabul etmeyeceğini söyler. Ben o kızı sevmiyorum. Meethi anne, başka bir kızı nasıl eve getirebilir ki? O sadece benim annem der. Maiyya onunla aynı fikirdedir. O benim torununun annesi. Sen benim Akash’ın kızı, kanım, varisimsin. Bu evde her şey senin! Bu kızın burada kalmasına izin ver der. Rani bu evde kalmaya hiç hakkı yok der ve gözyaşlarını siler. Maiyya ona Tamanna’ya eski kıyafetlerini, oyuncaklarını, kitaplarını vermesini söyler. Sadece bunlardan memnun olacak der. Meethi, Rani’nin odasına Tamanna’yı getirir. Bu odayı Rani ile bugün bundan sonra paylaşacaksın der. Tamanna başını sallar. Ama Rani üzülür. Tamanna aynı odada kalacaklarsa Rani’nin onu sevmeyeceğini söyler Meethi, bunun gibi bir şey olmayacağını ona temin eder.

Damini ve Nani, Meethi ile görüşmeye gelir. Meethi, ikisini birlikte görünce şaşırır. Damini Meethi’ye Tamanna’yı sorar. Düzgün düşündün mü? Meethi, Akash’ın bu kararda onunla olduğunu söyler. Maiyya oradan çay göndermesi bahanesiyle oradan gider. Damini Rani’den endişelenir. O buraya yeni geldi. Bu evin geleneklerini bile bilmiyor ve Tamanna’yı buraya getirdin. Tamanna’yı nasıl kabul edecek? Meethi, Rani’nin kızı olduğu için Rani’nin Tamanna’yı kabul edeceğini biliyordur. Başlangıçta biraz zor olacağını biliyorum ama sonunda ikisi de birbirlerini kabul edecekler der.

Nani, büyükler birbirlerini kabul edebilir ama çocuklar yapamaz der Damini her şeyi gördün. Tappu’nun Iccha’yı elini tutarak eve girdiğini ve ne kadar tatlı olduklarını gördün ama daha sonra ne olduğunu hatırlıyor musun? Damini Tappu’nun Iccha’yı kıskanmaya başladığını zamanı hatırlar çünkü onun sevgisi bölünüyordu der. Tappu, yıllardır Iccha’ya karşı öfke ve nefretle doluydu der. Nani, ebeveynlerin çocukların her şeyi olduğunu söyler. Oyuncaklarını ve eşyalarını paylaşabilirler, ancak ebeveynlerini asla der. Nani Damini ve kendisinin birlikte uzun bir dostluk ve düşmanlık yolculuğu yaşadıklarını söyler. Umarım tarih bu evde kendini tekrar etmeyecek der. Meethi tarihin tekerrür etmeyeceğini söyler. Raninin onun kızı olduğunu ve tamamen Tamannayı kabul edeceğini söyler.

Rani, odasında Tamanna’yı görünce şok olur. Tamanna’nın çantasını yere atar ve Tamanna’yı yataktan aşağı indirir. Burası senin yerin der. Nani, kızlardan hiçbirinin öfke ya da kıskançlığı yaşamlarına girmesine izin vermemesini diler. Gerisi Tanrı’ya kalmış der . Rani’nin Meethi anne Tamanna odamda diye bağırdığını duyarlar. Meethi üst kata gider. Nani ve Damini birbirlerine endişeyle bakarlar. Rani, Meethi’ye Tamanna’nın onun kız kardeşi olmadığını söyler. Odamda kalmayacak. Dokunduğu  hiçbir şeye tahammül edemem der. Nani ve Damini, geçmişin tekrar geri geldiğini hissediyordur. Mukta’nın da odasını Meethi ile paylaşmak istemediğini hatırlarlar. Maiyya da oraya gelir. Meethi, Rani’ye yanlış davranmamasını söyler. Tamanna bu odada sadece seninle kalacak. bu benim kararım der. Meethi, Tamanna’nın bu odayı bugünden itibaren onunla paylaşacağını kesin olarak söyler. Tamanna’ya Rani ile el sıkışması gerektiğini söyler. Nani, Rani’de Tappu’yu görüyordur. Meethi, Tamanna’ya Rani’yi her zaman büyük olduğu için dinlemesi gerektiğini söyler. Rani, sen de senin küçük kız kardeşin olduğu için Tamanna ile el sıkışman gerekir. Şimdi senin sorumluluğun var. Senin yüzünden Tamanna asla incinmemeli. Rani, Tamanna’yı kız kardeşi olarak kabul etmeyi reddeder. Ayrıca  sen sadece benim annemsin, onun değil der. Meethi Rani’yi anlamaya çalışır. Ben de seni bugün Tamanna’yı kabul etmeye çalışıyorum gibi kabul ettim. Hala benden bir şey öğrenemedin mi? Tamanna, Rani’nin doğruladığına işaret eder. Burası benim odam, evim diyerek  Tamanna’nın dışarı çıkmasını söyleyerek onu zorlar. Meethi Rani’ye bağırır. Davranış yolu bu mu? Tamanna bu evde ve bu odada sadece seninle yaşayacak! bu benim kararım der. Rani, Tamanna’nın kız kardeşi olmadığını söylüyordur.  Meethi ve Tamanna ile beraber uyur. Rani özür dilemek için geldiğini ancak onları bu şekilde gördüğü için özür dilemeyeceğini söyler.

Tamanna  Meethi ona yeni kıyafetler almışken Rani’nin eski kıyafetlerini giyer. Tamanna onları istediği gibi yırtabildiğini söyler. Meethi kimsenin bu evde uttaran’a ihtiyacı olmadığını söyler.Maiyya araya girer ve o uttaran değil, Tamanna o kıyafetleri sevmiş ve onu giymek istemiş der. Rani bu evin mirasçısı ama bir ara sonra da Tamanna geldi der. Şimdi o uttaran değil mi der.Tamanna uttaran nedir diye sorar. Meethi, ilk kez Thakur House’a geldiğinde Nani’nin sözlerini düşünür. (Mukta bu evin mirasçısı. Ailemiz Uttaran ‘ın verilmesine inanır, onun  alınmasına değil der). Meethi de aynı soruyu sormuştur. Nani, bu soruyu Uttaran’ın ne olduğunu bildiği için Damini’ye sormasını söylemiştir. Meethi uttaranı birilerinin birilerine ihtiyaç duymadığı eski eşyalarını, oyuncaklarını veya kıyafetlerini vermesi şeklinde tanımlar. İnsanların kullandığı şeyler Uttaran’dır. Tamanna elbisesine hemen bakar. Bu eski kıyafetler Uttaran mı? der. Akash inkar eder. Meethi annen bir noktayı doğru anlatamadı der. Uttaran, sahip olduğunuz her şeyi, sevgi ve değerler gibi her şeyle paylaştığınız anlamına gelir. Buna Uttaran denir der. Meethi gülümser. Meethi bunun anlamını hiç anlamadım der. Akash gülümser. Tamanna, Uttaran’da Rani’nin kıyafetlerini giymesinin bir yanlışlık olmadığını sorar. Bu Rani’nin bana sevgiyle verdiğini mi gösteriyor? Akash ve Meethi karışıklık içinde Rani’ye bakar. Akash onaylayarak cevap verir. Bu senin ablanın senin için sevgisi der. Maiyya Tamanna’nın eve gelmesini istememektedir. Farklı ailelerden iki kızı aynı çatı altında yaşıyorlarsa kıskançlığı anlıyorum ama Rani ve Tamanna kızlarım. Iccha Ma ve Tapasya Ma’dan çok şey öğrendim. Mukta ve ben benzer bir şey yaşadık. Rani ve Tamanna’nın aynı şeyi yapmasını istemiyorum. Söz veriyorum ikisinin arasında kıskançlık veya nefret olmayacak. Onları gerçek kız kardeşler olarak görecekleri şekilde yetiştireceğim. Maiyya onunla açıkça aynı fikirde değildir. Bu mümkün değil. Bir yabancı dışarıda kalırken kanımız kanımızdır der. Rani ile konuşmak için yukarı çıkar. Damini, Meethi’nin yapabileceğinden emin olup olmadığını sorar. Meethi bunun kesinlikle olacağını söyler.

Damini Meethi’ye gurur duyduğunu söyler. Bugün, neslimizin ulaşamadığı şeyi yaptın! Güçlüydün, hayatımızdan ve kendi hayatından çok şey öğrendin. Bakın, kızlarınız bugün Uttaran’a yeni bir anlam kazandırdılar. Hayatlarından sadece çocukluklarındaki nefreti sildin. Seninle gerçekten gurur duyuyorum. Bugün geriye baktığımda uzun bir yolculuk görüyorum. Bugün yeni nesil, dün olduğumuz yerde duruyor. Yarın başka bir nesil olacak. Uzaklaştıklarını izleyeceğiz. Her hayat bize yeni bir şey öğretir. Zavallıydım, zengin bir insan evinde çalışıyordum. Gerçekten de zengin ve fakir bir fark vardı ama aşk herşeyin üstündeydi. Hayatımda Uttaran’da hayatımı yaşadığımı, kızımın Uttaran’da yetiştirildiğini defalarca duymuştum. Beni çok üzdü ve üzüyordu. Uttaran sadece bunu mu kastetti? Bebek kardeşi, kızıma sevgiyle bir şeyler verdiğinde, Uttaran mıydı? Hayır, aşktı! Birisini kendin olarak kabul etmendir uttaran. Aynı kelime kızınızın hayatında yankılandığında, o zaman korktum. Ekadish’in, Mata ji’nin (Nani) geçmişte ne yaptığını tekrar etmeyeceğini düşünmekten korktum. Bütün gece düşündüm ve tüm şeyi tamamen farklı bir ışıkta görebiliyordum. Güneş ışınları gecenin Uttaran’ı değildir. Ay bizim gecemizi güzelleştirir. Güneş ışıklarının  Uttaran’da yaşadığına dair şikayet ettiğini duydun mu? Rüzgar, dünya, dağlar, okyanus, deniz, hepsi bize bir şey verir. Ama onların Uttaran’ında yaşadığımızdan şikayet ediyorlar mı? İnsanlar neden böyle düşünüyoruz? Başkalarına verebileceğimiz (bizimki gibi) ne var? Gelip bu dünyayı boş bıraktık. Bu yaşam yolculuğunda, sevgiyle birine bir şey verirsek, o zaman ona Uttaran mı deriz? Yaşam için bizimle olan şey deneyimler ve öğretilerdir. Uzun zaman sonra sonunda Uttaran’ın gerçekte ne olduğunu anladık! der.

Sevgi ve saygılarımla bir hint dizisinin daha sonuna geldik yanlisimiz olduysa affımı dilerim.Kördüğüm ailesinin aynı kadro ile İkimizin Yerine de olmasını çok isterim.Yeni dizinin özetlerine de En kısa sürede başlıyorum.

Kördüğüm Yerine Başlayacak Olan “İkimizin Yerine” Dizisinin 1. Bölüm Özeti İçin Tıklayın…

Meethiyi özlediniz mi? Kördüğümün (Uttaranın) Meethisi Tina Datta ile doğum günü öncesindeki söyleşi…
Kördüğüm 397. Bölüm Özeti 07 Eylül Cuma Fragmanı (2.Kısım)# Meethi Tamanna’yı(Kahana’nın kızı) evlatlık alır.(son iki bölüm)
Kördüğüm 07 Eylül Cuma Özeti 397. Bölüm Fragmanı (1.Kısım)# Meethi Rani’yi hayata döndürür.(son iki bölüm)
Kördüğüm 06 Eylül Perşembe Özeti 396. Bölüm Fragmanı (2.Kısım)# Zehirli elmayı yiyen Rani yoğun bakım yaşam mücadelesi verir.(son 3 bölüm)

“Kördüğüm 398. Bölüm Özeti 08 Eylül Cumartesi Fragmanı # Kördüğüm finali.Uttaran nedir? Kördüğümün son bölümü.” üzerine 477 yorum

 1. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Aynurum birtanem..kolay gelsin derslerinde..sen bitir ödevlerini..knşrz..))

 2. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Kim senin sinirini bozdu kixboxcu ha ha ha)) adın kixboxcu sinirini bozan kimse dal ha ha ha 😛
  Aaa kim cüret etti ha))))

 3. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Hem akşam neden gelemiyeceksin bakıyım??? Ha ha ha 😀

 4. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Gökhan neden alınganlık yapıyorsun söyledim ya 😀

 5. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Merhaba merhaba Aleyna ))) ha ha 😛

 6. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Tamam Kixboxcu yazmıyacaksın merhaba demiyeceksin…İyi geceler..)))

 7. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Merhaba merhaba..GÖKHAAAN 😀

 8. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Tmm Gökhan sen bilirsin..iyi geceler..))

 9. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Bana merhaba yok mu? Kixboxcu tamam olsun )))) 😀

 10. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  En doğrusunu yaptın..Aleyna..

 11. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Hoşgeldin Aynurum..))şu an iyim ama biraz..sinirlerim bozuldu..sen nasılsın??..
  Merhaba Meriç..

 12. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Tamam çık abisinin gülü tekrar kolay gelsin))

 13. &Aynur& dedi ki:

  ben simdi cikiyorum…

 14. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  İyi akşamlar abisinin gülü iyiyim sen nasılsın??
  Aa öylemi kolay gelsin sana..Fazla yorma kendini..Yanında olsaydım yardım ederdim… Ne ozuru abisinin gülü ödevler daha önemli..)))
  Ama ben çıkıyorum şimdi arkadaşlarım gelecek o yüzden))) seni çok seven abin= Gökhan 😀

 15. &Aynur& dedi ki:

  Pinar ablammm eline emegine yuregine saglikk))))
  masallah bir hint dizini daha bitirdik)))
  size yani dizide basarilar dilerim))))
  basarilar hep seninle olsunn))))

  1. Pınar dedi ki:

   🙂 saol aynurum sanada allah zihin açıklığı versin

 16. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Merhaba Samet..hayır hayır..lütfen rica ediyorum..bir daha bu konuyu açma..

 17. &Aynur& dedi ki:

  simdi yorumlarinizi okuyamiyorum maalesef(((
  birazdan gelirim)))

 18. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Eyvallah kank 😀
  ..
  Arkadaşlarım ben gece gelmeyebilirim…Bilginiz olsun..)
  Şimdiden iyi geceler ve iyi sohbetler diliyorum.. 😀 🙂 😉

 19. &Aynur& dedi ki:

  iyi aksamlar)))
  nasilsiniz canlarrr????
  yaaa canlar çok ozur dilerim odevlerimi hic bitiremedim yaaa
  simdi de odev yapiyorum 1 odevim kaldi onuda bitiriyim gelirim hemen 😉

 20. Meriç dedi ki:

  😉

 21. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Tamam hadi..Ben üstümü değiştiriyorum…Biraz çabuk gel…Diğer yani A, D, O, L, M,S,K,Ö arkadaşlarıda getir….)) 😛 😛

 22. Meriç dedi ki:

  Tmm kank iştesin sen ben geliyorum oraya dolaşırız bekle beni

 23. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Kank ben sildim…Onu Yer yoktu silmek zorunda kaldım…Sen normale gel..neyse boşver nerdesin ben geleceğim konuşuruz..

 24. Meriç dedi ki:

  Gökhan wsp gel sana bişeyler diyecem

 25. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Kim var kim yok şuan boşum??

 26. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Samet çok şaşırdım doğrusu…
  Aleyna ne derse desteklerim
  Aleyna ne dersen o sana kalmış ama iyi düşünmeni isterim…
  Gerçi doğru bulmadım..neyse karar senin

 27. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Nana aramıza hoşgeldin)
  Evet sanırım Türkmen’sin?

 28. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Anladım kixboxcu… Teşekkür ederim çok saol…Hayırlısı olsun bakalım…İyi olmana çok sevindim hep iyi ol..Ben idare ediyorum işte…Ceylanla aram iyi güzel))

 29. Samet dedi ki:

  Benim şimdi işim var senin cevapını bekliyor olucağım

 30. Samet dedi ki:

  Merhaba ALEYNA ben senin burda iki aydır konuşmalarını takip ediyorum bir tek senin konuşmaların dikkatimi çekdi. En son dayanamadım yazmak istedim.
  Sana bir teklifim var Seninle burda değil İnstagram facebook adresimi yaza bilirim hatta istersen telefon numaramı bile yaza bilirim özel konuşmak isterim sakın beni yanlış anlama ben o pis anonimlerden değilim sadece seni fazla hatta çook fazlasıyla merak ediyorum. Ne dersin?

 31. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Neyse kimse yok zaten..ben çıkıyorum..grşrz..))

 32. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Aynurum güzel kardeşim..bugün hiç yazmadın..nerdesin??
  ..
  Zaracım sende dün yazamıyacağını söylemişdin ama..müsait olursan yaz birtanem..))
  ..
  Bu arada Nana sakıncası yoksa..kendini tanıdır mısın??..

 33. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Merhaba Nana☺..tabi neden olmasın??
  Bu arada Türkmen misin? 😉

 34. Nana dedi ki:

  Aleyna yyldiz nolur benide alin yaniniza

 35. Nana dedi ki:

  Benide araniza alyrmysynyz lutfaaan

 36. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  İyi günler..))
  Gökhan Hoşgeldin..)) iyim..sen nasılsın??..
  Evet ya.. dün sana kaç kere sinyal gönderdim..cvp alamadım..bende uyuduğunu anladım zaten..))
  Papağanın yumurtası olmuş 😀 hayırlı olsun 😀
  Gökhan..Serhan nasıl olduğu hakkında bi bilgim yok…onunla artık konuşmuyorum.. İnstadan bana yazıyor ama..ben cvp vermiyorum..aramızda değişen bi durum yok..şu an o Moskovada..ayın 12si dönücekmiş..benle buluşmak istiyor dönünce..ama benim beklediğim tek bi şey var..o gün geldiğinde onunla ilgili kararı mı vericem..
  Neyse Gökhan onunla ilgili daha fazla konuşmasam iyi olur…umarım beni anlarsın..))
  Ee Gökhan Ceylan nasıl??..aranız umarım iyidir…düğünede az kaldı..heyecan var mı??..
  Bu arada akşam burda mısın??..

 37. &Gökhan¤C¤Burak⚓& PINAR HANIMA TEŞEKKÜR EDERİM. dedi ki:

  Pınar hanım…Özetler bir birinden güzel ve kıymetli…Çok zor iş yapıyorsunuz bana göre çok zor…Ama siz zoru başarıyorsunuz…Size ne kadar teşekkür etsek azdır…Bizi hiç ihmal etmediniz…Sizin gibi Admini bulmak çok zor…Siz en güzel şeylere layık görüyorsunuz…Ellerinize sağlık tüm kalbimle sizin destekçinizden biriyim…Kördüğüm dizisi güzeldi ama sonları baya saçmaydı…Ama sizin özetlerinizi okumaya devam ettim…Çok güzel yazıyorsun okudukça keyif alıyorum diziyi izlememe bile gerek kalmıyor..Genelde hep çalıştığım için tv izleyemiyorum sizin özetlerine koşuyorum..) İNŞALLAH emeğinizin karşılığınızı bereketli kılsın Allah…Biz kördüğüm ailesi olarak sizden çok memnunuz Tam kadroyla İKİMİZİN YERİNE dizisine taşınacağız..Bizler hep buradayız olacağızda..Kördüğüm ailesi adına konuşuyorum sizi çok seviyoruz…) başarılarının devamını diliyorum…size nazar değmesin…Kızınızın gözlerinden öpüyorum…Her şey için teşekkürler…

  1. Pınar dedi ki:

   Asıl ben size teşekkür ederim 🙂

 38. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Arkadaşlar çok özür dilerim dün gelemedim…Kixboxcu doğru tahmin etmiş eve geldiğim anda koltukta uyuya kalmışım ya ha ha ha ha…Sinyalleri aldım ama rüyamda Kixboxcu ve ha ha zehra Gökhannn diye bağırıyordu ama bende tık çıkmadı ha ha ha…
  Ha bu arada benim papağanımın 3 tane yumurtası olmuş…Bu sabah fark ettim ya çok iyi…Ben işteyim…Biraz papağan yavrusu hakkında araştırma yapacağım…)))
  İNŞALLAH Akşam görüşürüz…))

 39. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Selam…Aleyküm….Nasılsınız?
  …..
  Ha bu arada Aleyna kixboxcu serhanla aran nasıl ? Hiç bir bilgim yok merak ediyorum:) Kixboxcu özür dilerim ya dün aranızda olamadım..) Birde şey ya yine tatsız olayı görünce keyfim kaçtı ..Birde senin Kurşun döktürme şakan çok komikti ya ha ha ha)) 😉
  ….
  Zara üzgünüm Anne konusunda hassasın seni üzdüysem özür dilerim…İnan seni çok iyi anlıyorum…Ama kendini üzme bu kadar ben kendimi çok üzmüştüm elime hiç bir şey geçmiyor kederden başka…Sağlığımızı da kötü yanda etkiliyor…Hayata bak hep gülümse tamam mı? Senin Annen benim babam bizi cennete bekliyor bizim iyi olmamızı hep istiyorlar…))))
  Zara gerçek ismin Zehra mı? Güzel isim kısaltılmışı zara demek…Ben Zehra diyebilir miyim? Ha Emin senin sevdiğin mi? Aranız nasıl? Kıskanç durumunuz nasıl beni sorsan…Ceylan aşırı kıskanç bayaaa deyim sana…Ceylan çok şanslı ben hiç kıskanç değilim ha ha ha ha ha ha 😀 😛 😀 😀 😛
  Tylla sen en iyilerine layıksın…İnan sen en güzel sözlere herşeye layıksın…) senin sözlerin ve guljan ablamın dozleri benim için çok kıymetli….Hatırlıyor musun?tylla ben sen hiç konuşmazdık…Sen benimle fazla konuşmazdın…Bende çok üzülürdüm sen benimle konuşmadığın için))) zaman geçtikçe dostluk bağımız kuvvetlendi…)) Tylla ben sizin için güldürmeyi gayret ediyorum…Yeterki siz mutlu güler yüzlü olun))) Bir gülümsemeniz dünyaya bedel bence…Bundaki biri dedi ya sizin arkadaşlık bağınız yalan diye…Bence çok saçmalıyorlar kendi kendine konuşuyorlar…Aramızdaki bağı gözleriyle değil kalpleriyle hissetmeleri lazım…Bende sen ve guljan ablama daha çok bağlıyım…Sizinle sohoet edince çok keyfim yerine geliyor ben sizi seviyorum buradaki arkadaşlarımıda…İyiki varsınız))) çok geçmiş olsun tylla sen yat dinlen iyileş grip çok kötü..atlatması zor…Allah şifa versin sana))) Dostların kraliçesi TYLLA)) 😛 😀

 40. LEYLA dedi ki:

  Pinarcim rotot olmediyne sevindim peki kanha narde kanhadami o

  1. Pınar dedi ki:

   leylacım Meethini üvey kardeşi o paakistan bölümlerinden sonra diziden ayrıldı bi daha gözükmedi

 41. LEYLA dedi ki:

  Pinarcim simdi o nani daminin kizi diyilmi yani

  1. Pınar dedi ki:

   değil leylacım

 42. Yusra dedi ki:

  Bir de methi telefonla rani ve nandiniyi konuşturuyor nandini tamannayla iyi geçin onun kimsesi yok o senin artık kardeşin dedikten sonra kabul etmiyor muydu ben mi yanlış biliyorum pınar hanım sanki bazı yerleri eksik geldi bana özetin

  1. Pınar dedi ki:

   yusracım malum bizim kız rahatsızdı nasıl yazdım bir bilsen….

 43. Yusra dedi ki:

  Pınar hanım cvp verin lütfen

 44. Yusra dedi ki:

  Bir de burda nani iyiydi normalde daminiyle hiçbiyere gitmez hep onu küçük görürdü annesi olduğunu öğrendiğinde mi değişti lütfen cvp verin

  1. Pınar dedi ki:

   Nani damininin annesi değil

 45. Yusra dedi ki:

  Pınar hanım nani damininin annesi değilmiydi öyle duymuştum acaba siz yazdınız da ben mi görmedim nasıl nani damininin annesi oluyor çok merak ediyordum cvp verirseniz sevinirim

 46. Lila dedi ki:

  Pınar hanım, emeğinize sağlık.

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 47. T❤Y❤L❤L❤A dedi ki:

  Pinacim cok tsk ederim ellerine emegine yuregne saglik bu bolum beni cok etikledi
  PINACIM ANLAMADIGIM BI SEY VAR NANI NASIL OGRENDI DAMINININ KIZI OLDUGUNU YAKI DAMINI ONUN KIZI DILMI LUTFAN CVB YAZARMISIN

  1. Pınar dedi ki:

   saol canım tyllam

 48. maysa dedi ki:

  PINAR hanim cok tesekkur ederim ellerinize emeginize saglik
  ozet cok guzal aglatdi beni yeni dizinin ozetlerinede okujagim enshallah

  1. Pınar dedi ki:

   maysa cım saolasın

 49. Zara dedi ki:

  Iyi geceler.
  Tatli rüyalar.
  Bol kahkahalar.

 50. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Tmm Zaram..ama müsait olduğun zamanlar mutlaka yaz..))hadi ben kaçdım..grşrz..))

 51. Zara. dedi ki:

  Yarin ben kesin burada olamiyacagim. Ama vakit bulunca konusuruz.

 52. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Yok cnm ben burdayım..bazen whp girib..durumlara bakıyorum..
  Ama iyi plan yapmışsınız bi yolunu bulub..abin o pantolondan kurtulmuş..ha ha ha
  Halan da komikmiş..ha ha ha çook güldüm yaa..))
  Zaracım saat artık çok gec olmuş..bide benim uykum geldi..birtanem yarın konuşsak..
  İyi geceler..Alah rahatlık versin Zaracım..yarın..İNŞALLAH..knşrz..hadi öptüm..))

 53. Zara dedi ki:

  Evet canim hahahaha
  abime kahve yaptim o da bilerek üstüne dökdü ve kurtuldu pantalondan
  Hahahaha.
  Halam Karadenizde yasiyo. Onu bir görmen lazimdi.
  Uy usagim bu ne hal dedi.
  Ve babama sen bu oglana yeniden mi sünnet dügünü yapiyon? Dedi.
  Hahahaha

 54. Zara dedi ki:

  Yazmayinca endiselendim.
  O yüzden sordum.
  Kahkaha
  Ha ha ha ha

 55. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Hayal ettdimde ha ha ha 😀
  Yengen bayramlık diye..abine kırmızı pantolon giydirmiş..)) ha ha ha

 56. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  İyim iyim..Zara noldu??.. 😀

 57. Zara dedi ki:

  Simdi bir hayal et.
  Kurban bayrami. Halalarim, amcam, babam ve arkadaslari oturuyor ve abim kirmizi pantolonda…
  Hayali bile komik..
  Hahahaha

 58. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Umarım sevgileleri daim olur..
  Ne güzel..valla şimdi ki zamanda böyle aşklar zor bulunur..))
  Yengen de az değilmiş..ha ha ha
  Abin neler çekmiş..
  Normalde kırmızı pantolon giyen erkekleri görüyorum..sokakta..ben hiç yakıştırmıyorum erkeklere böyle giyimi..

 59. Zara dedi ki:

  Aleyna iyi misin?

 60. Zara dedi ki:

  Tatli oldugun kesin canim.

 61. Zara dedi ki:

  Yengem 24 yasinda. Abim ile birbirleri Leyla ile Mecnun gibi sevdiler.
  Gerçekten bunlarin bir nisanli halleri vardi sorma gitsin. Yengem abime bir keresinde bayram diye kirmizi pantolon giydirmisti.
  Hahahaha.

 62. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Evet evet yerim..ham yaparım 😀 😀 😀 ha ha ha 😛 😛 😛
  Yok panda beni yiyemez..o kadar tatlıyım ki.. kıyamaz bana ha ha ha 😛 😛 😛

 63. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Sağol birtanem…)
  Tabi abinin yanında izleme..kızar 😀
  Yengen kaç yaşında?..

 64. Zara dedi ki:

  Pandayi mi yiyon?
  Hahahaha
  çok güldüm ben ya bu gece.
  Sen onu yiyemeden oseni yer kemiklerin ile de dislerhni firçalar.
  Hahahahaha.
  Saka yapiyom.

 65. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Panda mı??..pandalar çok tatlı oluyorlar yaa..))
  Hele o yavru olan pandalar..ben yerim onları..))
  Valla söz konusu Gökhansa.eminim onunda papağını..en az senin ki gibi..konuşkan ve kahkaha atandır..) ha ha ha 😀

 66. Zara dedi ki:

  Hahahahaha
  ya duramiyorum. Hâla gülüyorum.

 67. Zara dedi ki:

  Tesekkür ederim canim benim kapim her zaman açik istersen simdi gel.

  Ama o kayit gözümün önünde her zaman.
  Açip izlemek isterdim de abimle karsilikli çay içiyoruz.
  Çok kizar bana.
  HAHAHAHA.

 68. Zara dedi ki:

  Yok canim timsah buraya uyum saglayamiyor.
  Yoksa ben timsah ve Panda kesin olmali diyordum.
  Hahahaha.
  Öyle mi? Demek bay kahkahaninda papagani var. Köpegi de varmis.
  Ama eminim papagani benimki gibi degildir.
  Benimki gece gündüz demeden Zehra bana su ver diyor. Karsisinda suyu oldugunda bile.
  Hahahaha

 69. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Şimdiden kutlarım cnm.))
  Tmm Gökhanı da alıb gelirim bol bol kahkahalar atar orda..)) ha ha ha 😀

 70. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  MaşAllah Zara..sizinde beslemediğiniz hayvan kalmamış..))
  Timsah da besliyor musunuz?? Ha ha ha 😀
  Gökhanın da..papağan ve köpeği var..))

 71. Zara dedi ki:

  Tamam canim merak etmem de.
  Sen benim yazdigim yorumlari okuyana kadar ben 2 dk eminle konusup geleyim. Bir yere ayrilma ha.

 72. Zara dedi ki:

  16 eylülde 1 yaslari olacak.
  HER KES DAVETLI.
  Sende gel. Bay kahkahayi da getir tamam mi?

 73. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Zaraa yok cnm uyumadım..cnm çıkarsam haberdar ederim..habersiz bırakmam birtanem..merak etme 😀

 74. Zara dedi ki:

  Benim bir papaganim da var. Atda besliyorum bahçede. Tavuklarimiz, Koyunlarimiz ve 2 tane inegimiz de var.
  Köpegi bana babam hediye etmisti yilbasinda. Papaganim ise hiç susmuyor. Konusmagi ögretdim ona ilk önce arkadasim aslinin adini söyledi.
  Hiç susmadigi için ben de onu balkona atdim. Orada besliyom onu.

 75. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Yaa sizin yaptığınız şakada iymiş ha ha ha 😀
  Abin o an neye uğradığını şaşırmışdır..kesin ha ha ha 😀
  Yeğenlerin kaç yaşında??..

 76. Zara dedi ki:

  ALEYNA UYUDUN MU TELEFONUN BASINDA?

 77. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Cnm burdayım..balkona geçdim de..gec yazdım.))
  Cnm sen hayvanat bahçesi açmışsında haberin yok..)))
  Bende severim hayvanları..
  Benim değilde abim bi çok hayvan besledi..şimdi ilk önce..kuş sonra tavşan,ve en son da bi köpeğimiz vardı..ama onuda çaldılar 🙁 2014 senesiydi..şimdi hatırlıyorum da ne kadar ağlamışdım:((((..şu an beslediğimiz bi hayvan yok..

 78. Zara dedi ki:

  Hahahahaha.
  Senin abin iyi ya. Benim abimin yanina top atsan duymazdi eskiden ama simdi çocuklar aglayinca hemen kalkiyor.
  Bi keresinde yengem ile abime bir oyun oynadik. Çocugun aglama sesini indirdik ve Yusufu yatagindan aldik.
  Yusufun yerine yastik koyduk içine de benim telefonu koyduk. Çocuk sesi gelince abim kalkip yastigi kucagina alip ninni söyledi bizde bunu kameraya kayd ederek paylastik ama sonra sildik.
  Ama çok komikti.
  Hahahaha

 79. Zara dedi ki:

  Neredesin Aleyna?

 80. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Evet Zaracım kahkaha yani sesli gülerim..benimde kusurum bu:(
  Abimde bi keresinde gıcıklık olsun diye ben gülerken..ses kayıtı etmiş..whpdan bana yollamış..ya bide uyanınca neye güldüğümü hatırlamıyorum bide..benimkide değişik durum…ha ha ha 😀

 81. Zara dedi ki:

  Evet kedim var ismini emin koydum.
  Saka yapiyom.
  Kedimin ismi boncuk.
  Köpegimin ismi kahraman.
  Tavsanimin adi yok daha.

 82. Zara dedi ki:

  Kahkaha mi atdin?
  Hahahaha.
  Ben atesim oldugu zaman konusurum rüyamda.
  Bazen çok az zamanda gülerim de ama kahkaha atmadim hiç
  Hahahaha.
  Bu arada ben simdi kahkaha atiyom kedim aynadan bana bakiyor.
  HAHAHAHA.

 83. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Haa bide Zaracım senin kedin mi var??..adı ne??.. 😀

 84. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Tmm Zaracım hemen geliyoruuum..) ha ha ha..
  ..
  Pınar ablam..güzel ablam..rica ederim..)) bu arada ablam..Zeynepimiz nasıl oldu??..

  1. Pınar dedi ki:

   aleynam sorma ateşler içinde kızım

 85. Zara dedi ki:

  Merheba Pinar hanim.
  Ben bu diziyi izlemedim ama özetin bir kaç cümlesinden iyi bir yazar oldugunuzu anladim.
  Elinize saglik.

  1. Pınar dedi ki:

   merhaba zara ailemize hoş geldin saolasın

 86. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Ya Zara söylemeyecekdim ama..valla ben rüyamda kahkaha atmışlığım çok olmuşdur..)) bazı insanlar rüyasında konuşur..bende kahkaha atarım.. 😀
  Ama sevmiyorum yaa..yani öyle yüksek sesle değil de..ama gülerim yaa..))
  Cnm Gökhan Eskişehirli..Eskişehirde doğub büyüdü ama..son 1 aydır..Ankaraya taşındılar..))yani şu an Ankarada oturuyor..))

 87. Zara dedi ki:

  Bir çay keyfi sürecegim simdi. Gel birlikte içelim çayimizi. Ne dersin?

 88. Zara dedi ki:

  Düsünsene rüyanda nasil kahkaha atarsin?
  Bu arada Gökhan nereli?

 89. Zara dedi ki:

  Evet dogru bay kahkaha.
  Rüyasinda kahkaha atiyodur simdi.
  Ha ha ha

 90. Zara dedi ki:

  Tamam o zaman Ikimizin yerine dizisinde konusuruz.
  Simdi ise buradayiz.

 91. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Gökhana sinyal gönderim ama..tık yok..ha ha ha 😀
  Zaten şu an o..mışıl mışıl uyuyordur..zaten Gökhan gün boyu çalışıyor..e normal olarak da yoruluyor..nasıl yazsın ki..onu da anlamalıyız:)

 92. Vusale dedi ki:

  Birde ikimizin yerine dizisinin adi neden küçük gelin diye tercume edilmedi?

 93. Vusale dedi ki:

  Cok ozlicem. Guzel diziydi. Emeyinize saygilarla

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 94. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  İkimizin yerine..diye yeni hint dizi..başlıyor..oraya keçiceğiz..
  Bak özetin sonunda Pınar ablam yazmış..))

 95. Zara dedi ki:

  Bence Gökhan kesin uyuya kaldi. Bu arada kedim beni tirmaliyor.

 96. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Burdayım cnm..))
  Tmm gönderiyoruuuuum…)))))
  GÖKHAAAAAAAAAN….ha ha ha 😀

 97. Zara dedi ki:

  Uttaran bitti.
  Peki nasik konusacagiz?

 98. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Vee bir hint dizi özetin daha sonuna geldik..
  PINAR ablam..ellerine,emeğine,yüreğine sağlık☺
  Her yazdığın özetler..bir birinden..güzel ve kusursuzdu..
  Çok teşekkürler..burdakı başarını..”İKİMİZİN YERİNE” Dizinde de bekliyoruz ve diliyorum..))

  1. Pınar dedi ki:

   aleynacım çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Kördüğüm ailesi her şeyin en iyisine layık.

 99. Zara dedi ki:

  Burada misin?

 100. Zara dedi ki:

  Hadi Aleynacim sen bir daha sinyal ver.
  Ne olur ne olmaz belki gelir.
  HA HA HA HA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.