Kördüğüm 378. Bölüm Özeti 19 Ağustos Pazar Fragmanı (1. Kısım) #Jogi Thakur evden ayrılmaya karar verir.

Burak 07 Ağu 2018 Haberler  0

Kördüğüm 378. Bölüm 19 Ağustos Pazar Neler Yaşanacak?

 

Mukta ve Vishnu’nun bebeklerinin isim töreni Bundela evinde yapılacaktır. Jogi, Divya ve Damini, Bundela Evi’ne(Akashların) ulaşır. Maiyya, Meethi ve Akash onları karşılar. Maiyya onları Malvika ile tanıştırır. Akash Sankrant’ı bekler. Şimdiye kadar gelmiş olmalıydı diye düşünür. Sankrant yolda bir yerde oturuyordur ve Ambika ile görüşmesini düşünür. Bütün olaylardan rahatsız olmuştur. Rahip yanlışlıkla Meethi ve Akash’ı bebeğin ebeveynleri zannediyor ve pujada oturmasını istiyor. Nani hemen oraya gelir ve rahibi durdurur. Bunlar bebeğin ebeveynleri değil der. Malvika açıkça olanlardan zevk alıyordur. Daha sonra Mukta ve Vishnu geliyor. Nani rahatlar, bebeğin isim töreni ebeveynleri olmadan yapılacaktı yoka, der. Jogi, Nani’ye bu büyülü atmosferi bozmamasını söyler. Rahip pujaya başlar. Malvika Nani’yi yanında tutmayı düşünür. Ona şerbet getirir. Nani, onu evin yeni hizmetçisi olmak düşünür ama Malvika her şeyi ona açıklar. Nani, Ekadish’in onu buraya getirmesiyle pek ilgilenmez.

Puja tamamlanır. Rahip onlara M harfinin bebek için iyi olduğunu söyler. Nani bir isim önerir ama Jogi bir şey planladılar mı diye bebeğin ebeveynlerine sorar. Onlar bebek için herhangi bir isim düşünmemişlerdir. Akash Manav’ı önerir ve bu isim herkesin hoşuna gider. Jogi, Iccha ve Tapasya’yı özlüyordur. Damini Nani’ye kheer sunar. Nani geçmişle alakalı bir şeyler söyler ve onunla alay eder. Damini, ondan geçmişi hatırlatan  acı şeyler söylememesini ister. Nani onu ve Meethi’yi suçlar. Mukta’nın pujadaki yerine neden oturduğunu ve neyi kast ettiğini sorar. Meethi’ye başka birinin bebeğinin annesi mi olmak istiyorsun der. Meethi kızar ve gitmek ister. Damini onu durdurur. Sen gerçeği bilmiyorsun der. Mukta ve Meethi geçmişden çok ders aldı ve bu yaşananlar tekrarlanmayacak senin gölgen onları etkileyemeyecek der. Nani kızar.  Nani ve Damini tartışırlar. Nani daha sonra Damini’ye  bizimle eşit olduğunu söylüyorsun bizim evimizde yaşıyorsun ve bize bunları söylüyorsun der. Damini senin sorunda cevabın var. Kimin evinde yaşadığını asıl sen bir düşün der. Jogi bu tartışmayı görür ve eve gitmek ister. Damini kavga esnasında söyledikleri için üzgündür.

Mukta, Nani’nin Damini’yi kışkırttığını düşünür. Damini, Jogi ve Dıvya’dan özür dilemek için eve gitmeye karar verir. Damini eve gelir ve Jogi ve Divya’yı bavullarıyla birlikte çıkarken  görür. Nereye gidiyorsunuz? diye sorar. Nani onun kibirliliğini anlatır. Bir hizmetçi olduğun yerde şimdi nelere sahipsin der. Damini ellerini önüne katlar ve söyledikleri için özür diler. Kontrolünü kaybettiğini söyler. Nani evet der, yanlış şeyler yaptın ama Jogi’nin iyiliklerini nasıl unutabilirsin? Jogi onu durdurur ama konuşmaya devam eder. Nani gitme zamanının geldiğini ve Jogi Thakur’un evde yaşamayacağını söyler. Jogi, Damini’nin bu evin sadece kendisine ait olduğunu söyleyerek evin kağıtları(tapu) ona nasıl verdiğini hatırlar. Nani, kalbimizde tuttuğumuz şeylerin bir gün ortaya çıktığını söyler. Başlarını eğen insanlar her zaman derinlerde sinirlenirler. Damini’nin tıpkı onun evinde yaşadığımızı söylediği gibi der. Bizi dışarı atacağın günü beklemek için mi burada kalmalıyız? der. Damini ilişkilerini bozulmaması için  yalvarır ama Nani bu zaten gerçekleşti der. Her üçü de bagaj çantasını tutuyordur. Damini, ayaklarına kapanır. Jogi, onları utandırmamasını ister. Damini istemeden olduğunu söyler. Jogi bizi affet ama artık burada kalamam der. Damini onları durdurmaya çalışır ama boşuna. Jogi, Divya ve Nani evden dışarı çıkar ve Damini yıkılır. Sahab’a ve hanıma hakaret ederek günah işledim. Sağır bir kulağı Mata’ya çevirmeliydim. Neden görmezden gelemedim? Başını evin tapınağındaki duvara vurmaya başlar. Bir hata yaptım der. Mukta Damini’nin ne dediğini düşünür. Vishnu onun hakkında sorular sorar.  Damini’nin hiç böyle ağladığını görmedim der. Birisinin onu kışkırttığını düşünür ve sorunun küçük olmadığını söyler. Mukta, günün iyi başladığını ama kötü bir notla sona erdiğini  büyük baba ve  büyük annesinin onunla görüşmeden ayrıldığını söyler.

Jogi Meethi’den bir telefon alır. Meethi Anni’nin yaralandığını söyler ve evlerine gelmelerini ister. Jogi Divya ve Nani ile birlikte eve  gelir. Meethi’yi çağırır. Damini kafasına zarar vermiştir. Nani, Damini’nin iyi olduğunu düşünür. Bu bandajın doğru olup olmadığını bilmediğini söyler. Jogi Meethi’den şaka yapmamasını söyler. Meethi Damini gerçekten yaralandığını söyler. Meethi Jogi’nin neden evden ayrıldığını, bir sorun olup olmadığını öğrenmek ister. Evde gerginlik devam etmektedir.

Meethi, bu iki aile arasındaki ilişkinin çok uzun zaman dan beri sürdüğünü açıklar. Bu kadar kolay kırılmasına izin veremem  der. Jogi’ye bize sadece insanların hata yaptığını öğrettin. Sonuçta insanız hata yapabiliriz.Sonra bize affetmeyi öğrettin. Bade papa, Akash’ı affetmeyecektim ama sen bana affet dedin ve bugün olduğumuz duruma bak. Ailelerimiz arasındaki ilişki bir tarih yarattı. Aramızda çatlaklar olabilir der. Jogi bunu çok iyi bildiğini ve ilişkilerinde herhangi bir sorun olmayacağını söyler. Kimseden şikayeti olmadığını ve Damini’nin bilmeden söyledi der, ama bu nokta onun kalbinde bir yerde. Artık burada yaşayamam der. Nani Meethi’ye açıklama yapar. Büyük insanlar bağışta bulunurlar ama asla bundan bahsetmezler ama küçük insanlar hayatlarında yaptıkları küçük çabayı asla unutmazlar der. Meethi geçmişten bahsederek neden  böyle hayatları zehir ediyorsunuz, durdurun artık bunu, ilişkilerde mesafenin ardında yatan sebep sizsiniz der. Jogi ve Divya’dan gitmemesini talep eder. Anni’yi hala affedemiyorsan, o zaman sevgini alıp bizimle olan ilişkilerini kırabileceğini söyleyerek önünde diz çöker. Jogi bir ikilem içinde kalırken Divya gözyaşları içindedir. Nani her zamanki gibi trip yapmakla meşguldur.

Jogi, Meethi’yi ayağa kaldırır. Ev sadece taban veya çatıdan oluşmaz. Evde yaşayan insanlar evin bir parçasıdır. Meethi şu andan itibaren, ilişkilerinin asla kırılmayacağını vaat eder. Meethi ve Divya’ya sarılır. Meethi de Nani’ye ve sonra Anni’ye sarılıyor. Nani şaşırmış görünüyordur. Damini onlardan özür diler ve onu affederler.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Kördüğüm 378. Bölüm Özeti 19 Ağustos Pazar Fragmanı (1. Kısım) #Jogi Thakur evden ayrılmaya karar verir.” üzerine 5 yorum

 1. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  İyi günler herkese)))..

  Mahym ablam Hoşgeldin)))..demek işlerin yüzünden yazamıyordun..bende seni merak etmişdim))..tamam ablam işlerinde Allah yardımcın olsun))..görüşürüz))

  Mhb Pınar ablam))..yok ablam ne kusuru sonuçda sende yoğunsun anlaya biliyoruz))..kolay gelsin))..
  ..
  Guljan ve Tylla ablam nerdesini??
  ..
  Hayat cnm nerdesin sen??..
  Neyse ben şimdi çıkıyorum akşam 10-11 gibi yazarım))..

 2. Pınar dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben birkaç gündür çok yoğunum yazılanlara cevap veremedim kusuruma bakmayın hepinize sevgilerimi ve selamlarımı iletiyorum Dizi sona yaklaşıyor bir / iki ay daha yayınlanacak

 3. Mahym dedi ki:

  Canlarım beni merak etmeyin bu aralar çok yoğunum işden bir çok kişi atıldı, malum işlerin hepsi benim üzerime yüklendi, ben gelemezsem merak etmeyin
  Hepiniz kendinize dikkat edin sizleri çok seviyorum, en yakın zamanda dönücam sizlere öpücüklerimi ve sevgilerimi yolluyorum!!!

 4. Mahym dedi ki:

  Herkese Merhabalar, hayirli günler canlarım)))
  Öncelikle Pınar ablam canım ablam,harikasın ablacım, özetler müthiş olmuş, ellerinize saglık))))))))
  Gökhan kardeşim çok üzüldüm canım kardeşim, kaza geçirmişsin, geçmiş olsun, ayy ablacim kıyamam sana yorumları şimdi okudum resmen ellerim titredi, nasıl oldun iymisin şimdi)))
  Hayatım iyileşmene çok sevindim ablacım sen hep iyi ol birtanem))))))
  Aleynam canım nasılsın iymisin))))
  aynurum sende sag-salim düğüne gidip gel canım)))

 5. Lale devri dedi ki:

  Hayirli gunler arkadaslar! Nasilsiniz?
  Hepsi nani yuzunden Bence bu nanini evden atmali o zaman hic kimsenin arasi acilmaz dur bakalim cadi kadin damini oz kizin oldugunu ogrendigin zaman naapacagni cok merak edyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.