Kördüğüm 284. Bölüm Özeti 17 Mayıs Perşembe Fragmanı # İşça Öldü Yaşasın Tapasya

Kördüğüm 284. Bölüm Özeti 17 Mayıs Perşembe Neler Yaşanacak ?

Kördüğüm dizisinde heecan tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz bölümde hatırlanacağı gibi Tapasya’nın kalbi iflas etmek üzereydi ve doktorlar kalp nakli dışında bir çare kalmadığından bahsettiler. Tapasya için kritik saatler başlamış ve acil uygun kalp bulunmazsa her geçen dakika ölüme yaklaşmaktaydı. Bu sırada tapınakta dua eden İşça Tapasya için gerekirse kendi canını vermeye hazır olduğunu söylemekteydi. Zaman kaybetmeden 284. Bölüm’de yaşanacakalra göz atalım.

Kördüğüm 17 Mayıs Özeti 284. Bölüm Tüyoları

İşça tapınakta dua etmektedir. Kendi canını alıp Tapasya’ya vermesi için tanrıya yalvarmaktadır. Daha sonr tapınaktan ayrılır ve yolda birbiriyle şakalaşan iki kız çocuğu görür. Tapsya ile çocukluk günleri gözünün önünden film şeridi gibi geçer. Aynı anlarda Tapasya’da hastanede bir şeyler hissetmiş gibi yatağında kaskatı kesilmektedir. Bu esnada yolda oynayan kızların üzerine doğru hızla bir kamyon yaklaşmaktadır. İşça kamyonu farkeder ve kızı kurtarmak için yola atlar. Kızı yakalayıp yolun kenarına iter fakat kamyon olanca hızıyla İşça’ya çarpar. Metrelerce uzağa fırlayan İşça ağır yaralanmıştır.

Doktor Tapsya’nın ailesine blgi vermek üzere dışarı gelir. Acilen kalp bulunmalı ve Tapasya’nın çok riskli bir ameliyatı atlatması gerektiğini söyler. Bu sırada doktorun yanına gelen Mukta heyecanlanır ve annemi kurtarın diye doktora yalvarır. Doktor ellerinden geleni yapacaklarını söyler. Bu sırada İşça’nın kurtardığı kızın annesi İşça’yı hastaneye getirmiştir. Bu kadın kzımın hayatını kurtarırken yaralandı lütfen onu kurtarın diye bağırmaktadır. İşça sedyeyle Tapasya’nın yakınlarının yanından geçer fakat yüzü kanlar içinde ve tanınmaz haldedir bu nedenle kimse onu tanımaz. İşça yanından geçerken Damini’nin elini tutar. Damini çok tuhaf hisseder.

 

Meethi bu sırada holi kutlaması için hazırlık yapmaktadır. İnsanların birbirlerini boyadığı bu geleneksel kutlama için Meethi çok heyecanlıdır. Fakat Maiyya Meethi’yi azarlar ve bu evde holi kutlanmadığını bilmimiyormusun der. Holi kocamın ölüm tarihi ile aynı güne denk geldiği için bu evde holi kutlamıyoruz deyince Akash devreye girer ve bunun kendi hatası olduğunu söylemesi gerektiğini bildirir. Meethi özür dileyince Maiyya git üstünü değiştir ve bize katıl diyerek onu gönderir.

Rathod kan nakli için gereken 15 ünite kan bulmuştur. Veer ise Damini’ye İşça’nın nerede olduğunu sorar. Damini ona telefon ettiğini fakat ulaşamadığını söyler. Veer merak eder İşça’yı bulmak için hastaneden ayrılır.

Tapasya ile beraber İşça’nın da durumu kötüye gitmektedir. Doktorlar İşça’nın yaşama şansının giderek zayıfladığını söyler. Bu sırada kendine gelen İşça zorlukla da olsa doktorlarla konuşur ve kalbimi bağışlamak istiyorum der. Yaşamasından fazla ümitli olmayan doktorlar hemen gerekli evrakalrı getirip imzalamasını isterler. İşça imzalamayı dener fakat gücü yoktur. Daha sonra parmak iziyle onayı alınarak kalp bağışı için gerekli prosedür tamalanmış olur.

İşça ve Tapsya rüyalarında birbirlerini görürler. Tapasya İşça’ya ben ölüyorum dese de İşça hayır sen kalıyorsun ben sana hayatımı bağışlıyorum der. Daha sonra açılan bir kapıdan ışığa doğru yürüyen İşça Tapasya’nın bağırışları arasında kapıdan geçer ve kapı kapanır. Bu esnada kalbi duran İşça’yı doktorlar şok vererek hayata döndürmeye çalışırlar. Fakat bu sonuç çaba vermeyecektir. İşça ölmüştür…

Meethi , Akash’ı ailesini araması için bir şeyler yapmasını istemiştir. Akash telefon klübesine gideceğini söyleyip evden çıkar. Döndüğünde ise telefonun çalışmadığını söyler. Bu durum Meethi’nin hiç hoşuna gitmeyecektir.

Ölen İşça’nın kalbı zaman kaybetmeden Tapasya’ya nakledilir. Daha sonra doktorlar Rathod ve Jogi’ye bilgi vermek üzere gelirler. Kaza’da yaralanarak hastaneye getirilen kadının kalbini bağışladığını iletirler. Rathod bu kadının kim olduğunu öğrenip ailesine mutlaka teşekkür edelim der. Kimsenin İşça’nın öldüğünden ver Tapsya’ya kalbini bağışlayan kişinin o olduğundan haberi yoktur.

Meethi artık daha fazla dayanamaz. Son yaşanan olaydan sonra Akash’a da güveni kalmamıştır. Sabah kalkarak telefon bulmak üzere evden ayrılır. Uzun süre yürüdükten sonra tezgahta yiyercek satan bir adama gelir ve telefonunuzu kullnabilirmiyim der. Adam parasını ödersen kullanabilirsin der. Meethi parayı verir ve telefonla hemen İşça’yı arar fakat telefon kaza yerinde paramparça olmuş haldedir. Daha sonra Damini’yi arar Damini telefona cevap verir. Meethi uzun zaman sonra ailesinden birinin sesini duyunca çok mutlu olur.

Kördüğüm 284. Bölüm Özeti’ni olabildiğince detaylı ve doğru şekilde sizlere aktarmaya çalıştık. Özetleri beğeniyor ve sitemize destek olmak istiyorsanız reklamlara tıklamanız yeterlidir. Dizi hakkında yorumlarınızı belirtmeyi lütfen unutmayın. İyi Seyirler…

 

dizibilgi google play

Kördüğüm 284. Bölüm Özeti 17 Mayıs Perşembe Fragmanı # İşça Öldü Yaşasın Tapasya (271 Yorum)

 1. Ablam çok haklısın ablam ya , ben senin ve tylla için buraya yazıyorum..
  Yoksa ben asla gelmem
  Ben ikiniz için burdayım..
  Sizleri çok seviyorum ve gidesimde gelmiyor ))
  ABLAM İSTERSEN ELİF SAYFAYASINA GEÇELİM.

 2. ABLAM BUNU OKU GÜL
  ….
  Adam karısını o kadar çok seviyordu ki her akşam yatarken onun için şöyle dua ediyordu:

  -Allah’ım onun başı ağrımasın, benimki ağrısın; onun bir yeri kırılmasın, benimki kırılsın; o üzülmesin, ben üzüleyim.

  Son olarak ta şöyle diyordu:

  -Allah’ım!.. O’nu dul bırakma, beni dul bırak)))))

 3. Gitsin su kiz artyk ya iki konusyor o ya daha onje kendimi guwenilijek kadar spatlarym diyor simdide zorynda diyilmis diyilse gitsin artyk ya her gelenin gozi gokhanda ya isilde ya rabisde onlaryn iy kalplerinden faydalanyorlar ya

 4. ABLAM BUNU OKU GÜL
  ..
  🙂 KADIN – ERKEK

  İki araba birbirlerine yaklaşıyorlardı… Birinin içinde bi adam diğerinde bi o… Tam yanyana geldiklerinde adam cami açıp kadına “DOMUZ!!!” diye bağırdı ve konuşmasına devam edecekken kadın çok sinirlendi ve o da cami açıp adama”HAYVAN!!!” diye cevap verdi…ve arabalar yollarına devam ettiler…))))

 5. Tamam ablam özür diliyorum,ablam bir daha demem))))
  Neler yaptın bugün ablam

 6. Ya lutfan kardesim onun adini tutma ya asadaky yorumlardan anladym ya kardesim soyleme onu bos ver ya

 7. Guljan ablam hoşgeldin ablam nasılsın daha iyi oldun mu ablam
  Bende çok sinirlendim aynaya.

 8. Ne güzel özgürsün ama ben değil annem bana dik dik bakıyor yiyecekmiş gibi))))

 9. Nerden bulyorsun boyle komik komik hikayeleri su an ben yine mutfakdayim
  Ben bu gun sana ve burdeki arkadaslara yazdikdan sonra ev islerle orasdim arasinda guljanla tl ve yine kendi isime dayimi koye dondi abimde bugun evde dil yengemler uyuyo kendimi ozgur his edyorum

 10. Kardeşime araba kullanmayı öğretiyorum. Çok hevesli… Bana; “Abi çok
  kolay yaa, aynı bilgisayar oyunu gibi!” diyor. Cevabım; “Hııı… Ama tek canın var))))))))

 11. Lacivert ceketi, gri pantolonu, kahverengi ayakkabısı ve siyah kemerini
  bir arada giyen babama annemin yorumu: “Toplama bilgisayar gibi
  olmuşsun))))))))))

 12. 283 sayfaya bak orada neden sinirli olduğu yazıyor
  Bende bugün sinirlendim baya….

 13. Anlat gokhan hevesle dinlerim hikayeni bende bugun neler yapdigmi anlaticam sana dur bekle yaziyim

 14. Abim evlenmeden önce saatlerce odamıza kapanır, ve kahve
  eşliğinde sırlarımızı dökerdik. Böyle anlardan birinde, kısık sesle
  “Müzik açalım mı? Babam yan odada, bizi dinliyor olabilir.” dedim. Yan
  odadan gelen ve hala hatırladığımızda bizi kahkaha lara boğan ses: “Ne
  dinleyecem sizi beee!”.
  ..
  En sevdiğim hikaye bu çok komik)))

 15. Coh sinirliydi guljan tl msj atmis ben simdi anliyamiyorum oyuzdende simdi yorumlara bakyorum

 16. Bugün neler yaştım anlatayım
  Sabah okula gittim okul çıkışı spor salonuna gittim,ondan sonra iftara Rabia gile gittim oturduk ailecek çay içtik sonra eve geldik şimdi oturuyorum ☕ ☕ sen neler yaptın bugün..

 17. Eeee nahaber bu gun neler yapdin simdi hem sana yazyorum hem bu gunki yorumlari okuyorum

 18. Tylla nasılsın yolunu gözledim
  guljan ablamla konuştunmu bana hiç cevap vermedi aklım kaldı..

 19. Gokhan Gic yagsy (hayirli aksamlar sana) ozur diliyorum uyuyi kalmisim neyse geldim artik

 20. Benim kontörüm yok, swne mjk atamirim yerin yüklerim
  Neden olamaz Göko olur bel gibi olur

 21. Gel abim gel başımın üstünde yerin var,
  Yok abim,sen yanlış anlamışındır,öyle bişi olmaz olamaz)

 22. Anldım ben gelirim size
  Bilmem kız bir değişi gedi bene , sane karşi bşi his edir herhalde ben hisederim

 23. İyi abi,öğren Türkçeyi ben sana öğretirim, yarın boşum sen bize gel,
  Abi o kız arkadaş neden sordun abi sevgili anlamda değil, normal arkadaş

 24. Eferin bene Türkçeyi öğreniyorum göko idare edecek kadar bilirem
  Nasilsen bugün senin yenine gelen kiz kimdi Goko

 25. Evet abi tam zamanında tutun beni , bu arada abi sen Türkçeyi öğreniyormusun????

 26. Tatly tatly ruyalar we tatly tatly konusun we tatly tatly yeyin we tatly tatly dilegler dualar edin arkadaslar gule gule

 27. Icca sen ne yazikki uf bu kadrna pes yani cileden cikemiyorsun hatda kizin miti de ayni sen kaderin hic gul yuzu goremiyorsunuz ya yeter artik yeter kordugum ben cook sinirlenyorum bu diziye

  • Ablam çok haklısın ya bir türlü,gün yüzü göremediler gitti:P
   Ben izlemem pek ama annem izler izledikten sonra dır dır yapar bende ondan öğrenirim))))))))
   Bende çok sinir oluyorum 😛

 28. Allah’ım senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım. Ey, bağışlaması bol Rabb’im, beni, ailemi, milletimi, devletimi ve inananları koru. Rahmetini, yardımını esirgeme ülkemizden. Bizlere yaşama sevinci ver. Her türlü güçlüğe karşı dayanma gücü ver. Senin her şeye gücün yeter. Amin.

 29. Ne zaman kordugum final yapyor cook sewiyorum ben bu diziyi lutfan final yapamassyn iy gijeler arkadaslar hepinize hayyrly remezan jumlemize sacagymyz bereketli olsun janlarymyz sag bolsun yurt parahat bolsun Amin jumle arkadaslarymada dilerim.( bay bay)

 30. İyi geceler tylla Guljan, ablam ezan birazdan okur iftarımı acıcam inşallah.
  Tylla dediğin saate ben olucam konuşuruz )))

 31. VE Gokhan sende gecen SAYFEDEKI yorumlary sakin kafaya oku ve bi anlam verirsin diye dusinyorum cunki olayy buyitdiniz artyk ben kimseye kendimi kanytlamak ZORUNDA dilim ve guvenilmecek BIRIDE dilim

 32. IŞILIM iy gejeler tatli ruyalar dilerim Allah rahatlyk versin canim kardesim opdum seni cok sevyorum ve ben uycam yaryn islerim var ve oruc tutucam Rabisimide opermisin benim icin onada iy gejeler tatli ruyalar dilerim soyle tmm

  • Ozel hayat konusuldugu bu gunmi gozine takyldy kardesim burda hep konsurlar ozel hayat o yuzden Alysan iy olur bence

 33. Gokhan ben guvenilmecek birsey yapmadym anladynmy beni hem ben HERKESE yorum yazdym ve Guljan ablan GELIPDE sana guvenmiyorum dedi ben bana guvenmeyenerle isim olmaz hayatymda bana guvenmeyenere yer yok anladynym beni hem işil neden yapacakmys senin dedigini

 34. Ayna aslında sen benim guljan ablamın değerini anlamadın anlasaydın umurumda değil kelimesini kullanmazdın ilk baş sen hata yaptın guljan ablama öyle yazdın ablam yanlış falan anlamadı Ayna ablama diyince ben kendimi zor tuttum ve sustum,bu sefer banada yapınca dayanamıyorum kusuruma bakma ışıla dıyicem senle konuşmasın O BENİM SOZUMU DİNLER yeter artık ya sinir krizi geçiriyorum…..

 35. Bunu SOYLICEGIM bilyordum zaten duydugma sevindim Gokhan bi degermin olmadygny bilyorum artyk ve asla ve asla kimseye yorum yazmycam sadece isil ve Rabiya disinda cok tesekur ederim kardesim degermi gosderdigin icin

 36. Ayna bana niye kızıyorsun anlamıyorum ve anlatmak istemiyorum şuan çok sinir oldum bana kimse kızmadı ilk sen oluyorsun anlamıyorum,ya ışıl sana düzgün anlatmış,benimle ilgili sen muhatabile olmuyorsun neyse sinir oldum hala hala
  Bende kimseye açıklama,yapmak zorunda değilim sadece guljan ablama tyllaya rabiaya açıklama yaparım başka kimseye hoşalal

 37. Ister ol ister olma Gokhan artyk beni ilgilendirmez hala uzginim ve senden hala acyklama bekliyorum belki yazar diye ama nafile sen bana acyklama yapmasyn cunki benburda yeniyim geleli bir hafda bile olmady nede soyliceksinki burda esgi aarkadaslarym var onarala konus beni hos ver

 38. Ayna boşverelim seni anlıyorum..
  Ama bende üzüldüm. Belki akşam olmaya bilirim(((

 39. BU bize oyun oynaya Kim merak edyorum ya insanar biri birine karsy sinir etmekden zevk Alan Kim ha bu nasyl insan Allah belany versin oruclu olupda kimseye lanet okumam sadece Allahyndan bulasyn diyorum

 40. Gokhan beni kyrdyn kardesim senden hic beklemezdim butin gece bekledim acyklamany ama nafile o yuzden kardesim kusmedim kyrgynym artyk sen bilirsin isder bana yaz yazma zatan guljan ablanda beni yalnys anlyyor burda sadece isil ve Rabiya icin kaldym kardesim

 41. Tamam sana iyi iftarlar afiyet olsun bende çıktım belki hiç bir zaman gelmem((

 42. Ayna benimle küstün mü eskisi gibi konuşmuyorsun benimle ((zaten açlıktan başım,dönüyor)))))