Kördüğüm 24 Ağustos Cuma Özeti 383. Bölüm Fragmanı (1. Kısım)# Akash Rani’ye Kendi Soyadını Vermek İster

Burak 12 Ağu 2018 Kördüğüm  0

Kördüğüm 24 Ağustos Cuma 383. Bölüm’de Neler Yaşanacak?

Chameli Ratna’dan ve onun adamlarından ne kadar kaçabileceklerini söyler. Kızımla ilgili bir anlaşma yapmışlar. Bana ya da Rani’nin yaşamasına izin vermezler. Benim gibi bir annenin ölmesi daha iyi der. Meethi üzülür. Bugün ona yalan söyleyebiliriz ama bir gün annesinin hayatta olduğunu ve hapiste olduğunu öğrenirse ne hisseder? Bizi asla affetmeyecek der. Meethi, Rani’ye yalan söyleyemeyeceği için Chameli’den özür diler. Chameli, eğer gerçekten ölürsem ne olur diye sorar? Bunun için ölmeye hazırım der. Meethi, şok olur. Mukta da şaşkınlıkla Chameli’ye bakar. Öyle düşünme yoksa seninle tekrar görüşmeyeceğiz der. Chameli’nin başka seçeneğim yok, Rani’ye annesinin öldüğünü söyleyin der. Chameli Rani bu zamana kadar sadece annesinin elini tuttu. Sizi o gün pazarda gördüm. Yürürken elini tutuyordu. Başka bir annesi varmış gibi görünüyordu. Sen onu eğitecek ve ona yeni bir hayat vereceksin. Buna inancım var. Ona vereceğim hiçbir şeyim yok der. Chameli kendisi için kötü konuşmaya devam eder. Meethi ona durmasını söyler. Annesinin katil olduğunu bildiği zaman Damini’nin sözlerini göz yaşları içinde hatırlar. Meethi annesine nasıl inanmayı reddetmişti der. Rani ile ilgilenmeyi kabul eder. Ona dünyanın tüm mutluluğunu vereceğim. Eğer bu  yalan onun için iyi ise ona bunu söyleyeceğim der. Chameli, Rani’ye vermesi için madalyonunu vermek ister. Meethi madalyonu alır ve her üç kadın gözyaşlarına boğulur.

Meethi, Chameli’nin madalyonunu Rani’ye verir. Rani annesini sorar. O gelmedi mi der. Onunla tanıştın mı? Chameli’nin saklanmakta olduğunu düşünür. Ana kapının arkasını kontrol etmeye gider ama kimseyi bulamaz. O geri gelir ve Meethi’ye sorar. Meethi Rani’ye, annesinin geri gelmeyeceği ve çok uzaklara gittiğini yalanını söyler. Rani annesinin öldüğünü öğrenince şok olur. Mukta ona anlatır. Gomti ve Maiyya birbirlerine bakarlar. Malvika, bu kız sonsuza kadar bu evde mi kalacak diye merak eder. Rani bunlara inanmayı reddeder. Annem beni böyle bırakamaz. O burada olmalı. Hepiniz bana yalan söylüyorsunuz. O böyle ölemez der. Meethi onu tutmaya çalışır, ama Rani annesini aramaya gider. Akash neler olduğunu bilmek ister. Meethi ona gerçeği söylememeye karar verir. Malvika evin mirascısının Rani olmasını engelleyeceğim der.

Rani odasında annesiyle geçen anılarını düşünmektedir. Meethi kapıyı çalar ve içeri girmek ister. İçeride ne yaptığını sorar. Rani Mukta’nın sözlerini düşünüyordur. Madalyonuna bakar ve Chameli beni asla terk etmez der. Daha sonra Akash da yanlarına gelir. Annesinin nerede olursa olsun onu sevdiğini ve onu arayacağını söyler. Kendisinin, de küçük yaşta babasını kaybettiğini söyler. Babam neden beni terk etti? Ben de senin gibi bir odada kendimi kilitledim çok üzülmüştüm der. Annenin artık seninle olmadığını kabul etmelisin, ancak o hala yukarıdan sana bakıyor. Seni bu şekilde görmekten mutlu olmayacak,  bu şekilde ağlamamalısın der. Rani hemen kapıyı açar. İkisi de onu gördüğü için çok rahatlamışlardır. Meethi annesine ağlayan Rani’ye sarılır ve Akash elini tutmak ister ama kendisini tutar. Meethi’nin omzuna elini koyar.

Chameli Rani’yi düşünerek ağlıyordur. Annen senden çok uzaklara gitti. Seni yalnız bıraktı. O öldü ama gitmeden önce sana çok iyi bir anne bıraktı der. Meethi çok iyi bir kadın, sana çok iyi bir hayat verecek. Rani’m iyi bir kız olacak. Gölgemin bile sana ulaşmasına izin vermeyeceğim. Bundan sonra Meethi’nin kızı olacaksın. Bugün annen öldüğü halde mutlu der. Meethi Rani için bir ninni söyler. Rani annesinin madalyonunu elinde tutarken uyuyakalır. Akash da uzak mesafeden onları izlemektedir. Akash Meethi’ye Rani’nin bundan sonra Rani Akash Chatterjee olarak çağrılacağını söyler. Meethi şok olur. Akash onu kendi bebeğinden ayırmayacağına söz verir. O bundan sonra Akash ve Meethi’nin kızı der. Konuşulanları duyan Malvika Ambika’yı arayıp bir an önce gelerek hamileliğini duyurmasını ister.

Damini eskileri karıştırırken bir oyuncak bulur. Damini bu oyuncakla Meethi ve Iccha’nın nasıl oynadığını hatırlar. Nani onunla dalga geçerek Meethi anne olamayacak der. Bu çöplerle ne yapacaksın der. Damini Mukta’ya Manav için bu oyuncakları vermeyi düşündüğünü söyler. Nani bu oyuncağı Iccha’ya Tappu vermişti der. Buna izin vermez. Eski hususlarla ilgili tekrar tartışırlar. Nani bu oyuncağı Rani’ye vermesini söyler Tappu asla verdiği oyuncağı geri almaz. Onun kızı da(Mukta) almaz der. Damini Raniye vermeye karar verir. Akash, Maiyya’nın bunu kabul etmesi için çok zor olacağını biliyordur. Rani’nin sevgimize ihtiyacı olduğunu bir kez anladım. Sadece sevgimizle onun için daha iyi bir gelecek hazırlayabiliriz der. Meethi onu büyük bir kalbi olduğu için över ama Maiyya’nın tepkisi hakkında da endişelenir.

Malvika duyduklarını zaman kaybetmeyerek Maiyya’ya yetiştirir. Maiyya, Akash’ın kararını kabul etmeyi reddeder. Malvika’yı, eğer yalan söylüyorsa onu dışarı atacağı konusunda uyarır. Malvika eğer yanılıyorsam beni atabilirsin der. Maiyya, bir fahişenin kızının torunu olmasına izin vermez. Malvika, bir erkeğin karısının mutluluğu için bir her şeyi yapabileceğini söyler. Kadınında  yatakta herhangi bir şeyi kocasına kabul ettirebileceğini söyleyerek Maiyya’yı kışkırtır. Akash o zaman ona nasıl hayır diyebilir ki der. Sonuçta hepiniz bir şekilde Meethi’nin evinde yaşıyorsunuz der ve Maiyya’yı iyice kurar.

Maiyya yüksek sesle Akash’ı çağırır. Maiyya malvarlıklarından bahseder ve her şeyin satılarak kendi adına transfer edilmesini ister. Akash neler olduğunu merak eder. Meethi ne oldu hata mı yaptık der. Maiyya kadının kocasının evinde oturmasının iyi olduğunu söyler. Akash‘ın kafası karışır. Maiyya Meethi ne derse Akash onu yapıyor der. Yukarı çıkar ve kocasının fotosunu gösterir. Akash‘a onun kim olduğunu sorar. Bu adam sana soyadını verdi der. Sen onu kafan estiğine göre paylaşamazsın der. Meethi’nin hayatına neden girdin? Babanın ölümünün intikamını almak için Meethi’nin hayatına girmiştin, Meethi’nin annesi senin babanın katiliydi der. Akash onu durdurmak ister. Meethi’nin yüzü bana annesinin(annesine benzediği için) yüzünden bir dul olduğumu hatırlatıyor. Ama Meethi’ye hiç bir şey söyledim mi? Geçmişi geri aldım mı? Yok hayır. Meethi’nin evi olduğu için bu evde hasta kocamın bir resmi bile yok der. Benim adım Ekadish Chatterjee. Bu ismi bir fahişenin kızına veremem der. Meethi ve Akash ona şokla bakar. Akash’a sahip olduğum her şeyi satıp bu evi ismine almasını söyler böylece hiç kimse bana gelininin evinde yaşadığımı söyleyemez der. Meethi Maiyya ile konuşmaya çalışır ama üst kata yürür. Onun sözleri Meethi’nin kafasında yankılanıyordur.

Gomti ve Malvika Maiyya ile konuşmaya gelir. Yarın Karvachauth(evli ve nişanlı olan kadınlar kocalarının geleceği için dolunay gelene kadar oruç tutarlar. Sahuru da evdeki kaynana hazırlarmış. Birbirlerine hediyeler alırlarmış) için hazırlık yapmışlardır. Maiyya hiç kimseye bir şey vermez. Sankrant da oraya gelir. Maiyya onu gördüğü için mutlu değildir ve onunla ilgilenmek istemez.  Sankrant onunla Ambika hakkında konuşmak için yanına oturur. Maiyya iki oğlu içinde şikayet eder. Birisi bir fahişenin kızını evlat ediniyor diğeri bir cadı ile der. Sankrant, Karvachauth’un orucunu hakkında konuşur. Ambika hala benim karım. Eğer bunu gerçekten vermek istiyorsan, elinden sargi almak istiyor der. lütfen onu kutsa der. Maiyya öfkeyle kesici ile parmağını kesmeye çalışır. Sankrant onun parmağına müdahale eder. Beni öldüreceksiniz diye bağırır ve oğullarının ne kadar inatçı olduğunu biliyordur ve bir çıkış yolu bulmak için düşünür. Malvika’nın bir fikri var ama Maiyya’nın kızgın olması nedeniyle ona söylemez Malvika yarın Karvachauth için Ambika’yı nasıl getirebilirim? diye düşünmektedir.

Meethiyi özlediniz mi? Kördüğümün (Uttaranın) Meethisi Tina Datta ile doğum günü öncesindeki söyleşi…
Kördüğüm 398. Bölüm Özeti 08 Eylül Cumartesi Fragmanı # Kördüğüm finali.Uttaran nedir? Kördüğümün son bölümü.
Kördüğüm 397. Bölüm Özeti 07 Eylül Cuma Fragmanı (2.Kısım)# Meethi Tamanna’yı(Kahana’nın kızı) evlatlık alır.(son iki bölüm)
Kördüğüm 07 Eylül Cuma Özeti 397. Bölüm Fragmanı (1.Kısım)# Meethi Rani’yi hayata döndürür.(son iki bölüm)

“Kördüğüm 24 Ağustos Cuma Özeti 383. Bölüm Fragmanı (1. Kısım)# Akash Rani’ye Kendi Soyadını Vermek İster” üzerine 72 yorum

 1. Halima dedi ki:

  Merhaba millet nasylsynyz iyisinizdir insalla, ya ozetlei sunan Pinar abla neden devamyny yazmiyorsunuz lutfen devamyny getirirmisiz lutfen lutfen lutfen

 2. Rojin dedi ki:

  merhaba Nihat abi aramiza hoşgeldin ben rojin 14 yaşındayım Fransa yaşıyorum Aynur kardesim Hayat ablam siz nasılsınız

 3. Hayat dedi ki:

  Tamam bir tanem)) geliyorum))

 4. NİHAT dedi ki:

  TAMAM AYNUR

 5. Hayat dedi ki:

  Nihat aramıza hoşgeldin teşekkür ederim tanıtığın için 🙂
  Ben hayat 18 yaşındayım boy 1.69 siyah saçlı siyah gözlüyüm aslen Eskişehirliyim Ankarada yaşıyorum. Hayırlısıyla üniversiteye başlayacam
  Bana geveze hayat derler
  Tanıştığıma memnun oldum Nihat..))

 6. NİHAT dedi ki:

  İNŞALLAH AYNUR.
  HAYIRLI AKŞAMLAR HAYAT.

 7. &Aynur& dedi ki:

  hadii gelin arkadaslar)))

 8. &Aynur& dedi ki:

  hayirli aksamlar ablammm)))
  kordugum 382 ozete gecelim orda 3yorum var sadece

 9. NİHAT dedi ki:

  TEKRAR YAZIYORUM
  SİZDE OKULLAR KAÇINCI SINIFA KADAR?
  BİZDE 11 SINIFA KADAR.
  ANLADIM AMRİTA HİNT İSMİ.

 10. Hayat dedi ki:

  Hayırlı akşamlar yorumları okuyup geliyorum

 11. NİHAT dedi ki:

  ŞİMDİ BENİM YAZDIĞIM ÇIKMADI

 12. &Aynur& dedi ki:

  abimde senin gibi mesgul malesef(((
  o da hem okuyo hemde calisiyor)))
  ara sira girer mesgul oldugu icin(((
  sende burdaki herkesle konusursun insallah)))
  burda komik eglenceli guvenli insanlar var)))
  bizi cok gulduruyorlar ya bunlar)))

 13. NİHAT dedi ki:

  KEÇMİŞ OLSUN GÖKHANA ALLAH ŞİFA VERSİN.İNŞALLAH KİSMET OLSA ONLADA SOHBET EDERİZ

 14. &Aynur& dedi ki:

  ben 7 sinifa gecdim

 15. NİHAT dedi ki:

  AAA ALEYNA DA BENİM GİBİ HUKUK OKUYACAK DEMEK İYİ.
  SAĞOL AYNUR
  PEKİ SEN KAÇINCI SINIFA KEÇDİN?

 16. &Aynur& dedi ki:

  malesef gokhan abim yarali abimm kaza gecirdi((((
  simdi biraz iyilessin aramize gelecek)))
  amrita ismi bir hint ismi babasi koymus ismini)))
  sadece hintlerde var o isim)))

 17. NİHAT dedi ki:

  GÖKHAN BENLE YAŞIT DEMEK ONLADA KONUŞMAK SOHBET ETMEK ÇOK İSTERİM
  BİDE AMRİTA AZERBAYCANLI AMA BEN İLK DEFA AMRİTA İSMİNDE AZERBAYCANLI DUYDUM.BURDA ELE İSİMİNDE İNSAN YOK

 18. &Aynur& dedi ki:

  hukuk okuyorsun demek ne guzel)))
  burda aleyna ablamda hukuk okumoya baslayacak)))
  eylulden)))
  masallah hem okuyorsun hemde calisiyorsun)))

 19. NİHAT dedi ki:

  BEN BAKI DÖVLET ÜNİVERSTESİNİN HÜQUQ FAKÜLESİNDE OXUYURAM YENİ HUKUK OKUYORUM.
  FOTOĞRAFLIK İŞİNDE ÇALIŞIYORUM

 20. &Aynur& dedi ki:

  tm bekliyorum)))

 21. NİHAT dedi ki:

  AYNUR 5 DK BEKLE

 22. &Aynur& dedi ki:

  ne okuyorsun abimm???
  nasil isde calisiyorsun???
  turk dizilerini izlermisin hangilerini peki???

 23. &Aynur& dedi ki:

  evet kardes olduk)))

 24. &Aynur& dedi ki:

  gokhan abimde sizinle yasitdas o da 19 yasinda)))

 25. NİHAT dedi ki:

  BENDE TANIŞDIĞIMA MEMNUN OLDUM AYNUR.SEN DE KÜÇÜKSÜN BENİM KARDEŞİMSİN O ZAMAN.

 26. &Aynur& dedi ki:

  bende tam aptalin tekiyim yaa)))haha
  birde soruyorum katilmak istermisin diye hahahah
  hmm anladimmm tamam sen ne zaman gelirsen biz burdayis)))

 27. &Aynur& dedi ki:

  kordugum ailesinde:
  GULJAN ABLAM
  MAHYM ABLAM
  TYLLA ABLAM
  NURANAAY ABLAM TURKMENISTANLI)))
  HAYAT ABLAMM
  ALEYNA ABLAM
  GOKHAN ABIM
  TURKIYELI)))
  AMRITA BALMADA AZERBEYCANLI)))
  BAKUDA YASIYOR)))
  ROJIN 14 YASINDA
  YANI ANLAYACAGIN BEN EN KUCUGUYUM BURDA)))

 28. NİHAT dedi ki:

  ASLINDA KATILMAK İSTERİM AYNUR ARA SIRA TANIMADIĞIM İNSANLARLA SOHBET ETMEK GÜZEL OLUR.AMA ÇOK SIK YAZAMAM

 29. &Aynur& dedi ki:

  ben aynur turkmenistanliyim)))
  13 yasimdayim)))
  boyum 1.69 kilom 55
  okuyorum)))
  tanisdigima memnun oldum)))
  benden buyuksunuz o yusden abimsin)))

 30. NİHAT dedi ki:

  RİCA ETSEM SİZDE KENDİNİZ HAKKINDA YAZARSANIZ.

 31. &Aynur& dedi ki:

  iyi yapmissin)))
  ailemize katilmak istermisin???

 32. &Aynur& dedi ki:

  tanisdigima memnun oldum)))
  aa hem calisiyorsunuz hemde okuyorsunuz)))
  guzell)))
  bende tanitiyim bari)))

 33. NİHAT dedi ki:

  BU SİTEYE BEN DEĞİL ALINDA KÜÇÜK KUZENİM BENİM TELİMLE GİRİYORDU HİNT DİZİLERİNİ ÖZETLERİNİ OKUMAK İÇİN BENDE ÖYLESİNE BAKAYIM DERKEN YORUMLARA GÖZ ATARKEN YORUMLARINIZ DİKKATİMİ ÇEKDİ BENDE YAZYIM DEDİM.

 34. NİHAT dedi ki:

  OLUR KENDİMİ TANIDAYIM
  BEN NİHAT 19 YAŞINDAYIM
  BOYUM 1.75 ESMER BİRİYİM
  AZERBAYCANLIYAM BAKIDA YAŞAYIRAM
  OKUYORUM HEMDE ÇALIŞIYORUM.

 35. NİHAT dedi ki:

  SAĞOLUN KIZLAR BENDE İYİM

 36. &Aynur& dedi ki:

  merhaba nihat iyis sen nasilsin)))
  kendini tanitirmisin???
  istersen tabi)))

 37. &Aynur& dedi ki:

  ve aleykumselam ablam illetdim)))
  sanada selamlari var)))
  hayir abla ben izlemiyor(((
  tabi ablam iletirim iletmesinede onlar niye gelmiyor yaa((((

 38. Hayat dedi ki:

  Kimseler yok ben çıkıyorum..Birazdan gelirim.
  Bu arada NİHAT sakıncası yoksa kendini tanıtır mısın? Tabi istersen))
  Hadi ben kaçar)))

 39. Hayat dedi ki:

  Ha bu arada Aynur’um guljan ablama ve tylla ablama ve mahyam ablama selamlarımı ilet onlarda gelsinler özledik)))
  Annem abim kardeşim şukur iyi))

 40. Hayat dedi ki:

  Kızlar sonsuza dek dizisini izliyor musunuz? Harika bir dizi ben şimdi izliyorum:)

 41. Hayat dedi ki:

  Kimse yok mu? Şu anlık işlerim bitti hadi gelin özledim sizleri arkadaşlarım))

 42. Hayat dedi ki:

  İyiyim şükür NİHAT hoşgeldin sen nasılsın?

 43. Hayat dedi ki:

  Saol kuzum kendimi yormak istemiyorum ama Annem ne yapalım)))hahah))) Ve aleykümselam canım tabii ki iletirim birtanem ❤)) tamam birtanem sana iyi eğlenceler))) sende annene babana kardeşlerine kocaman selamlarımı ilet)))

 44. NİHAT dedi ki:

  HAYAT,AYNUR NASILSINIZ KIZLAR?

 45. &Aynur& dedi ki:

  ben simdi cikiyorum komsu kizlarla dolasicaz biraz)))
  aksama gelirim)))
  kolay gelsin sana)))

 46. &Aynur& dedi ki:

  hep iyi ol ablam)))

 47. &Aynur& dedi ki:

  ayy kiyamamn sana ablamm)))
  yorma kendini)))
  eee abim umutumuz annen nasillar selamimi iletirmisin

 48. Hayat dedi ki:

  Merhaba kuzum benim))) Hep böyle iyi ol canım benim))) Bende iyiyim şükür biraz bayrama hazırlık tatlı yorgunluk var ama olsun))) eee tabii geveze Hayat yaparsa güzel olur)) hahaha

 49. &Aynur& dedi ki:

  merhaba ablamm)))
  iyim ablacim)))
  sen nasilsin???
  ne ozuru ablam bende anladim bir isin cikdigini)))
  aaa oylemii???
  tabi guzel olmusdur)))cunku bunu geveze hayat yapti)))hahahha

 50. Hayat dedi ki:

  Rojinim birtanem sen nasılsın neredesin bugün komik yazılarını göremedim))) ama isterim))

 51. Hayat dedi ki:

  Pozitif öğrencim nasılsın
  Kendini nasıl hissediyorsun aklım sende kaldı.

 52. Hayat dedi ki:

  Pınar ablacım eline emeğine sağlık olsun herzamanki gibi on numara olmuş başarılarının devamını dilerim 🙂

 53. Hayat dedi ki:

  Merhaba nihat..

 54. Hayat dedi ki:

  Selam canım arkadaşlarım kusuruma bakmayın ya bayram yaklaştığından dolayı aranızda olamıyorum bir türlü nasılsınız canlar nuranaay ablam nasılsın birtanem ailen nasıl
  Aynur’um kuzum nasılsın özür dilerim ya çıkmak zorunda kaldım biliyor musun hayatımda ilk kez Baklava açtım)))) hahahahah

  1. Hayat dedi ki:

   Bir kere daha yapmıştım ama hazır yufkayla Ama ilkez kendi ellerimle hamur açtım yaptım güzel oldu bence))hahah annem kötü oldu diyor ama kendim tatlım çok güzeldi))) haha

 55. NİHAT dedi ki:

  MERHABA ARKADAŞLAR

 56. NURANAAY dedi ki:

  Tmm canm Aynurum

 57. &Aynur& dedi ki:

  yook ablam oylesine sordum)))

 58. NURANAAY dedi ki:

  Evet aynurum dizi izlemegi bayilyorum o yuzden hepsine giryorum sitelerin ne sormak isteyorsun cnm db dc bo sitilere giryorum ben cnm surun bami yoksa kardesim

 59. maysa dedi ki:

  Ozetler cok guzal PINAR saolun seve seve okuyorus teshekkurler

 60. &Aynur& dedi ki:

  abla sen dc yaziyorsun dimi???

 61. &Aynur& dedi ki:

  sukur iyim ablam)))
  hediyemi begenmene sevindim)))
  tm soylerim abimle konussam)))

 62. NURANAAY dedi ki:

  Merheba Aynurum benim cnm iymisin tesekkur ederim mukammel hediyene bayildim aaaa oylemi anladim gokhan kardesime selam soyleyin egar konussaniz lutfan doslarim benin cook memnun olarim benim selamimi soyleyin bide cabucak ilesmesi ucin dua ederiz gokhan kardesime olurmu Aynurum cnm benim

 63. &Aynur& dedi ki:

  guljan ablam isleriyle mesgul…
  mahym ablamda tylla ablamda isleriyle mesgul)))
  malesef gelemiyorlar(((
  aleyna ablam babasiyla izmirde)))
  gokhan abim yarali dinlenmesi lazim)))
  hayat ablamda burda)))

 64. &Aynur& dedi ki:

  ayy hediyenn yazacaktim)))

 65. &Aynur& dedi ki:

  gunaydinlar)))
  hep iyi ol nuranaay ablamm)))
  bende iyim)))
  sende ikinci gelmissin)))
  hediyemmm cornetto)))

 66. NURANAAY dedi ki:

  Nedan kimsejikler yok ajaba merakliyim arkadasalam neredesiniz canlarim beni hadi gelin

 67. NURANAAY dedi ki:

  PINAR ABLAJIM COOK TESEKUR EDERIM CNM OZETLER HARIKA SEVE SEVE IZLEYORUM KORDUGUM DIZIYI COK MUTLU OLYORUM OZETLERI OKUMANA ELINE EMEGINE SAGLIK ABLAM SAOL ♡♡♡

 68. NURANAAY dedi ki:

  Hepinize gunaydin hayirli sabahlar dilerim canlarim sizi cok coooook sevyorum hepinizi arkadaslam benim beni soran olarsaniz ben cok iyim sizlerde iysiniz canlarim allaha emanat olun sağbolun

 69. NURANAAY dedi ki:

  Masallah Yusrajim sana hediyem ne vermek acaba aaaa anladim sana hediye altin tac cnm begandinmi

  1. maysa dedi ki:

   Nuranaay sen turkmenmisin

 70. Yusra dedi ki:

  İlk yorum benim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir