Kördüğüm 238. Bölüm Özeti 1 Nisan Fragmanı Damini ve Ailesi Takur Evinde

Burak 29 Mar 2018 Kördüğüm  0

Kördüğüm dizisinde Damini ailesini ikna etmeyi başararak Basti ye doğduğu köye gelmiştir. Fakir bir hayat yaşayacak olan ailesini zor günler beklemektedir. En çokta Survi bu işten etkilenmiştir. Jogi, Damini nin fedakarlığından sonra onların Basti ye gittiklerini öğrenmiştir. Jogi kapıyı çaldığında karşısında İşça yı görür. Bir anda donakalan ikili geçmişte yaşadıklarını düşünürken ağlamaya başlarlar. Sonra 18 yılın verdiği hasretle birbirlerine sarılırlar. Baba kızda olmayacak olan bu sevgi başkalarını rahatsız etmektedir elbet.

Damini de bu manzaraya şahit olur ve üzülür. Jogi bu masumları neden buraya getirdin diye kızar. Biz rahat içinde konaklarda yaşayalım sen ve ailen ise burda yaşasın öyle mi diyerek tepki gösterir Damini ye. Nani ise yapılan fedakarlığı küçümseme peşinde Divya yı etkilemeye çalışıyor. Jogi Damini ye birlikte in kalmayı teklif ediyor. İşça ve Damini bunun imkansız olduğunu söylerken Jogi yüreğinin buna dayanamayacağını ve eğer gelmezlerse kendisinin de konakta kalmayacağını söylüyor. 

Jogi onları ikna etmeyi başarmıştır. Nani ve Divya karşılarında Jogi yi görünce seviniyorlar. Ardından Damini içeri giriyor ürkekçe. Nani ve Divya nın şekli değişiyor. Ardından İşça giriyor. Nani ve Divya daha da şaşırıyor. İşça ve Divya yıllar önce yaşadıklarını düşünüyorlar. Divya nın ağzından İşça kelimeleri dökülüyor. Divya İşça ya hasretle sarılıyor. Nani gudurgunu ayağa bile kalkmıyor. İşça nın döktüğü göz yaşlarıyla dalga geçiyor timsah göz yaşları diye. İşça Tapasya nın duvardaki resmine doğru gider ve eski günlerini düşünür. Jogi de İşça nın yanına giderek ona sarılır. Kızının da tıpki İşça gibi geleceğini düşünür. 

Jogi Damini nin valizlerini alarak onları odalarına bizzat çıkarmak ister. Onların en iyi odalarda kalacaklarını söyler. Nani ise hizmetçi odasının boş olduğunu ve orada kalabileceklerini söyler. Bu arada Kanha ve eşi de konağa girerler. Onları Divya karşılar. Divya onları güzel bir şekilde ağırlarken son olarak Methi içeri girer. Divya İşça yeniden geldi zanneder kısa süren şaşkınlığın ardından Jogi onun İşça nın kızı Methi olduğunu söyler. Damini evdeki düzenin bozulmasını istemez ve boş olan hizmetli odasında kalacağını söylerken Jogi Methi yi Mukta nın odasına götürür. Methi ye Mukta ile kalabileceğini söyler. Methi Mukta nın tepkisinden korktuğu için beraber kalmak istemez ancak Jogi onu ikna eder. 

Mukta Yuvi ile güzel bir gün geçirmiş ve konağa dönmüştür. Kapının önündeki bavulları gören Mukta bunlar kimin diye Nani ye sorar. Nani onlar Jogi nin değerli misafirlerinin diye alaylı bir yanıt verir. Mukta odasına gittiğinde Methi ile karşılaşır. Methi dolabına elbiselerini yerleştirmiştir. Mukta onu görünce deliye döner ve dolabtaki eşyaları yere fırlatır. Onların gürültülerine ev halkı gelir. Mukta yı sakinleştirmek Jogi ye düşer. Mukta ile yalnız konuşan Jogi onlar bizim için evlerini feda ettiler biz de küçücük bir jest yaparak onları evimizde ağırlıyoruz diye konuşur. Mukta yıllar önce annesine yapılanları şimdi de bana yapsınlar diye mi eve getirdin bunları diye tepki gösterir.

Mukta aşağıya indiğinde Nani ve Divya ile karşılaşır. Nani yine zehrini akıtmaya başlar Mukta ya. Bu gün odamızı alan yarın evimizi alır diyerek onu etkilemeye çalışır. Divya Nani ye tepki gösterir. Onları fedakarlıklarından dolayı Jogi nin getirdiğini söyler. Onları dinleyen İşça yı farkeden Divya Mukta ile İşça yı tanıştırır. Mukta annemi benim elimden alan bu kadının yüzünü görmek istemiyorum diyerek ordan uzaklaşır. Damini kızı İşça ile yıllar önce kaldıkları hizmetçi odasına yeniden girerler. Oda örümcek ağı ile kaplanmıştır. İşça nın annesinden ilk istediği şey dizlerine yatarak ondan ninni söylemesidir. Tıpkı yıllar önce söylediği gibi…..

Kördüğüm 238. Bölüm Fragmanı

 

Meethiyi özlediniz mi? Kördüğümün (Uttaranın) Meethisi Tina Datta ile doğum günü öncesindeki söyleşi…
Kördüğüm 398. Bölüm Özeti 08 Eylül Cumartesi Fragmanı # Kördüğüm finali.Uttaran nedir? Kördüğümün son bölümü.
Kördüğüm 397. Bölüm Özeti 07 Eylül Cuma Fragmanı (2.Kısım)# Meethi Tamanna’yı(Kahana’nın kızı) evlatlık alır.(son iki bölüm)
Kördüğüm 07 Eylül Cuma Özeti 397. Bölüm Fragmanı (1.Kısım)# Meethi Rani’yi hayata döndürür.(son iki bölüm)

“Kördüğüm 238. Bölüm Özeti 1 Nisan Fragmanı Damini ve Ailesi Takur Evinde” üzerine 12 yorum

 1. AZERBAYCANLI QIZI dedi ki:

  siteye noldu eskisi iyiydi

 2. İzleyici tavsiyesi. dedi ki:

  Site değişmiş neden peki?

 3. Amrita BAKU dedi ki:

  Buralar deyismi yaa

 4. Amrita BAKU dedi ki:

  Ya bu kanhaya miras koyulmamisdimi ya bir ev almakla fakir oldularmi

 5. GÖKHAN dedi ki:

  iyi geceler ALLAH RAHATLIK VERSİN
  AMRİTA
  GULJAN ABLAM
  EFSANE ABLAM
  GİZEM
  RABİA
  UNUTUĞUM VARSA AFF OLA

 6. GÖKHAN dedi ki:

  amrita ve guljan ablam ben yarın geç yazabilirim çünkü kız kardeşimin sınavları var onu çalıştırıcam beni merak etme
  hayatın dersleri zorlaştı lise son ünivesiteye hazırlıyorum onu

 7. GÖKHAN dedi ki:

  amrita ben iyiyim sen nasılsın
  evet bukadar yazdım uzamasın diye ama unutalım gitsin senin dediğin gibi

 8. Diriliş dedi ki:

  Aynen bunlar aşağılanmaktan hoşlaşıyolar besbelli hepsi gerizekalı

 9. Deren dedi ki:

  Olan kanhaya oldu gitti çocuğun paraları yazık ya surbhi ne yapsa haklı başka insanlar yuzunden rahatı bozuldu ne zaman bitecek bu dizi kaç bolum kaldi

 10. AZERBAYCANLI QIZI dedi ki:

  diziyi asiri cok uzatdilar o kadar hint dizisi izledm ah kalbim ve kordugum kadar uzatilan dizi gormedm artik final olmali ve yeni diziler gelmeli

 11. Anonim dedi ki:

  Tam bir saçmalık bunlar sanki fakir olmaktan aşağlanmaktan hoşlanıyorlar

 12. AZERBAYCANLI QIZI dedi ki:

  bunlar basladigi yere geri donduler bayada uzatdilar diziyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.