Kördüğüm 180. Bölüm Özeti 2 Şubat Fragmanı İşça Tapasya yı Ziyaret Ediyor

Burak 01 Şub 2018 Kördüğüm  0

Kördüğüm dizisinde bir tarafta hüzün diğer tarafta sevinç yaşanıyor. İşça ile Veer hayatlarının en güzel anlarını yaşarken Tapasya gelecekten umutsuz yaşıyor. Tapasya nın en büyük yardımcısı Rathor. Rathor Tapasya nın bebeğinin olmayacağını duyduğunda bile onu kırmadan teselli ediyor. Bütün yanlışlarına rağmen onu sevmeye devam edeceğini söylüyor. Jogi ise Tapasya nın çok güzel ruhlu bir insanla evlenmesinden dolayı çok mutlu ancak kızının içindeki durumdan rahatsız.

Bundela evinde tatlı bir heyecan vardır. İşça ve bebeği adına yapılacak olan kutlama için ev gelin gibi süslenmiş konuklar da gelmeye başlamışlardır. Mai gelini İşça ya  o kadar narin davranıyor ki dostu sevindiriyor düşmenı ise hasedinden çatlatıyor. Düşmandan kastım Nani. Nani Tapasya yı düşünürken İşça gibi hizmetçi parçası bir kızın bu saygıyı haketmediğini düşünüyor. Damini ise kızına gösterilen ilgiden oldukça memnun.

Rathor Tapasya yı içine düştüğü depresyondan kurtarmak için yanından ayrılmıyor. Tapasya Tanrı nın bebek yüzünden kendini cezalandırdığını söylerken bu cezayı Rathor un da çektiğini söylemektedir. Tapasya sürekli ağlarken onu çok seven Rathor da duygularına hakim olamaz ve o da göz yaşlarına boğulur. Ya ben anlamıyorum bu Tapasya yı. Kendisini deli gibi seven bir koca bulmuşsun hala Veer aklında. Ama asıl sorun Nani de torununun hayatını da mahvetmenin peşinde. Nerde görülmüş haset ederek bir yere gelindiği.

Tören devam ederken Veer Damini nin yanına giderek İşça yı kutsamasını ister. Mai bunu şaşkınlıkla karşılasa da Veer ısrar edince Damini kızna hayır dualar ederek onu kutsar. Veer sonra Divya dan da bunu ister. Divya İşça nın karşısına geldiğinde dut yemiş bülbül gibi donar kalır. Aklına Tapasya nın mutsuz olduğu sahneler gelir. Divya uzun süre bekleyince Jogi müdahale eder. Onun ritüeli tamamlamasını ister. Ritüel gereği hindistan cevizi ve pirinç sunacaktır. Ancak pirinç ve hindistan cevizini İşça nın kucağına düşürür. Bu uğursuzluk demektir. Yine Jogi nin müdahalesi ile ritüel devam eder. Daddaji son duayı yapar ve tören sona erer.

Rathore un durumu Tapasya dan daha ağır. Rarhor büyük annesi ile dertleşirken Tapasya nın çocuk sahibi olmayacağını söylüyor. Babaanne torununa ümit vermeye çalışıyor. Tanrı isterse her şeyin olabileceğini söylüyor. Divya (Tapasya onun genlerini taşıyor) Tapasya nın mutsuz olmasındaki en büyük sebebin İşça olduğunu düşünüyor ve İşça ya karşı soğuk davranmaya devam ediyor. Mai ile aralarında konuşurken Nani araya giriyor ve ve İşça ya yine hakaret etmeye başlıyor. Mai bu sefer İşça ya sahip çıkıyor ve onun tertemiz bir kalbe sahip olduğunu söylüyor.

İşça her şeye rağmen Tapasya yı ziyarete karar veriyor. Hem Tapasya hem de Jogi nin içine düştüğü duruma çok üzülen İşça Tapasya yı ziyarete gidiyor. Bu sırada Rathor konağından Nani ile Tapasya İşça hakkında konuşuyorlardır. Nani zehrini saçmaya devam ediyor. Törende yaşadıklarını anlattıkça Tapasya hasedinden çatlıyor. Tapasya bebek sesi duyunca hemen kapıya koşar. Belki de kendi bebeği bulundu diye düşünür. Ancak hizmetçi İşça ve çocuğunun geldiğini söyler.

Nani hemen bozuk çalar. İşça nın bebeğini göstermek için hava atmaya geldiğini söyler. Tapasya İşça nın yanına gittiğinde kendi bebeği Mukta yı görüyor. Bebeği görür görmez ona karşı derin duygular besliyor. Aklına bebeğini yetimhaneye bıraktığı gece geliyor. Ancak hırsı ve hasedi onun doğru düşünmesine engel oluyor. Zaten Nani de onu iyice doldurmuştu. İşça ya yine ağır hakaretlerde bulunuyor.

Kördüğüm 180. Bölüm Fragmanı

 

Meethiyi özlediniz mi? Kördüğümün (Uttaranın) Meethisi Tina Datta ile doğum günü öncesindeki söyleşi…
Kördüğüm 398. Bölüm Özeti 08 Eylül Cumartesi Fragmanı # Kördüğüm finali.Uttaran nedir? Kördüğümün son bölümü.
Kördüğüm 397. Bölüm Özeti 07 Eylül Cuma Fragmanı (2.Kısım)# Meethi Tamanna’yı(Kahana’nın kızı) evlatlık alır.(son iki bölüm)
Kördüğüm 07 Eylül Cuma Özeti 397. Bölüm Fragmanı (1.Kısım)# Meethi Rani’yi hayata döndürür.(son iki bölüm)

“Kördüğüm 180. Bölüm Özeti 2 Şubat Fragmanı İşça Tapasya yı Ziyaret Ediyor” üzerine 5 yorum

 1. Yusra dedi ki:

  İnsan kendi bebeğini nasıl tanımaz yüzü o kadar mı değişmiş

 2. amir khan dedi ki:

  mani kaskı ölse ondan nefret ediyorum nani hep tapasyayi dolduruyor iscaya qarsi.nani olmasaydi tapasya böyle olmazdı. kaske tapasyanin yaninda hep Jovi takur olsa o zaman tapasya iyi olurdu.

 3. Tapuuuuuuuuuuuj dedi ki:

  Tapu al saydn cocuguni yaa

 4. Mune dedi ki:

  Tapasya kendi çocuğu olduğunu ne zaman öğreniyor. Onu da yazar mısınız

  1. ipek dedi ki:

   Daha çok bölüm sonra .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.