Kızım Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu ve Karakterleri

Burak 01 Eki 2018 Haberler  0

Kızım Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu ve Karakterleri

Med yapım bir kore dizisinin daha uyaramasını ekranlara getirdi. My Fair Lady isimli kore dizisinden uayarlanan Kızım dizisi ekranlardaki yerini aldı ve beklenen ilgiyi de görmeyi başardı. My Fair Ladu isimli dizi Güney Kore’de 2016-2017 yılları arasında yer almış ve büyük ses getirmeyi başarmıştı. Dizinin Türkiye’de yayınlanacak olan versiyonunun senaryosunu Bizim Hikaye, İlişki Durumu:Karışık, Gülümse Yeter gibi dizilerden tanıdığımız Banu Kiremitçi Bozkurt ve Kiraz Mevsimi’nin senaristi Irmak Bahçeci kaleme alacak

Kızım Dizisi Konusu Nedir ?

Kızım dizisi adından da anlaşlacağı üzere küçük bir kız ve babasının hikayesini anlatıyor. Bir babanın kızı için verdiği mücadele ve fedakarlığı anlatıyor. Sevgilisinden ayrılan dolandırıcı Demir Göktürk ayrılırken sevgilisinin hamile olduğundan habersizdir. Daha sonra bu hamilelikten Öykü dünyaya gelir ve onu teyzesine emanet ederek gider. Öykü bir hafıza hastalığına yakalanmıştır ve her geçen gün hafızasını kaybetmeye başlar. Bir gün teyzesi Öykü’ye babasının adresini vererek artık ona bakamayacağını belirten bir mektup yazar. Öykü’de babasını aramak için yola çıkar.

Fakat babası bir dolandırıcıdır ve hapse girer. Öykü zor günler geçirir. Hapisten çıkan babası kızı il ilgilenmeye başlar ve artık hayatını düzene sokma kararı alır. Bu esnada da bir kadına aşık olur ve hayatları kesişen bu üç insanın macerası da böylece başlamış olur. Demir kızını sağlığına kavuşturmak için canını dişine takar.

Kızım Dizisi Oyuncuları

Buğra Gülsoy (Demir Göktürk)

22 Şubat 1982 yılında başkentte dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okulu burada tamamlayan oyuncu daha sonra Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakülte’sini tamamlamıştır. Bir arkadaşı sayesinde oyunculuk mesleği ile tanıştı. Daa sonra arkadaşları ile bilrikte “Tiyatro Kutu ” isimli bir grup kurdu. Daha sonra bir kaç kısa filmde yönetmen oyuncu olarak yer aldı. Hepimiz Birimiz İçin dizisi ile ekran kariyerine başlayan oyuncu Fatmagül’ün suçu ne isimli dizi ile çıkış yakalamaya başladı.

2011 yılında yayınlanan Kuzey Güney isimli dizi ile de ülke çapında büyük bir üne kavuştu. Son olarak 8. Gün dizisinde yer almıştır. Fakat bu dizi büyük bir hayal kırıklığı ile 6. bölüm de final yaparak ekranlara veda etmiştir. Başata Güneşi Gördüm olmak üzere çok sayıda iddialı sinema filminde yer almıştır. Dizide Öykü’nün babası hırsız ve dolandırıcı Demir Göktürk’ü canlandırmaktadır. Demir Göktürk hapisten kurtulmak için Öykü’yü kullanaca fakat zamanla Öykü ile sıkı bir bağ kurmaya başlayınca onun için yaşamaya ve elinden geleni yapmaya başlayacak.

Leyla Lydia Tuğutlu (Candan Hoşgör )

29 Ekim 1989 yılında Berlin’de doğmuştur. Annesi Alman babası ise Türktür. 5 yaşında iken İstanbul’a gelmiş ve İlkokul eğitimine burada başlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dİli ve Edebiyetı bölümüne başlamış fakat yarım bırakarak modellik yapmaya başlamıştır. 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçinlmiş daha sonra Çin’de gerçekleşen Miss Tourism yarışmasında derece yapmayı başarmıştır.

2009 yılında Es- Es isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Daha sonra sunuculuğa başlamış ve beş yıl boyunca HT Magazin isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. Kara Dayı isimli dizide canlandırdığı Songül Kara isimli karakter ile büyük çıkış yakalamıştır. Günce, İçimdeki Ses ve Cebimdeki Yabancı gibi filmlerle beyaz perdede boy göstermiştir.

Dizide Candan başarılı ve yetenekli bir veterinerdir. Zamanında yaşadıkları nedeniyle kendisini insanlardan uzak tutmaya başlamıştır. Kendisini masum hayvanlara yardım etmeye adamışken Öykü ile yolları kesişir ve yardımseverliği nedeniyle Öykü’ye kayıtsız kalamaz. Hastalığını öğrenince Öykü’ye yardım etmek isterken babasına karşı duygusal birşeyler hissetmeye başlar ve hayatında her şey değişir.

Beren Gökyıldız (Öykü)

2009 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlkokul eğitimine devam etmektedir. Fox Tv ekranlarında yer alan Kocamın Ailesi isimli dizi ile kariyerine başlamıştır. Burada oyunculuğu ile beğeni toplamıştır. Daha sonra küçük oyunculardan oluşan Güldüy Güldüy kadrosunda yer almıştır. Son olarak da Anne dizisinde Melek karakterini canlandırmıştır.

Dizide sonradan kavuştuğu babası ileyaşayan sevimli bir kızı canlandırmaktadır. Yaşına göre oldukça olgun ve kültürlüdür. Babasınin yaşadığı sıkıntılardan onu kurtarmak için kendi çapında elinden geleni yapmaktadır. Fakat küçücücük yaşında yakalandığı unutkanlık hastalığı zaten zor olan hayatını daha da zorlaştırır.

Tugay Mercan (Uğur)

1 Ocak 1982 yılında İstanbul’da dünyya gelmiştir. Lise öğrenimini Bahçelievler Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Haliç Üniversitesi’nde Tiyatro bölümünü tamamlamıştır. Tiyatro oyunlarında yer alarak oyunculuk kariyerine başlamış ardından  Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde yer almıştır. Suskunlar dizisinde canlandırdığı Zeki karakteri sayesinde tanınmayı başarmıştır.

Dizide Uğur Demir’in ortağı ve en yakın arkadaşıdır. Onun gibi usta bir dolandırıcıdır. Küçük yaşta babasını kaybettiğinden Hacı annesi ile büyümüştür. 40 yaşında olmasına rağmen halen ondan harçlık almaktadır. Düzgün bir karakteri olmasa da şeytan tüyü vardır ve sevimli bulunan bir tiptir.

Serhat Teoman (Cemal)

1983 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1.82 boyundadır 9 Eylül Üniversite’si Güzel Sanatlar Fakültesi’ni tamamlamıştır. Okulun ardından uzun yıllar tiyatro oyunlarında yer almıştır. Başrolünde yine Buğra Gülsoy’un yer aldığı Kuzy Güney dizisindeki Burak karakteri ile tanınmıştır. Daha sonra Acil Aşk Aranıyor dizisinde başrolde yer alarak başarısnı sürdürmüştür. Bugünün Saraylısı, Kaçin Kurası ve Anne dizilerinde önemli rollerde yer almıştır.

Dizide hapisten yeni çıkmış tehlikeli bir karkterdir. Demir ve Uğur eski dönemlerde Cemal ile bir iş yapmış ve Cemal bu iş sonrası tutuklanarak 8 yıl ceza yemiştir. Bu nedenle Demir ve Uğur’dan 500.000 Tl istemekte ve vermedikleri taktirde gerekeni yapacağını söyleyerek tehdit etmektedir.

Suna Selen (Hacı Ana)

Usta oyuncu rahmetli Münir Özkul’un eski eşidir. 1 Temmuz 1939 ylında doğmuştur. Beşiktaş Belediye Konservatuarı Tiyatro bölümünü tamamlamıştır. Devlet tiyatrosu oyuncusudur. 2011 yılındaki Hayat Devam Ediyor dizisind eyer aldıktan sonra ekranlara ara vermiştir.

Hacı Ana dizide Uğur’un annesidir. Hayatta yaşadığı zorluklarla tecrübe kazanmış bir kadındır. Uğur’u çok sever ve güvenir fakat Uğur onu her defasonda kandırmış ve birikmiş altınlarını şirket kurmak vaadiyle almıştır. Hacı Ana halen Uğur ve arkadaşlarının bri şirketi olduğunu düşünmektedir.

Sinem Ünsal (Sevgi Günay)

1993 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Edebiyat Bölümü’nü tamamlamıştır. Oyunculuk eğitimlerini özel kurs ve derslerle almıştır. Son oalrak Çoban Yıldızı ve Siyah Beyaz Aşk gibi dizilerde yer almıştır.

Kızım dizisinde Öykü’nün sınıf öğretmenliğini yapmaktadır. Oldukça başarılı ve öğrencileri ile tek tek ilgilenen bir öğretmendir. Öykü’nün durumundan haberdardır ve ona özel ilgi göstermektedir.

Elif Verit ( Fatma)

1977 yılında doğmuştur. Asıl kariyerini tiyatro oyunculuğu üzerine yapmıştır. Dizilerde genellikle konuk oyuncu olarak yer almıştır. Son olarak Fİ ve Acil Aşk Aranıyor dizilerinde yer almıştır. Küçük Gelin dizisindeki Mercan karakteri ile tanınmayı başarmıştır.

Fatma dizide Öykü’nün teyzesini canlandırmaktadır. İlginç bir kişiliği vardır. Banka hesabı yoktur ve her işini sessiz sedasız yürütmektedir. Öykü’ye bakmakta iken onun hasta olduğunu öğrenmiş ve ortalıktan kaybolmuştur.

İhsan İlhan (Jilet)

Dizideki bir diğer dolandırıcı karakterdir. Candan’ın babasından kendisine kalan tabloalrı almak için Uğur’u kullanmıştır. Uğur’a pis işleri ayarlayan adamdır.

Selim Atakan

Dizide Candan karakterinin avukatıdır. Candan’ı kandırarak babasının mirasını üzerine almak derdindedir.

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.