Kimse Bilmez Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 29 Mar 2019 Ali ve Sevda  0

Yapımcılığını;Baba Yapımın üstlendiği
Senaryosunu; Hakan Kandal yazacak
Yönetmenliğini; Ufuk Hakan Eren ve Kartal Çidamlı yapacak

Dizi Bir Zamanlar Çukurova, Sen Anlat Karadeniz ve Hercai gibi dizileri ile sezonda büyük reyting toplayan Atv de ilk bölümü 11 Haziran 2019 Salı akşamı saat 20. 00 de yayınlanacak.

 

 

Ali ve Sevda dizisinin ismi Kimse Bilmez olarak değiştirildi.

 

 

Kimse Bilmez Dizisinin Konusu

Yaşadığı mahallede çok sevilen, en büyük amacı kayıp kardeşini bulmak olan Ali Hüroğlu ile bir gece onun evine sığınmak zorunda kalan Sevda Eğilmez’in etkileyici hikayesi ekrana taşınacak.

Annesi ve babasını küçük yaşta kaybettikten sonra, zekası ve karanlıkta görmek gibi sıra dışı yetenekleri sayesinde devletin keşfettiği ve verdiği özel eğitimle yıllarca devlete kimliğini gizleyerek hizmet vermiş, elektronik ve tamir konusunda da usta olan ‘Ali’ nin Hikayesi anlatılacak.

Kimse Bilmez Dizisinin Başlıca rollerini Keremcem, Özgü Kaya, Burak Serdar Şanal, Engin Hepileri, Mehmet Ali Kaptanlar, Sebahat Kumaş, Zehra Yılmaz, Özlem Başkaya, Taner Turan ve Adnan Biricik, Yiğit Koçak oynayacak.

 

 

Kimse Bilmez Dizi Oyuncuları

 

 

Keremcem ( Ali )

Çok yakışıklı, karizmatik ve zeki bir adam. Yiğit ve fedakar. Son derece çevik. Küçük yaşta anne ve babasını trafik kazasında kaybetmiş, Yuvada Tuğrul baba adlı hocasından karanlıkta görmeyi öğrenmiş. Ali minik oğlunun öldürülmesini yaptığı işe bağlayarak vicdan azabı çeker, içine kapanır. Yaptığı iyilikler sayesinde Ali hoca olarak ünlenmiş. Hayattaki tek amacı kayıp kardeşini bulmaktır.

Yeni taşındığı mahallede kendisini Allah’a ve insanlara adar. Ali bu yeni hayatında hem yıllar yılı arayıp bulamadığı ama bulmaktan da umut kesmediği kardeşinin, hemde ölen ailesinin hatıraları ile yaşamaktadır.

 

 

Özgü Kaya ( Sevda )

Zeki, başına buyruk, Alımlı ve çok güzel. Hayatta hiç bir şey istediği gibi gitmemiştir. Babasının iflası nedeni ile onu Uygar adında hiç sevmediği bir adamla evlendirmeye kalkışması, Sevda yı iyice Allah’a küstürür. Babasından da iyice nefret etmesine sebep olur. Sevda pes etmeyi hiç sevmez. Bir şeyi kafaya koymuş ise muhakkak yapar. Hedefine sadıktır. Zorluklardan kaçmaz. Her zaman başının çaresine bakmayı bilir.

Sevda’ya göre aşk yoktur. İnsanların ihtiyaçları vardır. Özgürlüğüne düşkündür.

 

 

Burak Serdar Şanal ( Süleyman )

Ali’nin Pilot lakaplı mafya lideri olan kardeşi Süleyman karizmatik, gözü kara ve dengesiz bir adam uçak alma hayalleri kuran Süleyman eczacı Duyguyu seviyor.

Acımasız bir mafya gibi görünse de, içten içe merhametli. Sakin konuşurken birden patlar. Ne zaman ne yapacağı belli olmaz. İlkelerinden asla taviz vermez.

 

 

Engin Hepileri ( Uygar )

Oldukça zengin, yakışıklı ve kurnaz. istediği her şeyi hak ettiğine inanır. Hedefe giden yolda her tür, entrikayı çevirmekten kaçınmaz. Kaybetmeye hiç tahammülü yoktur. Yalnızca kendini, kendi mutluluğunu düşünür. Acımasızdır. İsteklerini elde etmek uğruna her şeyi yapar. Kendinden başka kimseye değer vermez.

 

 

Mehmet Ali Kaptanlar ( Amca )

Namı “Amca” Gerçek adı Samim Sarıkaya. Uygar’ın öz amcasıdır. Yeraltı dünyasının en saygın isimlerindendir. Son derece gerçekçi ve gücünün sınırlarını bilen bir adam. Çocuğu yok. Tek mirasçısı Uygar. Devlette de bağlantıları var. Eli kolu uzun. Yaptırım gücü oldukça yüksektir.

 

 

Sebahat Kumaş ( eski Duygu )

Eczacı ve platonik olarak Ali ye aşık. ( Diziden ayrıldı )

 

 

Zeynep Elçin (Yeni Duygu Selvin)

Eczacı ve platonik olarak Ali ye aşık. İhsan ve Meral çiftinin kızı. Eczacı. Son derece duygusal. Naif ve utangaç. İnsanların hikayelerine değer verir. Muhtaçların yardımına koşar. Mahallede herkesçe sevilir. Tek hayali Ali ile evlenip mutlu bir yuva kurmaktır. En büyük korkusu Ali’siz kalmaktır.

Duygu, dünyasına girmek için izin beklediği Ali’nin hayatına birden Sevda’nın girmesi ile büyük yıkım yaşar. Üstelik annesi de bu aşka karşıdır.

 

 

Zehra Yılmaz ( Tuğçe )

Tuğçe, Sevda’nın liseden en yakın arkadaşı, hatta tek arkadaşı. Birbirlerine çok benziyorlar ama benzerliklerinin yanı sıra zıtlıkları da var. Bu zıtlıklar da aralarında bazı çatışmalara sebep olacak. Tuğçe, Sevda’yı çok seviyor ama kıskandığı şeyler de var. Anne ve babası ile yaşadığı problemlerden dolayı kendi başına yaşama kararı alır. Yeni taşındığı mahallede yaşadığı yaşam tarzı nedeni ile adı kötüye çıkmıştır. kendisi hakkında söylenenlere aldırış etmez.

 

 

Özlem Başkaya ( Hayriye )

Eşi ve çocukları arasında kalır, Tatsızlık çıkmasın diye çabalar, Çocuklarını analı babalı büyütmenin büyük bir başarı olduğunu düşünür. Yuvası yıkılmasın diye kocasının zaman zaman uyguladığı şiddete bile katlanır. Çocuklarının geleceği dışında düşündüğü bir şey yoktur.

 

 

Kubilay Penbeklioğlu ( Köksal )

Tamirhane de oto kilitçisi olarak mesleğe başlamış, daha sonrasında servis sahibi olmuştur. Tam zenginliğe yürürken iflas eder ve her şeyini kaybeder. Uygar’a gırtlağına kadar borçlanır. Eşinin ve çocuklarının hayatın gerçeklerini bilmediğini düşünen Köksal, yeri geldiğinde şiddete başvurur.

 

 

Adnan Biricik ( Kurt Bey )

Ali’nin devlet ile ilişkisini kuran, Amca’nın da çok saygı duyduğu son derece zeki bir adam. Halen gizli görevlerine devam ediyor. Ali’nin sırlarına vakıf, her zaman onu koruyup gözetliyor. Tek amacı Ali’yi teşkilata geri kazandırmak.

 

 

Onur Dikmen (Sarp)

Uygar’ın bir numaralı adamı ve kara kutusu. Uygar için her şeyi yapmaya hazır. Gaddar biri, hiç sınırı yok. Sarp ve Uygar ilk gençlik yıllarında tanışmışlardır. Hayata bakış açıları aynıdır.

 

 

Mehmet Küçük (Tarık)

 

 

Yiğit Koçak (Sinan)

Sevda’nın Kardeşi. Babasının iflas ettiğini, uçan kuşa borçlu olduklarını öğrendikten sonra kestirme yoldan parayı bulup ailesini kurtarmanın yollarını arar. Bir arkadaşı vesilesi ile bir pilot ile tanışır ve böylelikle pis işlere bulaşır.

 

 

Şerafettin Alakent (Nihat)

 

 

Fatih Doğan

 

 

Selda Özbek (Meral Selvin)

Dominant ve akıllı kadın. Gözü hep yükseklerde, kocasını da hiç beğenmez. Hava atmayı çok sever. Kızının mahallede hoca olarak bilinen ve sevilen Ali ye aşık olmasından son derece rahatsızdır. Kocasına ve kızına baskı uygular. Evin patronudur. Ali den hiç haz etmez. Kızı Duygu’nun Ali ile herhangi bir yakınlık kurmaya çalışmasına engel olmaya çalışır.

 

 

Hakan Altıner (İlhan Selvin)

Banka emeklisi. Karısına ilk evlendiği günden aşıktır. Bu yüzden onun sözünden asla çıkmaz. Kızı Duygu ya çok düşkündür. Ali’nin mahalleye taşındıktan sonra getirdiği olumlu değişiklikten oldukça memnundur. Ona bu yüzden çok hürmet eder. Ali hoca şeklinde hitap eder. Kızının Ali ye karşı hislerine de saygılıdır. İtiraz etmez.

 

 

Timur Ölkebaş (Vedat)

Pilot’un sokak yıllarından kalma en eski ve en yakın adamı. Aşırı akılcı biridir. Pilot’un yaptıklarını sorgular. Pilot dan fırça yeyince de susar. Sürekli sorguladığı ve hesap kitap yaptığı için Pilot’un ifadesi ile hayatta hep tutukluk yapar.

 

 

Burak Haktanır (Ekrem)

Pilot’un ikinci adamıdır. Hiç konuşmaz. Tek hedefi Pilot’un kendisine daha fazla değer vermesini sağlamak Vedat’ın yerini almaktır.

 

 

Ahmet Mekin (Tuğrul Baba)

Ali’nin yetiştirme yurdundan hocası. Gözleri görmüyor. Ali’ye karanlıkta görmeyi o öğretmiştir. Bilge bir adamdır. Şehirden uzakta yalnız başına yaşamaktadır.

 

 

Ferdi Kurtuldu ( Hüdaverdi)

Ali’nin sadık dostu. Kafası biraz kırık. Sokak adamı olarak uzun yıllar nereyi buldu ise orada yatmış, yarı aç, yarı tok yaşamıştır. Ali ile tanıştığı gün Ali’nin ona yardım etme şeklinden çok etkilenmiş, ona bağlanmıştır. Artık Ali ne derse doğru, ne yaparsa iyi yapar düşüncesindedir. Ali ye sürekli Hocam demesinden dolayı adını mahallede Ali hocaya çıkarmıştır. Hayattan hiç bir beklentisi yoktur Hüdaverdi’nin Hiç bir şeyden de korkmaz.

KİMSE BİLMEZ ZEYNEP KİMDİR

Asya Taşkın (Zeynep)

Kurt Beyin kızı, diziye 8. bölümde giriş yaptı. 

Asya Taşkın Kimdir?

2001 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, ilk olarak 2009 yılında Akasya Durağı ile oyunculuk hayatına başladı. 2013 yılında oynadığı Küçük Gelin dizisindeki Pelin karakteri ile tanınmaya başlayan oyuncu, 2018 yılında ise ATV ekranlarının sevilen dizisi Sen Anlat Karadeniz’de Fikret’in eski aşkı Gülendam karakteri ile izleyici karşısındaydı.  Genç oyuncu, oyunculuk ile ilgili eğitimlerini, 2009 yılında Kocaeli Bölge Tiyatrosu ve 2015 yılında ise Kural Akademi Sanat Merkezi’nde tamamlamıştır.

KİMSE BİLMEZ EZGİ KİMDİR

Beran Özel (Ezgi)

Pilot ile eczacı arasında yaşanan aşkı engellemek için elinden geleni yapar.

Beran Özel Kimdir?

İlk kez Kimse Bilmez dizisi ile sektöre adım atan Beran Özel, 1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan bu yana tiyatroyu sıkı bir şekilde takip eden Özel, son zamanlarda ajansa kayıt olmuş ve teklifleri değerlendirmiştir. 9 Temmuz akşamı Kimse Bilmez ekranlarında pilotun karşısına çıkan Beran Özel, dizide Ezgi karakterine hayat veriyor.

KİMSE BİLMEZ ÖZLEM KİMDİR

Sevtap Özaltun (Özlem)

Dizi de Ali Hoca’nın eski eşi olarak yer alacak olan Özlem karakteri, Ali Hoca ve Sevda Yılmaz’ın arasını açmaya çalışacak. Ali Hoca’yı terk etmiş olan eski eş olarak ekranlara gelecek. Özlem karakteri kötü bir karakter değildir. Ali’nin çalışma hızından dolayı dayanamamış ve onu terk etmiştir. Yıllar sonra Ali’yi çok sevdiğini ve onsuz yapamayacağını anlamış olan Özlem mahalleye geri dönmüştür.

Özlem, Ali’yi geri kazanmak için geri döner fakat Ali’nin gönlünün Sevda’da olduğunu öğrenir. Ali’yi seven ve kaybetmek istemeyen Özlem, Ali ve Sevda’nın arasının açılmasını sağlamak için planlar yapar. Ali için mücadele eden bir tek Özlem değildir. Sevda’da, Ali’yi elde edebilmek için Duygu ile büyük bir mücadele vermiş ve sonunda Ali’yi kazanmayı başarmıştır. Tam Duygu ile mücadelesi bitti derken bu sefer karşısına eski eşi Özlem çıkar. Özlem bu savaşın kötü karakteri olacaktır.

Sevtap Özaltun Kimdir?

12 Eylül 1984 yılında Artvin’de doğmuştur. İstanbul Haliç Üniversitesi’nde Tiyatro eğitimi alan oyuncu 17 yaşında tiyatroya başlamış ve birçok sahnede yer almıştır. Daha sonra reklam filmlerinde yer alan oyuncunun ilk dizi deneyimi Canım Ailem dizisi olmuştur. Daha sonra Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde rol alan oyuncu bu dizide kendini göstermeyi başarmış ve Ulan İstanbul dizisinde başrolde yer almıştır. Son olarak Çarpışma dizisinde oynayan oyuncu, Kimse Bilmez dizi kadrosuna katılmıştır.

KİMSE BİLMEZ NİLÜFER KİMDİR FATMA KARANFİL

Fatma Karanfil (Nilüfer)

Diziye 16’ncı bölümden itibaren girecek olan Karanfil, Keremcem’in eski eşinin annesi ‘Nilüfer’ karakterine hayat verecek.

Fatma Karanfil Kimdir?

Fatma Karanfil, 3 Şubat 1952 tarihinde Eskişehir’de doğdu. 1968 senesinde Ses Dergisinin organize ettiği “Yüz Güzeli” yarışmasında üçüncü seçildi ve bu yıldan sonra sinema hayatına giriş yaptı. 1967- 1969 seneleri arası LCC’de (Language and Culture Center) Tiyatro üzerine eğitimler aldı. 1976 ve 1980 seneleri arasındaki Yeşilçam’ın furya dönemine katılmayarak sinemadan uzaklaştı ve tekstil işine yöneldi. Londra’da tekstil eğitimi aldı. 1998 senesinde göğüs kanserine yakalanan sanatçı 1999 senesinde ameliyat olup bu hastalıktan kurtuldu ve tekrar sahnelere geri döndü. Onlarca dizi ve filmde rol almıştır. Adını Sen Koy dizisinde de rol almıştır. 

2001’de yeniden sahnelere döndü. Kanseri atlattığı günlerde cebinde sadece bir otobüs bileti parası varken, tesadüfen tanıştığı Arap yönetmenin teklifi üzerine iki saat içerisinde imzaladığı sözleşmeyle Assi El Halani adlı şarkıcının anneler gününe özel çektiği klibinde oynamış ve kazandığıyla bugün oturduğu Levent’teki evi almış.

1975 yılında müzisyen Ali Kocatepe ile evlenip, ayrıldı. 1984’te bir iş adamı ile ikinci evliliğini yaptı, ondan da ayrıldı.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Kimse Bilmez Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)” üzerine 3 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Kördüğüm

  2. Anonim dedi ki:

    Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz . Ali ve Sevda çok yakışıyorlar.

  3. Anonim dedi ki:

    Dizi cok guzel cok sevdum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.