Kimse Bilmez Dizisi Kurt Bey (Adnan Biricik) Kimdir?

Atv ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizi Kimse Bilmez dizisinde Keremcem ve Özgü Kaya başrolleri oynarken dizinin kadrosunda bir çok değerli isim bulunuyor. O isimlerden birisi de Adnan Biricik.

Kimse Bilmez dizisinde Kurt Bey karakterini canlandıracak olan oyuncu Adnan Biricik.

Kimse Bilmez Dizisi Kurtbey Adnan Biricik Kimdir?

9 Haziran 1959 İstanbul doğumlu. Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde mezun oldu. 2000 yılında Beyaz Yalan ile oyunculuğa başladı. Kurtlar Vadisi, Şüphe, Böyle Bitmesin, Kızıl Elma, En Uzun Yüzyıl ve Racon, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde rol aldı. Daha Çok Seslendirme yapmıştır.
Çok başarılı bir tiyatro oyuncusu. Aynı zamanda mükemmel bir seslendirme sanatçısıdır.

Adnan Biricik, Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bölümü’nden mezun olduktan sonra Devlet Tiyatroları sanatçı kadrosunda görev almaya başladı. Kurulduğu yıldan beri İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmaktadır. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra sinema , televizyon ve seslendirme çalışmaları yapmaktadır. Özellikle Dünya çapında üne sahip oyuncular (Michael Caine, Richard Gere, Harrison Ford) Türkçe’de Adnan Biricik’in sesi ile özdeşleşti.

Sanatçının sahip olduğu ödüller:

İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – Güne Bakan Cam Kırıkları (2000). İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – Ölümsüzler (2006). Rol aldığı bazı tiyatro oyunları: İki Çarpı İki, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ölümsüzler, Otopark Cinayetleri, Güne Bakan Cam Kırıkları, Urfaust, Kuvayi Milliye, Kahvede Şenlik Var, İstanbul Efendisi, Gardiyan…

Adnan Biricik Seslendirdiği Bazı Diziler

Dallas;  (Patrick Duffy Seslendirmesi ), Cehennem 2 (Türkçe Seslendirme) Spartacus; (Craig Walsh Wrighton Seslendirmesi ) Pearl harbor (Türkçe Seslendirme) Hanımın Çiftliği (Atilla Saral Seslendirmesi) ve daha bir çok sinema ve dizi seslendirmeleri yapmıştır.

dizibilgi google play