Kimse Bilmez Dizisi 2. Bölümde Ali Hoca Trafik Işıklarına Nasıl Müdahale Etti?

Sevda’yı Uygar ve Pilot’dan kurtarmaya çalışan Ali Hoca’nın eski istihbarat tecrübesini kullanarak trafik ışıklarına anlık müdahalesi Kimse Bilmez dizisinin 2. bölümünün en çok konuşulan sahnesi oldu. Peki Ali hoca ışıklara nasıl müdahale etti? İşte bu sorunun cevabı yazımızda!.

Atv ekranlarında yeni başlayan ve daha ilk bölümünden büyük beğeni toplayan yaz aylarının en favori dizilerinden birisi olan Kimse Bilmez dizisi 2. bölümü ile 18 Haziran 2019 Salı akşamı ekranlara geldi.

Başrollerini Keremcem ve Özgü Kaya, Engin Hepileri ve Burak Serdar Şanal’ın paylaştığı dizinin Yapımcılığını Baba Yapım, yönetmenliğini Kartal Çidamlı ve U. Hakan Eren’in üstleniyor.

Atv’nin yeni dizisi Kimse Bilmez, ikinci bölümü ile herkesi ekran başına kilitlemeyi başardı. Sevda’yı Uygar ve Pilot’dan kurtarmaya çalışan Ali Hoca’nın eski istihbarat tecrübesini kullanarak trafik ışıklarına anlık müdahalesi dizide en çok konuşulan sahne oldu.

Ali Hoca’nın sıkışan yolda kırmızı ışığı tabletindeki bir programla yeşile çevirmesi herkesi şaşırttı.

Ali Hoca Trafik Işıklarına Nasıl Müdahale Etti?

Sevda yı Uygar’ın elinden kurtarmaya çalışan Ali araba ile kaçarken kırmızı ışığa yakalandılar. Arabanın torpidosunda tablet vardı ve Ali sisteme girerek kırmızı ışığı yeşile çevirdi ve yolu açtı. Sonra da Sevda ya tableti vererek Uygarların kırmızı ışığa takılmasını sağladı.

Karanlıkların adamı Ali, Işıkların da efendisi çıktı. Sevda da Uygar da herkes çok merak etti. Ali bunu nasıl yaptı? Ali için çok kolaydı. Trafik ışıkları kablosuz ağ ile çalıştığı için oraya girmek yeterli idi. Yazılım işlerinden anladığını söyleyerek tableti torpidoya koymasını söyledi.

“BAŞARILI KURGULANMIŞ, GERÇEKÇİ BİR SAHNE”

Kimse Bilmez Dizisinin 2. bölümünde seyircinin merak ettiği sahnenin arka planının gerçekliğini ise Adli Bilişim Uzmanı ve Öğretim Görevlisi Mustafa Sansar anlattı.

Sahnenin gerçeğe çok yakın şekilde kurgulandığını söyleyen Sansar “Bu tarzda başarılı bir sahnenin çekildiğine daha önce bir Hollywood filminde de rastlamıştım. Güvenlik güçlerinin gerekli gördüğü yerlerde toplum faydası için bu tarz siber müdahaleler yaptığı bilinmektedir. Dizide de izlediğim kadarıyla, devlet için çalışmış birisinin güvenlik sebebi ile trafik ışıklarına müdahale sahnesi başarıyla yansıtılmış” dedi.

dizibilgi google play

Kimse Bilmez Dizisi 2. Bölümde Ali Hoca Trafik Işıklarına Nasıl Müdahale Etti? (2 Yorum)