Kenan İmirzalıoğlu’nun Mehmed Dizisinden Ne Kadar Kazanacağı Belli Oldu

Burak 08 Eki 2017 Haberler  0

Kenan İmirzalıoğlu Mehmet Dizisinden Bölüm Başı Ne Kadar Alacak

Kenan İmirzalıoğlu Türkiye’nin en pahalı dizi yatırımlarından birinin başrol oyuncusu hal böyle olunca Kenan İmirzalıoğlu’nın Mehmet: Bir Cihan Fatihi dizisinden kazanacağı astronomik rakam da merak edilir oldu. Bu sorunun cevabını ise bugün Milliyet Cadde Yazarı Ali EYÜBOĞLU yazdı.

Ali EYÜBOĞLU’nun açıklamasında Kanal D’nin O3 medya ile olan anlaşması gereği Kanal D’nin kasasından avans olarak 20.0000.0000 TL çıktı. Kenan İmirzalıoğlu ise bu paranın anlaşması gereği 15.000.000 TL’sini aldı.

Peki bu kadar para bir stara çok değil mi?

Türk televizyonları yurtdışına yaptıkları dizi ihracatlarından 300.000.0000 dolar kazanıyor. Bu para sektöre canlılık veren ve oyuncu ücretlerinin bu kadar astronomik rakamlara çıkmasının tek nedeni. Kanallar ise aldıkları bu parayı oyuculara dağıtıyor.

İşin ilginç tarafı elinizde bir proje olur ve siz o projeye cast çalışması yaparak oyuncu ararsınız; ancak dünyanın aksine Türkiye’de gerçekler bu şekilde ilerlemiyor. Geçen yıl Kanal D ile Kenan İmirzalıoğlu arasında sözleşme yapılmış ve Kenan İmirzalıoğlu Kanal D’de den başka bir kanalda dizi çekmeyeceğine dair imza atmıştı. Düşünün Türkiye’de önce star bulunuyor sonra ona uygun senaryo yazılıyor. Bu nedenle de Türkiye’de oyunular kaliteli olmasına rağmen senaryo berbat oluyor.

Kanal D ise Kenan İmirzalıoğlu’nun başrlünde yer aldığı Mehmed dizisinden açık ara gün birinciliği bekliyor. Eğer Kösem gibi gününde birinci olamazsa verilen tüm bu emekler heba olacak. Fatih dizisi çekimleri ise ekim ayı itibari ile dizi için kurulan özel platoda başladı.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir