Kayseri Aslanı : Çin İşi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri

Kayseri Aslanı Oyuncuları Konusu ve Karakterleri. Kim Kimdir ?

26 Temmuz Perşembe akşamı Kayseri Aslanı Filmi Tv de ilke kez Fox Tv ekranlarında olacak. Fox Tv yaz sezonu boyunca perşembe akşamlarını film akşamı olarak ayırdı ve Tv de ilk kez yayınlanan dizileri ekrana getirmeye devam ediyor. Bu perşembe akşamı da Kayseri Aslanı filmi ilk kez Fox Tv ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Kayseri Aslanı Konusu Nedir ?

Kayseri Aslanı filminin konusu şu şekilde. Ersin Kayserili ticari yeteneği üst düzeyde uyanık bir gençtir. Pastırmacı olan babası tarafından gözü açık biri olarak yetiştirilmiştir. Ersin bir ara oynadığı at yarışını kazanır. Para hırsı olan Ersin parasını katlamak ister ve kumar masasına oturur. Fakat kuamarda hem parasını hem de babasının dükkanını kaybeder. Gerekli parayı 1 ay içinde ödemezse babasının dükkanı elinden gidecektir.

Babasına çaktırmadan bu işi halletmek isteyen Ersin bir plan yapar. Çin’e giderek ucuza geitrdiği malları Türkiye’de satmaya karar verir. ESsnaf ile görüşerek kapora toplar ve Çin’in yolunu tutar. Bu esnada Zehra ile nişanlı olan Ersin kendisini yanlız bıraktığı için nişanlısından ayrılır.

Çin’de kaldığı otel de bir mafya babası zorla kızını evlendirmektedir. Ersin kızın bu düğünü istemediğini fark eder. Kız Ersinle tanıştıktan sonra düğünden kaçar. Kızı Ersin kaçırmamıştır fakat çinliler onun kaçırdığını zannederek peşine düşerler. Korkuya kapılan Ersin kızı da alarak Kayseri’ye geri döner. Çinlilerde onun peşinden Kayseri’ye gelmişlerdir.

Kayseri Aslanı Oyuncu Kadrosu

İnan Ulaş Torun (Ersin)

1982 yılında doğmuştur. Bir çok dizi ve filmde yer alan oyuncu son oalrak Bir Yusuf Masalı isimli dizide yer almıştır. Beyaz Gelincik dizisindeki Zeki karakteri ile şöhret olmuştur.6 Mantı dizisinde Murat karakteri ile gösterdiği performans büyük beğeni toplamıştır. Filmde Zehra’ya aşık olan Ersin hareketli ve uyanık bir gençtir. Gİrdiği borçtan kurtulmak için gittiği Çin’de başına olmadık olaylar gelir.

Algı Eke (Zehra)

1985 doğumlu güzel oyuncu Artvin’lidir. Üniversite eğitimini Berlin’de tamamladıktan sonra Mustafa Şevki Doğan ile tanıştıktan sonra oyunculuğa yönelmiştir. İlk olarak Baba Ocağı dizisinde yer alarak oyunculuk hayatına adım atmıştır. Galip Derviş dizindeki rolü ile geniş kitlelerce tanınmıştır. Son oalrak İsimsizler dizisinde Elif karakterine hayat vermiştir.

Ali Çatalbaş (Ali Rıza)

1963 yılı İstanbul doğumludur. Tecrübeli oyuncu bir çok dizi ve sinema projesinde yer almıştır. Son oalrak Bahtiyar Ölmez dizisinde Memduh karakterini canlandırmıştır. Kolpaçino sinema filmindeki Tayfun rolüyle de bilinmektedir. Dizide Ersin’in eniştesini canlandırmaktadır.

Asuman Dabak (Hatice)

1970 yılında Manisa’da dünyaya gelmiştir. Kendine ait Asuman Dabak isimli tiyatrosu bulunmaktadır. Pis Yedili , Ezra , Acı Aşk , Günebakan gibi dizilerde yer almıştır. Seslendirme sanatçılığı da yapmıştır.

Ali Erkazan (Ahmet Usta)

 

1952 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Uzun yıllar tiyatro sahnesinde yer alan usta oyuncu Sıdıka dizisindeki Zekeriya karakteri ile tanınmıştır. En Son Babalr Duyar dizisindeki baba rolü ile büyük beğeni toplamıştır. Filmde Ersin’in pastırmacı babasını canlandırmaktadır.

Cenk Ertan (Rıfat)

1967 Almanya doğumludur. Şehirin Melekleri ve Sil Baştan dizilerinde yer almıştır. Umutsuz Ev Kadınları dizindeki rolüyle tanınmaktadır. Film’de kumar salonu işletmenidir. Ersin ona olan borcu nedeniyle Çin’e gitmiştir.

Metin Yıldız (Şükrü)

Erol Aksoy (Ziya Dede)

Pervin Bağdat (Hasret)

Mina Örkü (Zeynep)

Yu Zi Kuan (Chong)

dizibilgi google play

Kayseri Aslanı : Çin İşi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri (1 Yorum)