Joshua – Wilder Boks Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda ? (Kesin Tarih Açıklandı)

Joshua – Wilder Boks Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda ?

Ağır sikletin yaşayan iki efsanesi Anthony Joshua ve Deontay Wilder arasında gerçekleşecek olan yüzyılın karşılaşması için tarih açıklandı. Bok dünyasında merakla beklenen müthiş karşılaşma için uzun zamandır iki taraf arasında da görüşmeler gerçekleşmiş fakat bir sonuç alınamamıştı. Hatta her iki taraf da birbirlerini maçtan kaçmakla suçlamıştı. Herkes bu maçın gerçekleşmesinden ümidi kesmişken maçın gerçekleşeceği haberi boks severler arasında heyecan yarattı.

Anthony Joshua – Deontay Wilder Maçı Hangi Tarihte ?

Bilindiği gibi şu anda ağır sikletin en önemli ismi konumundaki Anthony Joshua son olarak Joseph Parker’ı mağlup ederek kemerlerini korumuş ve Parker’ın elinde bulunan WBO kemerini de almayı başarmıştı. Joshua 22 Eylül 2018  tarihinde ise Alexander Povetkin ile ünvan maçına çıkacak. Joshua bu maçta da kemerlerini korumayı başarırsa Wilder ile kemer birleştirme mücadelesine çıkmaya hak kazanacak.

Deontay Wilder ise en önemli boks federasyonu olarak gösterilen WBC’nin ağır siklet şampiyonluk kemerini elinde bulunduruyor. Diğer dört kemer ise Joshua’nın elinde. Wilder son olarak en önemli ağır siklet boksörlerden olan Luis Ortiz’i yenmiş ve şampiyonluk kemerini korumayı başarmıştı. Wilder çıktığı 40 maçın tamamını kazandı ve 39 maçtan nakavt galibiyeti ile ayrıldı. Wilder uzun zamandır Joshua’ya meydan okuyor ve onu maçtan kaçmakla suçluyordu.

Joshua ve Wilder arasında yaplacak multi milyonluk maçın tarihi ise geçtiğimiz gün netleşti. Ağır sikletin tüm kemerlerinin ortada olacağı maç İngiltere’de gerçekleşecek ve Wembley Statyumunda yapılacak. Joshua aynı stadyumda 22 Eylül’de Povetkin ile karşılacak bu maçı kazanması halindeyse 13 Nisan 2019 tarihinde Wilder ile karşı karşıya gelecek.

Maçın hangi kanalda yayınlanacağı yapılacak görüşmeler sonrası belli olacak. Maçın D MAX ekranlarındaBilgehan Demir ile Boks gecesi programında yayınlanması muhtemel olsada maçın büyüklüğü nedeniyle karşılaşmayı şifreli kanalların alması yüksek ihtimal. Umarız maçı Bilgehan Demir’in ekibi alır ve boks severler bu müthiş maçı Bİlgehan Demir’in anlatımıyla şifresiz izleme şansına sahip olur.

Sizce 13 Nisan’da gerçekleşecek bu maçı kim kazanacak ? Tahminlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

 

Joshua – Wilder Boks Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda ? (Kesin Tarih Açıklandı) (9 Yorum)

    • “Gönlümüz jasuadan yana ama çok çabuk yoruluyor jasua yani uzun menzilli yavaş bokx yapıyor ama kara yılan villder çok sert ve devamlı kondinasyon yapıyor bence jasua yenilir”

  1. Wilder ın amacı zaten Joshua karşısına çıkıp parayı vurup emekli olmak. Joshua yı yenemeyeceğini kendisi de biliyor