İstanbullu Gelin Neden Yok Neden Yayınlanmıyor ?

Burak 22 Kas 2018 İstanbullu Gelin  0

İstanbullu Gelin Neden Yok ? Neden Yayınlanmıyor ? Final mi Yaptı ?

İstanbullu Gelin dizi için bir süredir konuşulan final söylentileri gerçek oldu. Yönetmen Zeynep Günay Tan’ın yaptığı açıklama sonrası İstanbullu Gelin dizisinin 2019 yılı içerisinde final yapacağı öğrenildi. 2017 yılında yayın hayatına başlayan dizi ilk bölümünden itibaren büyük ilgi gördü. Çekimlerinin büyük kısmı Bursa’da gerçekleştirilen dizi senaryoda yaşanan tekdüzelik nedeniyle bir süredir izleyici kaybediyordu.

Başrollerinde Özcan Deniz, Aslı Enver ve İpek Bilgin gibi isimlerin yer aldığı dizinin reytingleri aslında final kararı gerektirecek kadar düşük değil. Fakat gelen bilgilere göre O3 medyanın bu başarılı projeyi tadında bırakmak istediği ve zirveye yakınken bitirilmesinin daha iyi olacağını düşünüyor. Bu nedenle bir süre daha devam etmek yerine final yapılması kararı alınmış durumda.

İstanbullu Gelin Neden Bitti ?

İstanbullu Gelin dizisinin Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Hayata Dön” kitabından uyarlama. Özellikle kitapta ki hikayenin de da artık bittiği bu noktada dizinin de final yapması gerektiği aşikar. 3. sezonun ardından İstanbullu Gelin dizisi öyküsüne yapılacak her türlü ilavenin gereksiz bir yama olacağı bunun da dizi açsısından hoş olmayacağı bir gerçek.

Tabi İstanbullu Gelin dizisi için alınan final kararında evvelki sezonlara göre düşen ve dalgalı bir grafik çizen reytinglerin de etisi yatsınamaz. İstanbullu Gelin dizisi reytingleri ikinci sezonda beş ve altı arasında bir çizgi de giderken üçüncü. sezonda üç ve beş civarinda seyrediyor. İstanbullu Gelin dizisine reklam verecek işletmelerde bu dalgalı reytingleri mazeret göstererek düşük öneriler veriyorlar.


İstanbullu Gelin Ne Zaman Final Yapacak?

İstanbullu Gelin dizisi 3. sezonun sonunda başka bir deyişle mayıs veya haziran 2019 da final yaparak ekranlara veda edecek. Şayet İstanbullu Gelin dizisi reytingleri 2019’da yeniden 5 ve 6 arasında tutarlı biçimde devam ettiği taktirde  Star Tv de dizinin devam etmesi için baskı yaparsa İstanbullu Gelin dizisi devam kararı da alabilir Dizi sektöründe her şeyin reytinglere göre şekillendiği bir gerçek.

İSTANBULLU GELİN FİNAL KARARI ALDI
İstanbullu Gelin Dizisi Neden Yok? Neden Yayınlanmıyor?
İstanbullu Gelin Yaz Kimdir ? Faruk ve Süreyya’nın Kızı
Tamer Levent Kimdir ? ( İstanbullu Gelin Garip )

“İstanbullu Gelin Neden Yok Neden Yayınlanmıyor ?” üzerine 1 yorum

  1. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

    Hiç beğenmiyorum diziyi. Bızımla diğılsın 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.