İkisini de Sevdim Ferhat Kimdir ? (Oktay Gürsoy)

İkisini de Sevdim Ferhat Karacabey Kimdir ?

İkisini de Sevdim dizisinde Oktay Gürsoy’un canlandıracağı Ferhat Karacabey, Karacabey ailesinin haşin bir o kadar da hırçın çocuğu. Karacabeylerin büyük oğlu işi gücü bırakıp pis işlerin peşine koşacak.  Silah ticareti ve uyuşturucu ticareti ilgi alanına girmekte.

İkisini de Sevdim Oktay Gürsoy Kimdir ?

İkisini de Sevdim dizisinde Ferhat karakterini canlandıracak olan Oktay Gürsoy 1 Ocak 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi ve 33 yaşındadır.  İlk, orta ve lise tahsillerini Ankara’da tamamlayan oyuncu Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. Üniversite yıllarında çeşitli oyunlarda rol alan oyuncu Şahin Bey adlı filmde ilk deneyimini yaşadı. Daha sonra Şehit Kamil ve Gelinin Binbaşıya Ağıtı adlı dizilerde başrol oyuncusu olarak rol aldı.

Üniversitenin son yıllarında Hatırla Sevgili dizisinde Salim karakterini canlandırdı. 2008 yılında yayınlanan Canım Ailem dizisinde Kenan karakteri ile karşımıza  çıkan oyuncu 2009 yılında da Aşk ve Ceza dizisinde Cem karakterini canlandırdı. Evvel Zaman Hikayesi, Dila Hanım ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde de oynayan oyuncumuzun tiyatro oyunları ve sinema filmleri bulunmaktadır. Özellikle Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oynadığı Mahmut karakteriyle büyük beğeni kazanmıştır.

Çok yönlü bir kişiliğe sahip olan oyuncumuz aynı zamanda seslendirme sanatçılığı görevi de yapıyor. Özellikle çocukların sevdiği Pepe adlı çizgi filmde Pepe’nin eniştesini seslendiren kişi Oktay Gürsoy. Aynı zamanda beste işiyle de uğraşan sanatçı Yoksun Sen adlı şarkının söz ve müziğini yapmış aynı zamanda bu şarkıya klip çekilerek yayınlanmıştır.

Başarılı sanatçımız 2013 yılında “SEO Sanat Akademisi” ni kurdu ve hem tiyatro oyunları yöneterek , oynayarak ve hem de oyunculuk dersleri vererek sanata katkısını devam ettirmektedir.

İkisini de Sevdim 1. Bölüm Fragmanı

 

 

dizibilgi google play