İkimizin Yerine Surekha Sikri Kimdir? Kaliyani’yi (Surekha Sikri) yakından tanıyalım…

Kaliyani’yi (Surekha Sikri) yakından tanıyalım…

Arkadaşlar kim ne derse desin ne kadar kızsak bazen kendisini bir kaşık suda boğmak istesek de İkimizin Yerine’nin babaannesi Kaliyani(Dadisa) yani Surekha Sikri kötü karakterdeki oyunculuğu ile büyük beğeni toplamaktadır. Hindistanda bir çok film, tiyatro ve televizyon dizilerinde yer alan veteran oyuncu Surekha Sikri 19 Nisan 1945  de Uttarakhand’da (Hindistan) doğmuştur.  1968 de Aligarh Ulusal Tiyatro ve Drama Okulunu bitirmiş ve Aligarh Müslüman Üniversitesinden mezun olmuştur. Babası silahlı kuvvetler mensubu ve annesi öğretmen olup bir kız kardeşi vardır.

Uzun bir müddet Aligarh Ulusal Tiyatro ve Drama okulu repertuarında görev yapmıştır. İlk televizyon dizisi Bharat Ek Khoj 1988 yılında ve ilk filmi Kissa Kursi Ka 1978 yılında  çekilmiştir. 2008 yılın da ikimizin Yerine de (Balika Vadhu da)  Kaliyani Devi rolünde görev alan Surekha halihazırda Badhaai Ho isimli dizide rol almaktadır.

Hemant Rege ile evli olan Kaliyani bir erkek çocuk (Rahul Sikri) annesidir. Hinduizm dinine mensubtur. 2009 yılında kocasını(kalp yetmezliği) kaybetmiştir.

dizibilgi google play

İkimizin Yerine Surekha Sikri Kimdir? Kaliyani’yi (Surekha Sikri) yakından tanıyalım… (6 Yorum)

  1. Ben biraz iyiyim Pinarcim cok sukur bir sikintim yok ama dun geceden beri hic uyumadim Gokhani merak etdim simdi nerde nasil napyor diye su an Meric soyledi benim evimde diye