İkimizin Yerine Dizisi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri

İkimizin Yerine Dizisi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri (Kanal 7 Yeni Hint Dizisi )

Kanal 7’de yeni bir hint dizisi daha yayına hazırlanıyor. Daha önce Kördüğüm dizisi ile  çocukluk aşkı Isca ve Tapasya’nın hikayesini ekrana taşıyan İkimizin Yerine dizisi yeni bir çocukluk aşkını ekranlara taşıyacak. Dizide küçük yaşlardayken evlendirilen iki çocuğun büyürken yaşadıkları olaylara tanık olacağız. Daha önce Küçük Gelin ismiyle ekranlarda yer alan Türk yapımı dizinin konusu da İkimizin Yerine yani orjinal ismiyle “Balika Vadhu” dizisindne esinlenilmişti.

Dizi Hindistanda sekiz sezon ekranlarda kaldı ve tam 2245 bölüm yayınlandı. Türkiye’de daha önceki hint dizileri dört bölüm birleştirilerek verildiği için yaklaşık 550 – 600 bölüm civarı yayınlanacağını söyleyebiliririz. Dizi Hindistanda 2008’in Temmuz ayında yayına başladı ve 31 Temmuz 2016 ylılında final yaparak veda etti. Çok sayıda ödül sahibi olan yapım en iyi oyuncu , en iyi senaryo, en iyi çocuk oyuncu gibi ödüllerin sahibi olmuştur. Dizi Türkiye dişında 18 ülkede daha ekranlara gelmiştir.

İkimizin Yerine Dizisi Ne Zaman Başlayacak ?

İkimizin Yerine dizisi 8 Eylül Cumartesi saat 16:30’da Kanal 7 ekranlarında olacak. Bilindiği üzere Kördüğüm (Uttaran) dizisi 7 Eylül akşamı yayınlanacak bölümle birlikte ekranlara veda edecek.

İkimizin Yerine Dİzisi Konusu Nedir ?

İkimizin Yerine dizisi henüz çocuk yaşlarda evlendirilen Anandi ve Jagdish isimli iki çocucuğun hayat hikayesini anlatmaktadır. Anandi  için ailesinden ayrılmak ve başka bir ailenin kucağına atılmak başlarda çok zor gelir. Fakat zamanla kocasına bağlanmaya başlar. Fakat kocası Jagdish onu çocukken oynadığı bir arkdaşı oalrak görmektedir ve okuldan Gauri isimli bir kadına aşık olur. Jagdish boşanmak için baskı yapınca Anandi aşkını kalbine gömer ve kocasından ayrılır. Jagdish zaman kaybetmeden aşık olduğu Gauri ile evlenir. Fakat zamanla Gauri ‘nin hiç de iyi bir gelin olamdığı ortaya çıkar. Gauri’nin ailesi Anandi’yi kaybettiklerine pişman olur. Jagdish’de hatasını anlar ve Anandi’ye geri dönmek ister fakat Anandi Sivraj isimli bir iş adamıyla sevmeyerek evlenmiştir.

Kanal 7 Kördüğüm dizisi ile çok önemli bir başarıya imza attı ve uzun süre bu diziden büyük gelir elde etmeyi başardı. Fakat kördüğüm dizisi artık finale yaklaşıyor. Bu nedenle Kanal 7’nin kördüğüm’ün yerini doldurabilmek için çok iyi bir diziyi ekranlara getirmesi gerekiyordu. Kanal 7 yönetimi de Hindistan’ın en önemli yapımlarından birini ekrana getiriyor. Bakalım İkimizin yerine dizisi kördüğüm dizisinin yerini doldurmayı başarabilecek mi ?

İkimizin Yerine Oyuncu Kadrosu

Avika Gor (Anandi’nin Çocukluğu)

30 Haziran 1997’de Hindistan Mumbai’de dünyaya gelmiştir. Diziye başladığında  11 yaşındaydı. Dizide iki sezon Anandi karakterinin çocuklupunu canandırmıştır. Bu dizi sayesinde Hindistan’da en çok tanınan çocuk oyunculardan biridir. Daha sonra Lado – Veerpur isimli Hint dizisine transfer olmuş ve önemli bir rol kapmayı başarmıştır.

Pratyusha Banerjee (İkimizin Yerine Anandi Gençliği)

Pratyusha Banerjee 1991 yılında Mumbai’de doğmuştur. 19 yaşında katıldığı bir yetenek yarışmasında dikkat çekmiş ve oyunculuğa başlamıştır. Balika Vadhu dizisi ilk deneyimi olmuştur. Daha sonra Banerjee dizisine transfer olmuştur. Fakat bu dizideyken 1996 yılında henüz 24 yaşında kendini asarak intihar etmiştir. yaklaşık 3 yıl Anandi karakterini canlandırmıştır. Anandi’nin kocasına aşık olduğu gençlik yıllarına hayat vermiştir.

Toral Rasputra (Anandi’nin yetişkinliği 3. Anandi)

26 Aralık 1987 yılında dünyya gelmiştir. Diğer Anandi’yi canlandıranlar gibi oda Mumbai doğumludur. 2013 yılında Anandi’nin yetişkinliğini canlandırmak üzere diziye dahil olmuş ve 2016 yılında final yapana kadar bu karaktere hayat vermiştir. Kariyerine reklam oyuncusu olarak başlamıştır. Ardından Dhoom Machaao Dhoom isimli dizi ile dizi kariyerine başlamıştır. Burada gösterdiği performansla o dönemin en iddialı dizisi Balika Vadhu’da başrol oynamaya hak kazanmıştır.

Avinash Mukherjee ( Jagdish’in Çocukluğu)

1 Ağustos 1997 yılında Hindistan’da doğmuştur. İlk iki sezon Jagdish arakterinin çocukluğunu canlandırmıştır. O da partneri gibi diziye 11 yaşındayken dahil olmuştur. Son olarak Pyaar Kya Kiya dizisinde rol almıştır. Şu anda gençlik çağlarında olan oyuncu  Hindistan’ın sevilen ve tanınan oyuncularından biridir. Dizide Jagdish’in çocukken zorla evlendirildiği dönemleri oynamaktadır.

Shashank Vyas (Jagdish’in gençliği)

30 Aralık 1986 yılında Mumbai’de dünyaya gelmiştir. Oyunuluğun yanı sıra modellik de yapmaktadır. Kariyerinde Balik Vadhu dizisi ile tanınmıştır. Bu dizide 3 yıl Jagdish’in gençliğini canlandırmıştır. Evli olan oyuncu en son Jaana Na Dil Se Door dizisinde yer almıştır.

Shakti Anand (Jagdish’in Yetişkinliği)

23 Eylül 1975 yılında Hindistan Delhi’de dünyaya gelmiştir. 3 yıl dizide Jagdish’in yetişkinliğine hayat vermiştir. Sai Deodhar ile 2005 yılında evlenmiştir. Kimya Mühendisliği mezunudur. Dizilerin yanı sıra çok sayıda sinema filminde de başrol oynamayı başarmıştır.

Sriti Jha(Ratan Singh)

Sargun Mehta(Yeni Ratan Singh)

Surekha Sikri(Kalyani Devi Dharamveer Singh / Dadisa)

Jehangir Vakil(Pratap)

Anup Soni(Bhairon Dharamveer Singh )

Smita Bansal(Sumitra Bhairon Singh)

İkimizin Yerine Tanıtım Fragmanı

dizibilgi google play

İkimizin Yerine Dizisi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri (9 Yorum)

  1. ne zaman buycekler bu cocuklari seyretdigim zaman icim kan agliyor insanlar eskiden cok garip buni anladim

  2. Seyir edelim bakalim vuzel dizimi
    Aaa o ah kalbimdaki Pragya digilmi yani Sriti Jha evet evet Pragya