İkimizin Yerine 97. Bölüm Özeti 13 Aralık Perşembe Fragmanı # Kaliyani Mahavirden Nanduyu geri alır.

Burak 23 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 97. Bölüm  13 Aralık Perşembe Günü Neler Yaşanacak?

 

Taujinin karısı ona, evdeki herkesin Vikrant gelmediğini için tedirgin olduğunu söyler. Sughna Vikrantı arar ve yakında döneceğini söyler. Radha, gece dışarı çıkmasına izin verdiği için onu azarlar. Kaliyani ‘nin hizmetçisi Mahavir’in evini arar ama bebeği bulamaz. Mahavir’in bebeği verdiği bayan, bebeği beslemek ister ama Nandu hiçbir şey yemez. Kadın buna çok üzülür. Kadının oğlu Mahavir’in onlara toprakla birlikte para verdiğini söyler. Basant Mahavir’in boynunu tutar ve bebeği sorar. Mahavirin Nanduyu verdiği kadın gelerek bebeği Kaliyaniye verir. Mahavir kadına çok kızar. Kadın toprakların kağıdını ve parayı geri verir ve bu oyunun bir parçası olamayacağını anlatır. Basant Mahavir’i öldürmeye çalışır ama Kaliyani  onu durdurur ve annesinin Basantın Mahavir gibi olmasını asla istemeyeceği söyler ve ona tokat atar. Mahavir gözyaşları ile konuşmaları dinler. Basant Kaliyaniden af diler. Kaliyani  Mahavir’e karısını ve oğlunu davranışlarından dolayı nasıl kaybettiğini anlatır.  Evden ayrılmak üzerelerken Vikrant polisle birlikte gelir. Kadın Mahavir’e karşı ifade verir. Polis onu tutuklamak ister ama Kaliyani  şikayetini geri aldığını söyler. Mahavir, önceki tüm eylemlerinden pişmanlık duyuyor gibi görünüyordur.

Bhairon sıkıntıdan dolayı polisten özür diler. Vikrant neden Mahavir’i kurtardıklarını söyler. Kaliyani , bunu anlamak için çok genç olduğunu söyler ve oradan oğulları ve torunu ile ayrılırlar. Mahavir paramparça olur. Basanth Mahavire bakar ve ona yaklaşarak onunla birlikte asla gelmeyeceğini söyler. Kaliyaninin düşmanının oğlu için çok fazla sevgi verdiğini söyler. Mahavir, karısı ile arasında olanları düşünür. Basanth ve Kaliyani ‘nın söylediklerini hatırlar ve pişmanlık duyarak  ağlar. Sumitra, Gehna’ın yüksek ateşinden endişe duyar ve Jagdish ‘dan doktora gitmesini istiyor. Ardından Nandu ve Kaliyani Bairon ve Basant eve gelir. Gehna çok sevinir ve dünden beri aç olan oğlunu odaya beslemeye götürür. Mahavir, kendi karısının oğlunu başkasına bıraktığını ve Kalyani’nin bütün bu yıllarını oğluna bu kadar çok sevgi vererek yıkmaya çalıştığını düşünür. Kaliyaninin yaptığının ne kadar yüce bir şey olduğunu düşünerek ağlar. Oğlu Basanth kendisinden çok nefret ettiğini düşünerek ağlar ve acı içinde Basant diye bağırır.

Vikrant , Kaliyaniye, Mahavir’in neden gitmesine izin verdiğini sorar. Ona, Mahavir’in Nandu’nun dedesi olduğunun, Baasant’ın, onun oğlu olmadığının ve Mahavir’in oğlu olduğunun gerçek olup olmadığını sorar. Vikrant gerçeği öğrenince dona kalır. Bhairon, Vikranta bunun aile içinde kalmasını söyler. Gehna, Anandi ve Jagdish Nandu ile odada iken Basanth gelir Jagdish ve Anandi ayrılır. Gehna oğlunu kurtardığı için Basantha teşekkür eder. Basanth Nandunun onun da oğlu olduğunu söyler ve gerçek hakkında endişeleniyordur. Gehna ona hiçbir şeyin değişmediğini ve iyi bir kalbi olduğunu söyler. Jagdish , NAndu’yu korumak için aldığı bıçağı gösterir. Anandi, bıçak taşımasının güvenli olmadığını söylerken ve Bairon oraya gelir ve ne olduğunu sorar. Anandi ona bıçağı gösterir. Bhairon, güvenli olmadığını söyler. Jagdish tüm insanların silahlara sahip olduğunu neden kendisinin de olmamasını söyler. Bhairon, hepsinin eğitildiğini ve ne zaman kullanacaklarını bildiğini söyler. Jagdishe iyi çalışmalarını ve her ikisinin de sınavlarda birinci gelmesini ister. Bago , Bhairon’un Anandi’ye karşı olan ilgisinden duygulanır. Mahavir yaptıklarından pişmanlık duyuyordur ve mücevherlerini ve yüzüklerini çıkarır. Mahavir, bundan sonra iyi işler için çalışacağını söyler. Vikrant eve ulaşır ve herkes gerçekle hayrete düşer. Madan Kalyani’yi iyi bildiğini söyler. Basanth’ı çok sevdiğini bildiğini hatta köydeki herkesin her zaman onun büyük oğlunu daha çok sevdiğini söylediğini anlatır. Vikrant söylediklerinin aile içinde kalmasını ister ve Madan endişelenmemesini söyler. Tahusa ayrıca, gerçeğin dışarı çıkmayacağını da garanti eder. Radha, bir daha ki sefere dışarı çıkmadan önce ailesine haber vermesi gerektiğini söyler.

Thauji, Mahavir’i gider ve ona düşmanlığın devam edip etmediğini sorar. Mahavir, devam etmeyeceğini söyler. Bundan sonra iyi işler yapacağını ve kötü işler yaparak köylülerden aldığı toprakları geri vereceğini söyler. Thauji hayrete düşer. Mahavir Thauji’nin herkesle olan düşmanlığını unutması için tavsiyede bulunur. Thauji’nin şok olur ve Mahavir’ ayrılır. Thauji, düşmanlığı unutamayacağını Mahavir ona yardım edip etmese de Kaliyani ve ailesini mahvetmeyi planlar. Jagdish ve Anandi ders çalışırken Bago onlara yemeleri için bir şeyler getirir. Bago Anandiye Jagdishe saygı duymasını ister(aralarında tartışma çıkar ve Anandi Jagdishin gömleğine sos döker). Basanth Nandu’yu beslerken ve Kaliyani ve Bhairon oraya gelir. Basanth, neden Mahavir’i affettiklerini anlamadığını ve ona güvenemeyeceğini söyler. Avukat oraya varır ve Kazan  Singh’in toprak belgelerini vermek için orada olduğunu söyler. Avukat, Mahavir’in bütün diğer mülkleri köylülere geri verdiğini söyler Sumitra Bagoya arazilerinin tapusunu verir ve Anandi’ye ile Bago’ya mutlu olur. Kaliyani ,uğurlu olan günde  Sughna’yı eve getirmesi gerektiğini hatırlatıyor ve Sumitraya, önlerindeki i günlerin o kadar da hayırlı olmadığını söylüyor.Bugün onu kendisinin getirmesi gerektiğini ve gerginlikten tüm bu gerilimler içinde unuttuğunu söyler. Bhairon Madanı bilgilendirir. Madan, Radha’ya bugün Sughna’yı almak için geleceklerini söyler. Thausa, Sugna çok fazla gerginlik olduğu için oraya gitmesinin iyi olmayacağını söyler. Radha onu destekliyor. Madan, Thausa’nın haklı olduğunu söyler ancak Sughnanın mutluluğunu için baba evine onu göndermeye karar verir. Radha mutlu bu karardan mutlu olmaz.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.