İkimizin Yerine 95. Bölüm Özeti 11 Aralık Salı Fragmanı # Kaliyani Basantın Mahavirin oğlu olduğunu doğrular.

Burak 23 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 95. Bölüm 11 Aralık Salı Günü Neler Yaşanacak?

 

Mahavir Basantın oğlu olduğunu iddia eder. Herkes şok olurken Basant’ın kızmıştır. Kaliyani  ise sessizdir. Mahavir, kendi kanımdam oğlumu nasıl tanıyamadım diye sitem eder. Basant’a  kendisi ile gelmesi için yalvarır. Basant, annesine bakar. Mahavir, eğer Kaliyani , Basant’ın  benim oğlum olmadığına  dair yemin ederse şimdi hemen buradan gideceğim der. Bairon ve Basant, annelerinin konuşmasını beklerler, ama o konuşmaz. Mahavir, oğlunu almadan gitmeyeceğini söyler. Basant ve Bairon onu evden çıkarmaya çalışırlar.Daha sonra Mahavir buradan eli boş dönmeyeceğini  oğlu gelmeyecekse torununun gelmesini istediğini söyler ve Basant Mahavir’i öldürmeye çalışır. Mahavir, bundan sonra barış olmasına izin vermeyeceğini belirtir. Kaliyani  hala sessizdir. Basant annesinden konuşmasını ister ama bunu başaramaz Kaliyani üst kata çıkar ve odasının kapısını kapatır, hiçbir aile üyesi ile konuşmak istemez. Basant, Kaliyani ’nin bu büyük konuda hiçbir şey söylemediği için üzgündür. Gehna eşini teselli etmeye çalışır ancak Basant yalnız kalmak ister. Kaliyani  tanrıya, ailesinin birliğinin neden bozulduğuna sitem ederek  ağlar.

Bairon, Sumitra ve Bago, Kaliyani ’nın hiçbir şey söylememesinden endişe ederler. Kaliyani , Basant’la eski anlarını ve Mahavir‘in söylediklerini hatırlar. Gehna, eşinden Kaliyani ’ye biraz süre vermesini ve onun açıklama yapacağını söyler. Basant, annesinin odasına gider ve ona kapıyı açmasını söyler. Cevap  vermesini artık dayanamayacağını söyler. Kaliyani  kapıyı açmaz ve Mahavir’in karısı Bahunun olduğu eski bir fotoğrafa  bakar. Basant’a cevap vermesi için Bahuya verdiği sözü bozacağını söyler.  Basant, annesi ona cevap vermediği ve bu konuda konuşmadığı  için, yaşamak istemediğini söyler. Anandi, bu konuşmalara şahit olur ve Kaliyani ’ye giderek amcasının ölmemesi için kapıyı açmasını ister. Basant Bairon‘a, kardeşin olup olmadığıma  emin olmadan neden beni durduruyorsun der. Kaliyani ,  Mahavir ne söylediyse her şey gerçek, Basant Mahavir’in karısının oğlu der. Herkes şok olur. Kaliyani , Basantı  asla kendi bebeğinden ayırmadığını ve ölen bebeğine verebileceği sevgiyi verdiğini söyler. Basant, bunu yaptığı için Kaliyaniyi suçlar. Kaliyani , sadece doğum yapan mı anne olur, her zaman seninle ilgilenen kişi kimdir diye sorar.

Basant, annesinden bunu beklemediğini ve Kaliyaniyi başka bir kadının bebeğini çalmakla suçlar. Kaliyani  şok olur. Bairon, annesini suçlamadan önce ona soralım der. Kaliyani  Basant’a gerçek annesinin (Bahu) resmini gösterir ve annene bunu asla söylemeyeceğine söz verdiğini ama onu böyle görmeye dayanamadığını ve sözümü bozduğunu söyler. Onun resminden af dilerr ve yaşananları anlatmaya başlar.( Flash back ) genç Kaliyaninin  doğum sancısıyla başlar ve çok ağlar, Mahavir ebeden onu susturmasını ister. Ebe Kaliyani ‘ye, ağlamamasını söyler. Mahavir bir yere gitmek ister ancak  Bahu onu durdurmaya çalışır ama başarılı olamaz. Daha sonra ebe Bahu‘ya Kaliyani ‘nin bebeğinin öldüğünü söyler. Bahu merdivenlerden yukarı hızla giderken düşer. Ebe Kaliyaninin bebeğinin öldüğünü söyler. Kaliyani  ölen bebeğine bakarak ağlarken  ebe gelir ve Bahu’nun oğlu oldu ama çok az ömrü kaldı seni çağırıyor der. Ebe, Mahavir’den korkarak evden kaçar. Bahu, son nefesinde Kaliyani ‘den  oğluna iyi bakmasını ve bunu  kimseye söylememesini ister. Mahavir‘e de bebeğinin ölü olarak doğduğunu söylersin der ve ölür. Evdeki herkes ağlar. Kaliyani , Basant’ın kalmak isteyip istemediğini kendisine bağlı olduğunu söyler ama hâla onun büyük oğlu olduğunu söyler. Bairon da abisine  hiçbir şeyin değişmediğini ve hala abisi olduğunu söyler. Gehna, Kaliyani ’nin kendisine kötülük yapan adamın oğlunu büyüttüğünü için yüce birisi olduğunu söyler. Basant, Kaliyani ’ya gider ve annesinin resmini geri vererek hiçbir gerçeğin Kaliyaninin annesi olduğunu değiştiremeyeceğini söyler. Kaliyani ‘den özür diler ve Kaliyani , onu affeder. Tüm aile onları birlikte gördüğüne sevinir.

Bago, Kaliyani ’ya gider ve onun ayaklarına dokunarak af diler. Mahavir‘in Kaliyaniye olan öfkesinin bedelini kocasının ödediğini ancak ama Basant’ın durumunu öğrenince ona hiç öfkesini kalmadığını ve ona yaptıklarından dolayı saygı duyduğunu söyler.Böyle bir kişi ile akraba olduğu için kendisini şanslı hissettiğini söyler. Kaliyani  yüce bir şey yapmadığını söyler ve daima hayatında zorluklarla karşılaştığını söyler Bago’dan yemek yapmasını ister. Sumitra bunu gördüğüne sevinir. Kaliyani , Mahavir’in aile ilişkilerini bozmaya çalıştığını ama tanrının buna izin vermediğini  söyler ve tanrıdan iyi dileklerde bulunur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.