İkimizin Yerine 89. Bölüm Özeti 05 Aralık Çarşamba Fragmanı # Gehna baba evine döner

Burak 20 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 89. Bölüm 05 Aralık Çarşamba Günü Neler Yaşanacak?

 

Bairon annesinden Gehnayı durdurmasını ister ama o kabul etmez. Gehna bavulları ile aşağı iner ve ayrılır. BAsant onu durdurur ve bebeği annesinden alır. Gehnaya bebeği de almasını söyler. Bir bebek babasız yaşar ama annesiz yaşayamaz der.Gehna bebeği almayı reddeder ve ayrılır. KAliyani Basanta sizi ben tek başıma yetiştirdim bu bebeğede ben bakarım der. Bairon Gehnanın arkasından gider. Gehnayı gece geç saat olduğundan yalnız gitmesine izin vermez ve Gehnayı evlerine  yakın bir  yola bırakır. Gehna Baironun eve gelmemesini rica eder. Sumitra ile Bairona güvendiğini  oğlu Nanduya iyi bakacaklarından tereddüt etmediğini söyler. Evde  Nandu ağlamayı kesmez. Anandi biraz süt getirerek Nandu‘yu besler ve Nandu uyur.

Gehna evine ulaşır ve  babası gecenin bu saatinde neden geldiğini sorarak sorgulamaya başlar. Gehna tüm görevlerini yerine getirdiğini , Kaliyani ‘ya torununu verdiğini ve artık o evde kendisine ihtiyaç kalmadığını söyler. Babası, Gehnayı geri göndermeye çalışır ancak Gehna, babasına  kendisini bu evde istemiyorsa , oraya gitmemek şartıyla evden ayrılacağını söyler. Annesi, kızına sahip çıkar onun gitmesini istemez. Gehna bebeğini özlüyordur ve devamlı ağlamaktadır. Bebek de aynı şekilde ağlıyordur ve kimse onu susturamaz. Basant, Gehna‘yı kaybettiği için endişelidir ve annesine, Gehna‘yı geri getirmesine izin vermesini ister. Kaliyani  karşı çıkar. Gehna bebeğini özlediği için uyuyamaz ve annesi onu teselli eder. Basant Gehna‘yı geri götürmeye gelir ve ne annesinin ne de Gehnanın inadına katlanmayacağını söyler. Gehnanın bebeği için eve gelmesini ister. Gehna eve gitmeyi reddeder. Kendi benliğini korumasına yardım etmesini ve geri dönmesi için zorlamamasını söyler. Basant tereddüt ederek ayrılır. Babası, geri dönmediği için Gehna‘yı azarlar. Gehna, babasının kendisini bu evde istemediğini, yük gibi gördüğünü bildiğini söyler. Zor zamanlarında babasının  desteğini alamadığını ve yarın gideceğini söyler.

Basant tapınağa gider ve Tanrı‘ya ben ne hata yaptım neden oğlumu cezalandırdın diye ağlar. Niranjan tapınakta Basant’ı görür ve neden burada olduğunu sorar. Basant bir şeyler uydurur. Sabah,  Basant eve döner ve çok üzgündür. Kaliyani  onun odasına gider. Basant Gehna’nın fotoğrafını eline alarak onun ağladığı zamanı hatırlar. Kaliyani  gelir ve oğluna neden üzün olduğunu sorar. Basant, Gehna‘nın her şeyi unuttuğunu düşünüyorken, hatta benimle mutlu olduğunu söylemişken neden gitmeye karar verdi diyerek annesi ile konuşur. Kaliyani  şok olur ve Gehna’ya verdiği sözü kendisinin hatırlattığını anımsar. Basant annesinden , Gehna’yı eve geri getirmesini ister. Kaliyani  şok olur, onun fakirlikten ölmesine izin verdiğini, verdiği tüm lüksü geri alarak ona bir ders verdiğini söyler Oğluna Gehnayı düşünmemesini ve oğlu için normale dönmesini bebeği beraber yetiştireceklerini söyler.

Gehna baba evinden ayrılırken kız kardeşi onu durdurur ve kendisininde gelmek istediğini söyler. Aksi takdirde babam beni başka biriyle evlendirecek der. Abla kardeş giderlerken babaları onları durdurur ve Gehna’dan özür diler. Kızlarına  destek olacağını, ne isterleerse  onu yapacağını söyler. Sughna bebeğine ninni söyler. Vikrant, Nandu için oyuncak almıştır. Sughna, bebeği için Nandu‘nunki gibi büyük bir isim töreni kutlaması diler ancak bebeğin Vikrant‘ın olmadığını anlar. Fakat Vikrant bebeğe kutlama yapacağını söyler. Herkes yemekteyken, Kaliyani  ortamı yatıştırmak ister sonra Gehna ile ilgili kötü konuşur ve  Basant öfkeyle yemek yemeden masayı terk eder. Basant, acı içinde tarlaya giderek Gehna’nın sözlerini düşünür.(bir şekilde yaşarım ama Kaliyani ’nın  asla kölesi olmam) Sonra annesinin, Gehna fakirlikten ölsün dediğini hatırla kendini tutamaz ve ağlar. Gehnayı bu şekilde acı ve sefalet içinde bırakamayacağını düşünür.

Aniden hocasının, sözlerini hatırlar.(hayat sadece kazanmak değil, aynı zamanda kaybetmektir) Gökyüzüne bakarak haykırır.  Şarkı söyleyen bir grubu  görür ve Niranjan’ın, Gehna’nın sesiyle ilgili söylediklerini anımsar. Bir şeye karar verir ve Niranjan’ın evine gider. O, Niranjan’dan, tereddütsüz şekilde cevap vermesini ister ve Gehna’ya hayatında destek olur musun ve onu kabul eder misin diye sorar. Niranjan tabiki de  şok olur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 89. Bölüm Özeti 05 Aralık Çarşamba Fragmanı # Gehna baba evine döner” üzerine 8 yorum

 1. ALEYNA dedi ki:

  Aynurum cnm..sana iyi yolculuklar..iyi tatiller birtanem:)))
  Allaha emanet ol..grşrz İnşAllah:)
  İyi geceler cnm:)

 2. &ⒼⓄⓀℋⒶⓃ¤☪¤ⒶⓎⓃⓊℛ♪& dedi ki:

  Abisinin gülü İyi geceler Allah rahatlık versin tatlı rüyalar 😉 …
  Tylla ve guljan ablamın neti keşke çekse…Onlara ihtiyacım var…:(( Onlarada iyi geceler:))

 3. &ⒼⓄⓀℋⒶⓃ¤☪¤ⒶⓎⓃⓊℛ♪&CAN PARÇASINA dedi ki:

  İyi Akşamlar abisinin gülü çok saol ay parçası..)) Hep iyi olun Aynur ben başka bir şey istemem…Hep mutlu olun..:)) Aaa evet sen Tayland’a gidecektin….Sana iyi tatiller dilerim…. İyi yolculuklar sen şimdi çok heyecanlısındır…:)) yerinde duramıyorsundur…. Allaha emanet ol kendine iyi bak kendine dikkat et…Abisinin gülü ben seni hep bekleyeceğim…:)) Ailene benden selamlar sevgiler saygılar sunuyorum…:)) seni çok seven=Gökhan <3

 4. &Aynur& dedi ki:

  canlarim gelmiyceksiniz sanirim ben cikiyorum))
  yarin yazmazam anlayin Taylanda gitmisimdir))
  obur gun yazicam size ok 😉
  insallah gorusuruz))
  cok optum))
  allaha emanet olun))

 5. &Aynur& dedi ki:

  Aleyna ablam sen nasilsin? okulun nasil? sinavin nasil gecdi?
  ah sorma ablam zar zor girdim instaya(( sonunda..
  Pinar ablam elinize saglik ozetler cok guzel))

 6. &Aynur& dedi ki:

  hayirli aksamlar))
  abim inan bende seni cook ama cook ozledim((
  heh abim ya kendini fazla yorma..okulun hep iyi olsun))
  benimde okulum ailem hepsi iyiler))
  abim inan Guljan ablamlarada yazamiyorum(( vaktim yok((
  ama simdi onlaar msj aticam))
  bende zaten yarin TAylanda gidiyorum))
  onlarla sohbet ediyim))
  tabi selamini illetirim))

 7. &ⒼⓄⓀℋⒶⓃ¤☪¤ⒶⓎⓃⓊℛ♪& dedi ki:

  Abisinin gülü önceki sayfaya cevap yazdım…Bakarsın 😉

 8. &ⒼⓄⓀℋⒶⓃ¤☪¤ⒶⓎⓃⓊℛ♪& dedi ki:

  Pınar abla eline emeğine sağlık…Özetler herzamanki gibi harika olmuş… Teşekkür ederim:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.