İkimizin Yerine 88. Bölüm Özeti 04 Aralık Salı Fragmanı # Gehna evden gitmeye karar verir.

Burak 20 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 88. Bölüm Özeti 04 Aralık Salı Günü Neler Yaşanacak?

 

Pandit, bebeğin isim koyma töreninin 21 gün sonra yapabileceğini söyler. Kaliyani , Bairon’un isim töreni ile ilgili her şeyi düzenlemesini ister. Pandit ayrılır ve Kaliyani  bebeğe isim aramaya başlar. Gehna bebeğiyle konuşur ve bu evde çok sevileceğini, annesini özlemeyeceğini ağlayarak söyler. Kaliyani Sumitra’nın, Gehna ile konuşmasını ve gitmesine gerek olmadığını ve Gehna ile bebeğini önemsediğini söyler.  Sumitra Gehna’yı evden gitme fikrinden vazgeçirmeye çalışır. Gehna, Kaliyani nın izin verip vermeyeceğini sorar. Sumitra, kendisini Kaliyani nin gönderdiğini söyler ve evde kalmasını istediğini ekler,   Sumitra, Gehnanın bebeğine isim düşünmesini söyler. Jagdish ve Anandi, bebeğin ismini düşünürler ancak her ikisi de buldukları isim konusunda birbirlerini ikna edemez ve yine tartışırlar. Kaliyani ye giderler ve Kaliyani onlara birkaç isim söyler. Çocuklar isimlerin hiç birini beğenmezler ancak isimleri yinede Basant ile Gehna’ya sorarlar. Kaliyani  onları geri çağırır ve söylediği ismi koymamalarını çünkü bu ismin kayınvalidesini ismi olduğunu, çocuğu o isimle çağırmak istemediğini söyler. Tüm aile bebeğe isim koymak için araştırma yapar.

Basant, isim koyma ritüelini annesinin yapmasını ister. Kaliyani  dul olduğu için töreni yapmak istemediğini söyler ve ismi Basant’ın koymasını ister. Gehna konuşmaları  üst kattan izliyordur. Gehna bebeğini uyuturken ve Kaliyani  odaya gelerek mücevher şeçmesini ve bu mücevherlerin sonsuza kadar Gehnanın olacağını söyler. İsim koyma töreni iyi gitmektedir ve Kaliyani  tüm köyü yarın oynanacak olan Clay pot oyununa( Oyuncular birbirinin sırtına çıkarak yukarıda asılı olan testiyi kırmaya çalışmasını içeren bir oyun ) davet eder. Herkes oyundan zevk alırken Gehna çok düşüncelidir. Clay Pot oyunu biter. Kaliyani  kazanan gençlere 51 bin rupi ödül verir. Herkes çok mutludur. Gehna bebeğini uyuturken ağlıyordur ailesi ve gururu için onui terk etmek zorunda kalacağını ancak onunla evde ilgilenecek çok kişi olduğunu söyler ve affet diler. Kaliyaninin takmış olduğu mücevheri çıkarır aşağı iner. Kaliyani , neden bebekle aşağı indiğini sorar. Gidip dinlenmesini ister Gehna Kaliyani ‘ya,  sözümü tuttuğunu aileye bir erkek bebek verdiğini ve şimdi de ayrılacağını söyler . Herkes çok şaşırır. Gehna, babasının borcunu faiziyle birlikte ödediğini söyleyerek gideceğini söyler. Bairon, Sumitra ve Basant, Gehna’yı durdurmaya çalışırlar ama Gehna, kararlıdır.

Gehna gitmeye hazırdır. Kaliyani , onu durdurmaya çalışır. Gehna ailesinin tüm borcunu  ödediğini  ve gideceğini yineler. Kaliyani , baba evinde çalışmak zorunda kalacağını onun yerine evde kalarak hiç olmazsa  oğluna hizmetçilik yapmasını söyler. Gehna, Kaliyani ’nın evinde hizmetçilik yapmayı reddeder ve Kaliyaninin her zaman oğluna bir hizmetçi istediğini gelin istemediğini söyler. Kendisini oğlu için satın aldığını ve bebek için hizmetçi olmayacağını söyler. Herkes şok olur. Kaliyani , ona her şeyi sundum diyerek onunla alay eder. Gehna eşyalarını amak almak için gider. Basant Gehna‘yı durdurmaya çalışır ve geçmişi unutmasını ister. Gehna, Kaliyani  sevgiyle beni durdurmaya çalışsaydı ailenin bir parça olduğumu söyleseydi kalırdım, ancak o bana hiç bir zaman tolere edemeyeceğim bir bir anlaşma yapmaya çalıştı der. Tüm aile Gehnayı bebeği için durdurmaya çalışır ancak Gehna, burada kalırsa  kendi saygınlığı yitireceğini ve bu sebeble oğlunun ona büyüyünce saygı duymayacağı için kalmayacağını söyler. Gehna Jagdish ve Anandi’ye veda eder ve oğluna (Nandu‘ya ) iyi bakmalarını söyler.

 

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.