İkimizin Yerine 84. Bölüm Özeti 30 Kasım Cuma Fragmanı # Mahavir tutuklanır.

Burak 15 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 84. Bölüm 30 Kasım Cuma Günü  Neler Yaşanacak?

 

Basant avukatıyla Kazan’ın arazi meselesini konuşur. Avukat, arazinin Mahavir’in olduğu için bir şey yapılamayacağını söyler. Mahavir oraya gelir ve Basant’la tartışmaya başlar. Anandi Kaliyaninin bacaklarına mesaj yaparak onu rahatlatır. Jagdish okuldan gelir ve Ananadiyi sorar. Kaliyani , Panditi çağırır ve gelininin bebek kutlaması için uğurlu bir tarih seçmesini ister. Sugna Vikrant ’ı özler ve onu her yerde görür. Geldiğine inanamaz hayal zanneder. Vikrant  Sugna‘nın hayalinde olmasına sevinir. Jagdish , Bairon’a  Anandi’nin hiç ders çalışmadığını söyler. Beraber Anandi‘ye giderek onun ders kitaplarını çıkarmasını isterler. Jagdish ,onun kitaplarını getirmeye gider ama bulamaz. Basantın sesini duyan Bairon ayrılır. Jagdish , Anandi‘yi, ders çalışması için zorlar. Basant Mahavir’e çok öfkelenmiştir onu şimdi kendisi bitirmek ister.Kaliyani onu durdurur. Basant onun adını duymaya katlanamaz. Kaliyani  ile Bairon onu sakinleştirmeye çalışırlar. Mohan Kaliyanilere gelir ve Mahavir ile ilgili haber getirdiğini söyler.Onun yanlış işler yaptığı  ve bu köyden aldığı topraklarda bir tür uyuşturucu yetiştireceğini söyler.

 

Mohan Mahavirin arazisinde opium yetiştireceğini söyler. Bairon, uyuşturucunun zararlarını anlatır. Kaliyani , hemen polise gitmelerini söyler ancak Basant , biz kendimiz bir şey yapalım, bu işe yaramaz der. Kaliyani  onu durdurur ve yarın Sugna’lara puja için gideceklerini söyler, o zamana kadar kimse bundan konuşmasın der. Kaliyani  Mohan‘dan, Mahavir‘le ilgili daha fazla kanıt bulmasını ister. Madan ve Ramcharan, pujaya Mahavir’i de çağırmayı konuşurlar. Madan, Vikrant   olay çıkarır diyerek çağırmak istemez. Ramcharan çok çabalar ama Madanı ikna edemez. Ramcharan ikna olurr. Jagdish  Anandi‘den İngilizce kitabını ister, kendisininkini bulamadığını söyler. Anandi geçiştirir  ve kavga ederler. Kaliyani , kavgayı duyar ama sebebini öğrenince, çcukların arasına girmek istemez. Anandi Jagdish ’i azarlar. Jagdish  üzülür ve gider gider. Jagdish   Anandi’nin davranışına üzülür. Anandi gelip ondan özür diler. Jagdish  başta öfkelidir ama sonra sakinleşir. Her ikisi de kitabı ararlar. Anandi, kitabı Sunder’in verdiği derginin arasında bulur ve açık resimleri görünce iğrenir. Jagdish , dergiyi Sunder‘a  geri vereceğini söyler.

Anandi Jagdish ’in tekrar Sunder’le buluşmasını istemediğinden dergiyi atar. Jagdish , birisinin dergiyi bulmasından korkar ve dergiyi alır. Gömleğinin içinde saklayar ve içeri gider. Sumitra karnını sorar Jagdish midesinin ağrıdığını söyler. Dergiyi bir dolabın üstüne atar. Herkes Madanlara puja yapmaya gider. Sumitra Radha’ya bir tanrı idolü hediye eder. Tören başlar ve Asha herkese su dağıtır. Ramcharan dul olduğu için ona kızar ve  Kaliyani ’ye hakaret eder.  Vikrant  amcasına kızar ve Sugna onu engeller. Basant öfkelenir ama Kaliyani  Sughnanın koca evinde oldukları için kontrollü davranmasını ister. Kaliyani ’nın hizmetçisi gelip Mohan’ın dışarıda beklediğini söyler. Kaliyani  Basant ve Bairon  onunla buluşmaya giderler. Mohan, Mahavir’in arazisinde illegal tarım yaptığını söyler. Basant polise gitmeyi önerir. Sughnalardan özür dileyerek ayrılırlar ve amca yine Kaliyani ile dalga geçer. Kaliyani  ve oğulları polisle birlikte depoya ulaşır ve uyuşturucuyu ele geçirirler.

Kaliyani   Mahavir’e gider ve ceza çekmeye hazır ol der. Daha sonra polis gelir ve Mahavir şok olur. Mahavir yasadıillegel şı eylemlerini kabul etmez. Polis Mahavir‘in sağ kolu adamını getirir. Mahavir  Kaliyani ’yı suçlar ancak polis onu tutuklar. Mahavir polisi onlarla sonra ilgileneceğini söyleyerek tehdit eder. Kaliyani ’ye geri geleceğini söyleyerek, tüm ailesine acı çektireceğini söyler. Herkes akşam yemeğindedir, Gehna Basant’ın gecikeceğini söyler. Bairon,  Jagdish ve Anandi ’ye derslerini sorar. Anandi çalıştığını söyler. Anandi, özellikle Kaliyani  için yaptığı yemeği sorar ancak Kaliyani  çok tuz koyduğunu söyler. Bairon, annesine neden üzgün olduğunu sorar. Kaliyani  Mahavir’den dolayı der. Hapiste olsa da sessiz kalmaz der. Bairon, polisin onu kanıtlarla birlikte tutukladığını ve endişelenecek bir durum olmadığını söyler. Bairon Kazanın arazisini geri alacağı için sevinir. Kaliyani Sumitra’yı bebek kutlamasını sorar. Sumitra, tüm hazırlıkların yapıldığını, ama Gehna’nın ailesiyle iletişim kuramadıklarını  söyler. Basant ertesi gün onları getirmeye gideceğini söyler.

Okul müdürü eve gelir. Jagdish  biraz korkmuş gözüyordür. Bairon ve Kaliyani  müdürle buluşmaya giderler. Müdür, okulda bir faaliyet düzenleneceğini  ve şehirden bazı öğretmenlerin okula geleceğini söyler. Anandinin bu faaliyette  şiir okuyabilir mi diye sormaya geldiğini belirtir. Kaliyani  engel olmak istese de Bairon Anandi’yi çağırır ve ona sorar. Anandi, nenesinden çekinir ve bebek kutlaması işleri olduğunu söyleyerek kaçmaya çalışır. Bairon sonunda Anandi’ye kabul ettirir. Anandi odasındadır. Yanan kitapların küllerini Kanhaji idolünün önüne getirir ve  Bairon’a derslerle ilgili yalan söylediği için af edilmesini ister. Kaliyani  kapıyı çalar. Anandi külleri yatağının altına gizler ve kapıyı açar. Kaliyani  Anandi’yle onuşur ve onun okula gitmesine razı olmasına rağmen, gitmediğini, çünkü evde hiç kavga istemediğini söyler. Bu şekilde Anandi her zaman Kaliyani ’ya verdiği sözü tutmalıdır der.Kaliyani  dışarı çıkar ve Anandi üzülür. Basant dünürlerin evine gitmeden önce Gehna‘ya bir altın zincir hediye eder. Basant, bu gün sana hediye veren ilk kişi olmak istedim der. Gehna hediyeye sevinir ancak ailesinin hediye alacak parası olmadığı için gelmelerini istemez. Basant her şeyi halledeceğini söyler. Anandi, Jagdish  ve Phuli okula giderler. Müdür, Anandi’ye okuyacağı şiiri vererek ezberlemesini ister. Jagdish  ön koltuklarda yer bulmaya gider. Basant Gehna’nın annesi ve babasının evine gelir. Basant, maddi durumunuz için size yardım ederim der. Gehna‘nın babası daha fazla mahcup olmak istemez. Basant, bebek kutlamasını anlatır, her şeyi aldığını ve sadece Gehna’ya dualarının gerekli olduğunu söyler. Şehirden gelen öğretmenler okula gelir ve öğrenciler onları görmeye giderler. Anandi ve Phuli arkalardadır. Daha sonra Anandi‘nin eski kadın öğretmenini görür ve koşarak ona sarılır.

 

.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.