İkimizin Yerine 8. Bölüm Özeti 15 Eylül Cumartesi Fragmanı # Anandi’nin anne ve babası onu görmeye gelirler

Burak 07 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 8. Bölüm 15 Eylül’de Neler Yaşanacak?

Anandi Jagdish’e onu neden bırakıp gittiklerini sorar. Bu yaptıklarını anneye anlatacağını söyler. Anandi Pratap’la tanışır. Sughna, annesine damat evine gitmesi gerektiğini söyler. Sumitra daha küçük olduğunu söyler. Anandi ben Sughna’dan küçüğüm beni neden nikahladınız, buraya zorla getirdiniz diye sorar. Kaliyani oğlunun yemek tabağına bol yağ dökmesini söyler. Babanın evinden yağı getirmedin bol yağ dök diyerek onu azarlar. Kaliyani yerinden kalkar ve Jagdish’in yemeğine yağ döker. Jagdish bu kadar yağ dökülmesini istemez. Çok yemek uyku yapıyor der. Anandi gizlice Sumitraya anne çok acıktım der.(Sumitra ve Anandi adet gereği yemekler bittikten sonra yiyebilmektedirler) Sumitra ona kıyamaz ve bir şeyler uydur onu mutfağa götürür ve bir şeyler yedirir. Kaliyani Anandi’yi tekrar Jagdish’in tabağından yemesini söyler. Sumitra tabağı boş tabakla değiştirir ve yemeklerini yerler. Kaliyani gelir ve onu azarlamam iyi oldu der. Anandi yemeğine yağ ister ancak Kaliyani ananın evinde yağ mı vardı diyerek onun almasına izin vermez. Sumitra senin yağ yemene ihtiyacın yok sen Jagdish’ten daha akıllısın der.

Jagdish çarpım tablosu çalışmaktadır. Anandi defteri alır ve onun ödevlerini hızlıca yapar. Anandi yağ yemek senin gücünü artırır ama sana akıl vermez der. Jagdish ödevlerini yapması karşılığında Anandi’ye dondurma alacağını söyler. Anandi ona yardım eder. Kaliyanı burada ne oluyor der. Anandi’ye Jagdish’in kitaplarına dokunuyorsun diyerek kızar. Bir daha onun kitaplarına dokunma der onu kovar. Jagdish Nene neden onu gönderdin o kalsa benim ödevlerimi yapacaktı der. Sumitra Anandiyi ağlarken görür. Gitmesini televizyon izlemesini söyler. Kaliyani bu kız okursa onu elinde tutamazsın der. Sumitrayı bir daha kitaplara bakmaması konusunda tembihler. Anandini anne ve babası eve gelirler. Anandi çok mutlu olur ve ağlayarak annesine ve babasına sarılır.(Çok duygulandım bu sahne beni çok etkiledi ) Neden beni bıraktınız neden buraya gelmediniz diyerek ailesine kızar. Bairon yemeğe kalmalarını ister ama Kazan burada su bile içmemeleri gerektiğini söyler. Bago burada seni herkes çok seviyor der. Kaynanan seni çok seviyor der. Anandi o benim kaynanam değil annem der. Benimle senin gibi ilgilendi der. Annesi onu sürekli düşündüğünü söyler.

 

Bago Sumitri’ye teşekkür eder. Bago babasının Anandi’ye aldığı dini bir resmi ona verir. Kazan Jagdish’e para verir ve ona hediye almıştır. Kazan ve Bago gitmeye karar verir. Anandi fotoğrafı duvara asarken anne ve babasının gittiğini görür ve ağlayarak annesine sarılır.Anandi neden beni de almadılar diyerek ağlar. Sumitra kendisinin annesi olarak daima yanında olduğunu söyler ve yarınki eğlenceden bahseder. Sumitra evli kadınların kocasının daha çok yaşaması için oruç tuttuğunu ve aya bakarak dua ettiğini söyler. Sumitra bu orucu Jagdish’ten çok kendisi için tutması gerektiğini çok sevap olduğunu söyler. Anandi oruç tutacağını söyler. Anandi babasına çay getirir ve salıncağa oturur. Jagdish gelir ve git bana su getir der.Anandi git kendin al der. Jagdish bende oruç tutacağım der.

Bairon Anandinin anne ve babasının evlerine geldiklerini söyler ve hediyelerini takdim eder. Kaliyani bu hediyeler hizmetçilere laik der. Bairon onların sevgi ile alması önemli der. Kaliyani oruç tutmadığı için Anandiye kızar. Oruç tutmasını ister. Sumitra yemek için Anandiyi uyandırır. Yemekte Sumitra eltisini (Chanima’yı)içinde tabak hazırlamıştır onu hatırlar ve ağlar. Kaliyani bayram arefesinde göz yaşı dökmemesini söyler ona kızar. Basant sofradan kalkar. Kaliyani oturmasını söyler. Kaliyani oğullarına karılarını şımartmamalarını söyler. Yemek yemeğe başlarlar. Sughna salıncakta sallananları görür ve hüzünlenir. Bairon aç kaldığı için Sumitra ile beraber yiyeceğim der. Kaliyanı onu başına çıkartma der. Anandi de Jagdish de çok acıkırlar. Jagdish Anandiye yemeğe gelmesini söyler. Onun ahirette oruç tuttuğu için kızıl kecave almasını istemediğinden beraber yemeği teklif eder. İkisi de gizlice bir şeyler yer. Anandi kaynanasının yanına gelir. Kaliyanı oruç ile ilgili hikayeyi anlatır. Ay gözükür ve Jagdish onun göründüğünü söyler. Hepsi gider ve aya dua ederler. Yemek masasında Anandi aç olmadığını ağzından kaçırır. Anandi ay gözükmeden önce yemek yediği ve orucu bozduğu için tanrı beni affetmeyecek der. Kaliyani Anandi’ye kızar. Orucunu bozarken korkmadın mı der. Sumitra onu masadan götürür.

Pratap Sughna’ya makyaj malzemesi hediye eder ve Sughna çok mutlu olur. Anandi ben şuç işledim tanrı beni affetmeyecek der ve ağlar. Sumitra onu teselli eder. Jagdish gelir ve Anandi’nin yanına oturur. Ağlamamasını ona bir hediye vereceğini söyler. Ona  radyo bir şartla verir ve öteki dünyada kızıl kecavede beraber oturacaklarını söyler. Anadi Amcası  Basant’a çay verir. Onu ayna karşısında süslenirken görür ve ona dullar süslenmez der. Babaanne seni böyle görse kızar der. Basant ona kızar. Bu kaideler sadece kadınlara aittir der onu odadan kovar. Anandi Sumitra’ya bu durumu sorar. Kaliyani gelerek Anandi’yi azarlar biz bütün bunları görerek büyüdük ama sorgulamadık der. Anandi nene bani hep azarlıyor der. Sumitra ona süt verir.Sütü içersen ağarırsın der. Sughna yanına gelir ve sana bir mucizem ver benimle gel der ve ona makyaj setini gösterir.  Pratap’ın onu şehirden aldığını söyler. Ona makyaj yapar. Bu Anandinin çok hoşuna gider. Kaliyani Anandiyi çağırır ona meyve verir. Anandi makyajını silmeye çalışsa da bunu başaramamıştır. Kaliyani bunu görür herkes ona kızacak zannederken o gülmeye başlar. Jagdish ona maymun gibi olmuş der. Anandi neden güldüklerini merak eder. Anandiyi aynaya götürür  ve Anandi çok üzülür radyoyu Jagdish’e verir. Güldüğü için Jagdish çömelerek kulaklarını tutar ve ondan özür diler. Anandi çok güler. Jagdish okulda ona verilen ödevlerin çokluğundan babaannesine şikayet eder. Baba annesi ona boş vermesini söyler. Bunu Anandi duyar ve ona yardım etmek ister. Jagdish buna sevinir ama nenenin duymamasını ister.

 

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 8. Bölüm Özeti 15 Eylül Cumartesi Fragmanı # Anandi’nin anne ve babası onu görmeye gelirler” üzerine 25 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Sagol pınar bilgilendirdiyin icin

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 2. Anonim dedi ki:

  😉 😀

 3. Anonim dedi ki:

  ???

 4. Anonim dedi ki:

  Ne zaman bitecek

  1. Pınar dedi ki:

   2020 de bitecek

  2. Pınar dedi ki:

   Uzun bir dizi

 5. Anonim dedi ki:

  Dizi hayla devam ediyor mu?

  1. Pınar dedi ki:

   Bu dizi bitmiş 2000 kuşu bölümlük bir dizi 20 dk lik bölümlerden olusan

 6. Anonim dedi ki:

  Arkadaslar nasisiz

 7. Anonim dedi ki:

  bu dizi cok guzel

 8. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Tmm Aleyna sanada iyi geceler tatli ruyaler cnm INSALLAH yarin grsz

 9. ALEYNA dedi ki:

  İyi akşamlar canlar..ben bu gece gelemeyebilirim..
  İyi geceler size..))

 10. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Tsk ederim Aynurum snikirs ve alpengold en sevdigim cikolotalardan…tmm cnm sen uyu yarin bol bol konusuruz INSALLAH IYI GECELER TATLI RUYALER SANA

 11. &Aynur& dedi ki:

  tm o zaman ben cikiyorum)))
  iyi geceler herkese)))
  allah rahatlik versin)))
  yarin aksam ben burdayim bol bol konusalim))))
  hadi cok optum)))

 12. &Aynur& dedi ki:

  yaa kizlar nerdesiniz????

 13. ❤Aynur dedi ki:

  Ayyy Alphen gold mi dedinnn bayilirim bennnn ohh bee mis gibi misss)))))
  Tesekkur ederim)))
  Sana hediymmm Snikers????

 14. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Pinarcim ellerine emegine saglik ozetleri hizli yazyorsun basarilarin devamini dileyorum

  1. Pınar dedi ki:

   Saol tylacim

 15. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Aynurum seni tebrik ederim birinci olmussun..sana bir kutu Alpengold cikolotasi benden hediye olsun ne dersin..

 16. ❤Aynur dedi ki:

  Yaa nerdesiniz sizzz???

 17. Aynur dedi ki:

  Pinar ablqm eline saglik)))
  Ozet harikaa)))♥♥♥

  1. Pınar dedi ki:

   Saol Aynur teşekkür ederim

 18. Aynur dedi ki:

  Oleyyy ilkkk beennn)))(

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir