İkimizin Yerine 74. Bölüm Özeti 20 Kasım Salı Fragmanı # (1. kısım) Kazan’ın aldığı arazi başkasına aittir

Burak 07 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 74. Bölüm 20 Kasım Salı Günü Neler Yaşanacak?

 

Kaliyani Komitenin kararını kabul etmeyi reddeder. Herkese Mahavir hakkında şikayette bulunmayacağını söyler ve şikayetini geri çeker. Aceleyle ayrılır. Sarpanç, toplantıda artık karar verecek bir şey olmadığını söyleyerek toplantıyı bitirir. Vikrant protesto etmeye çalışır, ancak Basanth onu durdurur ve oradan ayrılırlar. Madan mutlu bir şekilde birini arar. Kaliyani, eve dönerken, kendisinden intikam almak isteyen Mahavir tarafından durdurulur. Kaliyani, Mahavire güler ve Jetsar’daki yerini alamayacağını, tüm saçmalıklarını durdurup gitmesini söyler.

 

Bilaharia’da Kazan, Bago’ya verimin çok iyi olmasını beklediğini ve borcun yarısından fazlasını ödeyebileceğini söyler. Govind, Kazan’ın satın aldığı Vişnu’nun toprağının yasadışı olduğunu ve toprağın kendisine ait olduğunu iddia eden bir adamla birlikte gelir. Adam herkese Vishnu’nun topraklarını yasadışı bir şekilde işgal ettiğini ve satışın geçersiz olduğunu söyler. Kazan ve Bago, toprak hakkında iddiasını gösteren tüm yasal belgeleri göstererek adamla tartışmaya başlarlar. Govind da şok oldu ve bunların hiçbirini bilmediğini söyler. Kazan ve Govind Vishnu’yla konuşmak için ayrılırlar. Jetsar’da Jagdish, Anandi ile yaptığı aile ağacını görür. Anandi’yi özler. Kaliyani’nin resmini görür ve çıldırır. Onun resmine boynuz çizer ve öfkeyle bırakır. Sumitra, Bairon ile görüşür, ancak evdeki sorunlardan bahsetmez. Basant ve Vikrant eve dönerler ve komitede yaşananlar hakkında hiçbir şey söylemezler. Sumitra ve Gehna, işlerin kötüye gittiğini düşünür. Bago endişeyle Kazan’ı bekler ve yemeyi reddeder. Kazan ve Govind eve dönerler ve Bagoya Vishnu’nun toprak satışından beri ortalıkta gözükmediğini söylerler. Govind, Kazan’a yasal güçlüklerden kaçınmak için birkaç günlüğüne çalışmamasını söyler, ancak Bago dinlemeye hazır değildir. Kazan’a çalışmalarını ve borçlarını ödemek zorunda olduklarını söyler.

 

Radha hiçbir şey yemeden oturuyordur. Ramcharanın karısı onu yemeye çağırır, ama o ağlamaya devam eder. Madan oraya gelir ve Ramcharanın karısı, Radha’nın 2 gündür hiçbir şey yemediğini söyler. Madan, Radha’ya inatçı olmamasını söyler. Vikrant kontrolden çıktı sen de benim karım olduğunu unutma der. Radha onun karısı ve Vikrant’ın annesi olduğunu söyler. Birini diğerinden ayıramaz ve ağlamaya devam eder. Sabah, Gehna, Basanth’ın hazır olmasına yardım eder. Ona komite hakkında soru sorar. Basanth Sumitra’ya ve ona olayları anlatır ve ayrılır. Jagdish aşağı iner. Sınavları olduğu için Sumitra’nın nimetler alır. Sumitra, Kaliyani’ninde nimetlerini almasını ister, ancak Jagdish reddeder ve ayrılır. Anandi ve ailesi çiftlikte çalışıyordur. Harilal, adamları ile birlikte gelir ve topraklarında çalışmayı bırakmasını ister. Bago erkeklere bağırmaya devam eder. Kazan, Vishnu’nun takip edilinceye kadar Harilalin topraklarında tarım yapması için izin ister. Harilal kabul etmez  ve onları tehdit eder. Bago kalmaları konusunda ısrar eder. Harilal adamlarından onları dövmelerini ister. Erkekler Bago ve Kazan’ı döverler. Kazan çok kötü bir şekilde dayak yer. Anandi, ebeveynlerinin gitmesine izin vermesi için Harilale yalvarır.

 

Polis oraya gelir ve kavgayı durdurur. Müfettiş, Harilale meseleyi neden kendin bu yolla çözmeyi deniyorsun diye kızar. Ardından Kazan ve Bağo’ya Harilalin arazisinde tarım yapmalarının yasak olduğunu söyler. Bago kararlı bir şekilde kimsenin kendilerini durduramayacağını söyler. Müfettiş Kazan’ı tutuklamakla tehdit eder. Anandi polise yalvarır ve polis onları bir uyarı ile bırakır. Ayrıca Harilali meseleleri kendi çözmemesi yasal yollara başvurması konusunda uyarır. Jagdish sınavlarında yetersizdir. Bunu arkadaşlarıyla tartışır ve olacaklardan korkuyordur. Sunder buraya gelir ve Jagdish’i bir kenara alır. Sınavların geri kalanı için ona soru kağıtları verir ve Jagdish’e hile yapmasını söyler. Jagdish tereddüt ediyor, ancak Sunder, başarısız olduğu takdirde nelere yüzleşmek zorunda kalacağını söyleyerek onu ikna eder. Jagdish, Sunder’in arkadaşlığını kabul eder . Bilaharia’da Bago, Kazan’ın yaralarına bakar ve çaresizliklerine ağlar. Anandi yemek pişirir ve ailesini besler.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.