İkimizin Yerine 73. Bölüm Özeti 19 Kasım Pazartesi Fragmanı # (1. kısım) Mahavir Kaliyaninin işlerini bozmak ister

İkimizin Yerine 73. Bölüm 19 Kasım Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

 

Anandi, babasını beslemek için tarlaya gelir. Babasının soğan ve sukhi ve kuru rotis yediğini görür. Koca evinde ne kadar güzel yemek yediğini hatırlar ve kendisini kötü hisseder. Kazan koca evini özledin mi diye sorar. Anandi bunu reddeder ve evinde yapması gereken çok şey olduğunu söyler. Çiftlikte dolaşabileceğini , evde çok iş olduğunu, annesi ve babasıyla konuşacak çok şeyi olduğunu bu yüzden sıkılmayacağını düşünür. Yavaşça bir ağaca doğru yürür, Kazan ‘a mutlu olduğunu söyler. Ebeveynlerinin evinde koca evinden daha mutlu olduğunu belirtir. Ağacın arkasına gizlenir ve sessizce ağlar. Kazan kızının yanına gelir ve onun çok fazla büyüdüğünü söyler. Anandi gözyaşlarını ondan gizlemeye çalışır. Anandi’ye sarılır ve eğer koca evindekiler onu hatırlarsa diye merak eder.

Kaliyanilerde Sumitra, Anandi’yi hatırlayarak yemek pişirir ve ağlar. Gehna da yanına gelir ve onunla birlikte ağlar. Jagdish, babasının aradığını söylemek için gelir. Sughna babası ile konuşur ve ona iyi olduğunu söyler. Daha sonra Sumitra Biaron ile konşur ve Bairon ona neden üzgün olduğunu sorar. Sumitra her şeyin yolunda olduğu yalanını söyler ve onu özlediğini belirtir. Jagdish, Sumitra’ya Bairon’la Anandi hakkında konuşmasını söylemeye çalışır, fakat Sumitra, Bairon’a yakında geri dönmesini, Jagdish’e de Bairon’un geri dönmesini beklemesi gerektiğini söyler. Jagdish, Anandi’yi umursamadıkları için herkese bağırır ve öfkeyle çıkar. Bir adam Kaliyanilere koşarak gelir ve Kaliyani’ye ve ailesine Mahavir Singh’in köyde olduğunu söyler, Mahavir köylülerin borcunu almaya çalışır, Kaliyani’den daha fazla para teklif eder. Köy meydanında Madan Singh ve Ramcharan Singh çiftçilere Mahavir’den paranın 1,5 katını kabul etmelerini ve borçlarını Kaliyani’ye geri ödemelerini ve daha sonra topraklarını Mahavir’e piyonlamalarını söyler. Çiftçiler isteksizce hem fikir olurlar ve parayı alırlar. Madan Singh ve Ramcharan Singh, daha sonra çiftçilere Kaliyani’ye gitmelerini ve en kısa zamanda parasını iade etmelerini ister. Kaliyani oraya gelir ve bu adımı atmaya ihtiyaçları olmadığını kendisinin burada olduğunu söyler.

 

Kaliyani köy meydanına gelir ve tüm çiftçilere Mahavir’den memnuniyetle para alabileceklerini ve borçlarını ödeyebileceklerini söyler. İlk önce onun duymasını istiyordur. Onlara her zaman nasıl iyi olduğunu ve Kaliyani ile çiftçiler arasında nasıl karşılıklı saygı olduğunu hatırlatır. Yasal olarak bağlayıcı olmasa da, Kaliyani Mahavir’in teklifine karşı, arazinin değerini iki katına çıkarmayı teklif eder. Kendisi ve çiftçilerin hepsinin aynı köyden olduklarını, bu ilişkilere Mahavir gibi yabancıları dahil etmek yerine konuyu kendi içlerinde çözmelerinin daha iyi olduğunu söyler. Çiftçiler ikna olurlar. Madan Singh ve Ramcharan Singh’in çabalarına rağmen, hepsi Mahavir’in parasını iade ederler ve ayrılırlar. Kaliyani, Mahavir’i işine karışmayı bırakması konusunda uyarır.

Köyden dönerken Basanth, Maasa’ya kötü bir anlaşma yaptığını söyler. Arazinin çoğu çorak ve ekilemez der. Kaliyani saygı duyulmanın paradan daha önemli olduğunu, zamanla onu anlayacağını söyler. Phuli ve babası, ellerinde puja prasadı ile Kaliyanilere gelirler. Phuli Sumitra’ya bazı soruları çözmek için Anandi ile görüşmek istediğini anlatır. Sumitra, Anandi’nin Bilaharia’da(baba evi) olduğunu söyler. Phuli Anandinin ne zaman döneceğini sorar. Kaliyani oraya gelir ve Anandi’nin artık ailenin bir parçası olmadığını söyler. Pandii’ye, Anandi’nin artık orada olmadığından eve gelmesine gerek olmadığını söyler. Bilaharia’da Krishna, her gün Anandi’yi beslemek için Bago’ya bir kutu ghee yağı verir. Bago duygulanır ve yakında geri vermeyi teklif eder, ancak Krishna, Anandi’nin kendi kızı gibi olduğunu geri vermesine gerek olmadığını söyler. Kazan ve Anandi araziden dönerler. Bago onlara yiyecek verir ve Anandi’nin tabağına ghee yağı koyar. Anandi annesine evlenmeden önce hiç ghee yağlı yemek yemediğini söyler. Kazan mutludur. Anandi tüm günkü olayları herkese mutlu bir şekilde anlatır. Ailesine, yardım etmek için her gün tarlalara gideceğini söyler. Kazan reddeder ve ona öğle yemeğini de getirmemesini söyler. Anandi kötü hisseder ve babasına bütün gün ne yapacağını sorar. Govind kitaplarla birlikte gelir ve Kazan Anandi’ye sınavlarının yaklaştığını ve çalışmaya devam etmesini söyler. Anandi çok mutlu olur ve babasına sarılır.

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 73. Bölüm Özeti 19 Kasım Pazartesi Fragmanı # (1. kısım) Mahavir Kaliyaninin işlerini bozmak ister (2 Yorum)

  1. Günaydın arkadaşlar

    Pınar abla özet için teşekkürler başarılarının devamını dilerim

    Xanim ben iyiyim sen nasılsın sağol evet derslerde baya kolaylık gelsin sağpl güzel dileklerin için aynı dilekleri tekrar sana iletiyorum

  2. gunaydin arkadaslar nasilsiniz pinar hanim nasilsin ozetler cok guzel olmus eline saglik aleynam yorumunu okudum birtanem ben iyim canim sen nasilsin abinin yengenin adina cok sevindim abinin suprizi muhtesem olmus ciftimize bir omur boyu mutluluklar dilerim yuzleri hep gulsun abin tuzlu kahve icicek kolay gelsin havacim derslerinde ALLAH zihn acikliki versin basarilar dilerim aynurum nasilsin nerdesin merak etdim tatlim ailenizlen mutlu bol bereketli gunler dilerim :))