İkimizin Yerine 7. Bölüm Özeti 14 Eylül Cuma Fragmanı # Kaliyani yemek yapmadığını bilmediği için Anandi’yi azarlar

Burak 07 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 7. Bölüm 14 Eylül Cuma Günü Neler Yaşanacak?

Kaliyani sofrada süt içmek için inat eden Anandiye kızarak sofrayı terk eder. Anandi  ağlar ve eve gitmek istediğini söyler. Köyün kadınları yüz görme merasimi için geleceklerdir ve Sughna Anandi’yi hazırlar. Anandi kadınların olduğu yere yüzünde baş örtüsü örtülü olarak gelir Jagsidh Anandi’ye yürürken önüne böcek atarak onu korkutur. Anandi korku ile başındaki örtüyü atar. Kadınlar gelin kendisi yüzünü gösterdi diyerek ona güler. Kaliyani anan sana birşey öğretmedi mi diyerek kızar. Anandi ağlayarak ben burada kalmak istemiyorum der. Kaliyani oğullarını da herkesin içince küçük düştük diyerek  azarlar. Bairon annesine sabırlı olmasını söyler onu telkin etmeye çalışır. Kaliyani mesele onun küçük olması değil ailesinin ona iyi terbiye edememesi der. Sumitra Anandi’yi sakinleştir. Ona çok iyi davranıyordur. Anandi tekrar kadınların olduğu yere gider. Kadınlar onun yüzüne bakar ve onu çok beğenirler.Ona hediye verirler. Jagdish Anandiye hediye verilmesini kıskanır. Kendisine hediye verilmesini ister. Babası yüz görümlüğü sadece kadınlar arasında olur der. Kaliyani gelininin güzelliğini över. Daha sonra Kaliyani Anandi’yi yanına çağırır. Kaliyani ondan korkmamasını söyler. Anandi ona kızdığı için küstüğünü söyler ve kaçar. Bairon onu telkin etmeye çalışır.

Anandi evde televizyon görür ve çok hoşuna gider. Sughna babasının televizyonu aldığını söyler. Kaliyani Anandi’ye kızar ve ev işleri yapmasını söyler. Sughna da bu evin kızı o farklı o da daha sonra evlenecek o bu evin kızı sen bu evin gelinisin der. Gitmesini ve yemek hazırlamasını söyler. Anandi hiç yemek pişirmediğini söyler. Kaliyanı senin yasındayken ben yüz insana yemek yapardım der. Kaynananın ömrü sana yemek öğretmekle geçecek bu kızı nereden buldunuz der. Anandi kitap okuduğunu söyler. Kaliyani o bir işe yaramaz der. Sumitra Anandiye yemek yapmasını öğretir. Kazan ve Bago Anandi hakkında konuşurlar. Bago kızını erken evlendirdiği için pişmandır. Biraz daha bizimle kalsa ben ona her şeyi öğretirdim der. Sughna Anandi’yi Jagdih’in odasına getirir ve Anandi’ye artık bu yatakta beraber kalacaksınız der. Jagdish Anandi’nin eşyalarını odasına koymasına izin vermez. Sughna ve Anandi odayı toplar Sughna Anandiye kitap okutur. Jadish benim kitabımı okuma diye ona kızar. O esnada Kaliyani gelir ve onu azarlar. Sumitrayı da çağırır onu da Anandiye bir şey öğretmediği için azarlar. Okumak erkek işi git sen ev işlerini öğren der. Anandi kaynanasına mutfakta çocuk evliliğine demek diye sorar. Sumitre küçük kızla oğlanın evlenmesi der aynı sizin gibi der. Anandi hiçbir şeyden haberi yoktur ve evlilik neden kötü ki der kitapta öyle yazıyordu der. Jagdish dün yatakta Annesine Anandiyle yattın bu günde benimle yat der onu kıskanır. Jagdish babası ile karşılaşır ve beni sevmiyorsunuz beni tek seven babaannem der ben onunla yatacağım diyerek gider. Sumitra ile Anandi yatakta birbirlerine sarılarak sohbet ederler.

Jagdish Anandi’yi geri gönderelim o çok problem yaratıyor der. Annem o kızı çok seviyor der kıskanır.Kaliyani o senin eşin artık o hep yanında olacak diyerek bizi küçük düşürme diye onu azarlar. Jagdish ona da kızar. Babaanesi onu yatıştırır ve beraber yatarlar. Babaanesi yatakta çok horlar ve Jagdish uyuyamaz. Jagdish onların yanına gider ve annesi onu yatağa çağırır ancak o gelmez. Anandi’ye kara sıçan der. Jagdish babasının yanına dama gider ve yıldızlara bakmaya geldiğini söyler. Babaannesinin çok horuldadığını söyler. Ertesi gün yemekte oturma sırası yüzünden Kaliyani tekrar Anandiyi azarlar. Sumitra Anandi’ye adetlerinin böyle olduğunu önce onların yemek yemesi gerektiğini sonra kaynana gelin beraber yemek yiyeceklerini söyler. Anandi Jagdish’e hızlı yemek yemesini açıktığını söyler.

Jagdish gıcıklığına yavaş yavaş ve çok yemek yer. Kalkar gibi yapar ve tekrar oturur. Kaliyani Anandi’nin tabağından yemek yemesini söyler. Sumitra onu telkin eder. Bende bu şekilde yiyorum adet böyle diyerek buşekilde gelin ve damat arasındaki sevgi artar der. Anandi başta yemek istemez ama Sumitra onu ikna eder. Kaliyani ona tabaktan yemek yemezse bütün gün yemek vermeyin der. Anandi ağlayarak yemek yer. Jagdish Anandiden annesini yanında yattığı için intikam almak ister şimdi kara sıçan bekle ve gör ne yapacağım der. Anandi Sughna ile televizyon izlerken Anandinin yüzünün siyah olduğunu söyler. Bende bir krem var şehirden getirdim sürenlerin yüzü ağarıyor der onu kandırır. Anandi kremi yüzüne sürer ve yüzü çok kötü kokar ve yüzü yanar. Jagdish’in krem diyerek verdiği mürekkep temizleyicidir. Anandi ağlayarak Sumitra’nın yanına gider. Sumitra Jagdish’i azarlar ve özür dilemesini ister. O ve etrafındaki misafir kadınlar onun özür dilememesini söyler. Sumitra onun kulaklarından tutar ve özür dilemesini ister. Jagdish kulaklarını tutarak Anandiden özür diler.

Jagdish babaannesi gelince olanları ona anlatır. Kaliyani Sumitrayı çağırır ve misafirlerin yanında özür diletmesine kızar. Onu azarlar. Anandi olanları açıklmak ister yüzünün acıdığını söyler. Hep onun tarafını tuttuğunu adil olmadığını söyler. Kaliyani onu susturur ve oradaki herkesi azarlar. Kaliyani Anandinin kulaklarını tutarak Jagdishten özür dilemesini ister. Anandi Jagdish’ten af diler. Jagdish gülerken Anandi ağlıyordur. Anandi gökyüzüne bakarak anne ve babasıyla görüşmek için dilek diler. Annesi Bago yataktan kalkar ve bana öyle geldi ki kızım beni çağırıyor der. Ertesi gün Anandi kaynanasının ziynetlerini takarak Sughna ile süslenirler. Kaliyani onlar sana ait değil diyerek Sughna’ya kızar. İstiyorsan anneni razı et o seni damat evine göndersin der. Sughna beni neden damat evine göndermiyorsun der. Annesi daha erken olduğunu düşünür. Anandi ile Sughna mabede gitmek ister. Sumitra  Jagdish e beraber gitmelerini söyler. Anandi mebedte gözleri kapalı (ohm diyerek )dua ederken Sughna ve Jagdish onu bırakarak giderler. Anandi gözlerini açar ve onları kaçarken görür. Sughna’nı ile Pratap (onun eşi) ormanda buluşurlar. Pratap Sughna’ya hediye olarak kolye almıştır ve artık onun gelmesini ister. Jagdish bir karaltı gürür ve onu hayalet sanır, eline taş alır ve Anandi’yi görünce rahatlar.

Arkadaşlar özetimizi beğendiyseniz teşekkür için reklamlara tıklamanız yeterli… Şimdiden çok teşekkürler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 7. Bölüm Özeti 14 Eylül Cuma Fragmanı # Kaliyani yemek yapmadığını bilmediği için Anandi’yi azarlar” üzerine 20 yorum

 1. ??? dedi ki:

  Merhaba benimde dün ateşim çıkmıştı ama bugün iyiyim

  1. Pınar dedi ki:

   Geçmiş olsun

 2. ❤Aynur dedi ki:

  Hayirli cumalar Tylla ablam)))
  Hep iyi ol)))
  Bende iyi olmaya calisiyorum)))

 3. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Herkese hayirli cumalar arkadaslar!!!

  Aleynam Aynurum cok sukur iyiyim ben canlarim sizler nasilsiniz

 4. Umut dedi ki:

  Kızınıza geçmiş olsun Pınar alacım özet için teşekkürler

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 5. ❤Aynur dedi ki:

  Merhabalar)))
  Aleyna ablam iyi olmaya calisiyorum sukur)))
  Sen nasilsin))
  Tylla ablam sen nasilsin)))
  Kizlar ben saat 6 gibi gelirim)))

 6. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  ???

 7. ALEYNA☺ dedi ki:

  Aynurum..Tylla ablam..nasılsınız kızlar??..))

 8. ALEYNA dedi ki:

  Hayırlı Cumalar..))
  ..
  Pınar ablam öncelikle kızının iyleşmesine çok sevindim..hep sağlıklı olsun..))
  Ve özeti bende okudukca ilgimi çekiyor..güzel bi diziye benziyor..
  Heyecanla devamını bekliyoruz..))

  1. Pınar dedi ki:

   Güzel birdir olacak gibi cnm bklm

 9. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Herkese gunaydin!!!!

  Pinarcim kizin iyilesmesine cok sevindim hep saglikli olsun…bilyormusun bu dizi benimde ilgimi cekdi ozetleri ilk basdan takip edip gelyorum..ellerine emegine yuregne saglik tsk ederiz

  1. Pınar dedi ki:

   Saol cnm bntsk ederim

 10. &Aynur& dedi ki:

  Pinar ablam eline emegine saglik)))
  ozetler harika)))
  tesekkur ederim cvp verdigin için)))
  ne guzell Zeynomiz iyilesmis)))
  hep saglik li olsun bebisimiz)))

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 11. Pınar dedi ki:

  Arkadaşlar herkese hayırlı cumalar… Önceki bölümlerde bazı arkadaşların soruları olmuştu altlarına cevaplarını yazdım.Bu dizi giderek benim ilgimi çekmeye başladı.Ülkemizde de malum çocuk evliliği vb. husular ne yazık ki var. Bakalım ilerleyen bölümlerde nelerle karşılaşacağız. Takip etmenizi öneririö

  1. Pınar dedi ki:

   Bu arada kızım iyileşti ateşi 5 gün den sonra düştü .Allah hepimize sağlık sıhhat versin dostlar. Bu çok önemli

   1. aslı dedi ki:

    Pınar arkadaşım, kızınıza çok geçmiş olsun.

    1. Pınar dedi ki:

     Saol alıcı tsk ederim

  2. Pınar dedi ki:

   Gökhan ve Aynur soruları vardı ozellikle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.