İkimizin Yerine 70. Bölüm Özeti 16 Kasım Cuma Fragmanı # Kaliyani Anandiyi evden kovar

Burak 04 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 70. Bölüm 16 Kasım Cuma Günü Neler Yaşanacak?

 

Anandi ile Jagdish ortada yoktur. Sumitra bundan endişelenir ve Kaliyaninin  farkında olmamasını ister. Sughna, umarım Anandi yine ailesine kaçmaz diye düşünür. Sumitra, Anandinin  aptalca bir şey yapmayaçağını söyler. Kazan, Krişna ve Govind , para bulmak için evi ipotek ettirmeye Bago‘yu ikna etmeye çalışırlar. Bago, evi kaybetmekten korkuyordur.  Başka çaresi olmadığından kabul eder. Sughna ve Sumitra Anandi ve Jagdish için tedirgin olur. Sumitra Vikranta her şeyi anlatır ve çocukları aramaya gönderir. Bu arada Anandi ve Jagdish dönerler. Jagdish otobüs durağında Anandiye, şehre gittiklerini  kimseye söylememesi için uyarır. Jagdish, Sunder’e gider. Sunder Jagdish’in kendisi ile gelmesini ister. Anandi, gitmemesini söyler. Jagdish kabul eder ve  Sundera onunla hiçbir yere gitmeyeceğini söyler Babasının  okulu ektiğimi öğrendiğini ve başının büyük belaya girdiğini ekler. Sunder buna çok  bozulur. Vikrant, Sumitra‘ya Anandi ve Jagdishi hiçbir yerde bulamadığını söyler. Biraz sonra Kaliyani Anandiye seslenir. O esnada çocuklar gelir. Sumitra Anandiye, hemen Kaliyaninin yanına gitmesini söyler. Sughna, Jagdish’i neden tüm gün evde olmadıkları için sorgular. Jagdish, mabede gittiklerini söyler. . Kaliyani Anandiye, Kanhaji’nin resmini ve süslemeleri vererek dua törenine hazırlanmasını söyler. Hizmetçi gelir ve Mahavirin Kaliyaniyi görmeye geldiğini söyler.  Sumitra Vikrant’a, Kaliyaniyi çağırmasını söyler. Vikrant, Basant ve Kaliyaniye Mahavir’in geldiğini söyler. Her ikisi de buna şaşırır. Mahavir salona yaklaşır Kaliyani, Basant ve Vikrant aceleyle aşağı inerler. Kaliyani Mahavir‘e kötü şekilde bakar.  Mahavir ise gülümsemektedir.

Mahavir, Kaliyaniye gelininin yardım istemeye geldi durumun o kadar kötümü ki onu gönderdin der. Kaliyani şaşırır. Mahavir gelinin  babasının toprakları içi merhamet dilenmeye bana geldi der. Kaliyani, benim  gelinlerim bunu yapmaz der. Yalan bırakarak gitmesini ister. O esnada Anandi ve Jagdish gelir. Mahavir kurnazca gülümserken Anandi’yi göstererek ve bana gelinin Kazan’ın toprakları için yalvardı der. Basant, yalan söyleme diye bağırır. Anandinin  tüm gün evde olduğunu söyler ve Anandi‘ye sorar. Anandi çekinir ve Mahavire gittiklerini açıklar. Kaliyani ve ev halkı şok olur. Mahavir Kaliyaniye, gururunu bırak, ben her zaman sana yardıma hazırım der. Mahavir alaycı şekilde konuşur ve ayrılır. Kaliyani Anandiye tokat atar . Anandinin anne ve babası için  onun saygınlığını bozduğunu, bunca yıl emek verdiği her şeyi mahvettiğini söyler. Sumitra ve Vikrant müdahale etme ister ancak Kaliyani onları durdurur. Kaliyani , Anandi’ye madem ki aileni önemsiyorsun, öyleyse ailene geri döneceksin diye tehdit ede ve Anandi’yi sürükler. Onu evden kovar. Jagdish, Anandiyi Mahavir’e kendisinin götürdüğünü söyler. Kaliyani onu  fırçalar. Basant, Kaliyaniyi  Anandi‘nin sabaha kadar evde kalmasına ikna eder. Kaliyani isteksizce kabul eder. Sughna ve Vikrant, Anandiyi odasına götürürler. Sumitra Gehna’nın, Basant’la konuşmasını  ve Kaliyaninin verdiği cezayı değiştirmesi için ikna etmesini söyler.  Kaliyani odasında  Anandinin yaptığı hatayı asla affetmeyeceğini söyler. Sumitra, fikrini değiştirmesi  için Kaliyaniye yalvarır.

Kaliyani, Anandiyi bir çok kez affedildiğini söyleyerek reddeder. . Sumitra çok üzülür. Kaliyani artık konuşmak istemediğini söyler ve kapıyı Sumitranın yüzüne kapatır. Anandi odasındadır ve ağlayarak çantasını topluyordur. Anandi Sughna ve Vikrant’a geri dönerse ailesinin çok üzüleceğini bu yüzden gitmek istemediğini söyler. Bir dahaizinsiz, hiçbir şey yapmayacağını ekler. Sughna ona  sarılırken Vikrant hışımla Sumitranın yanına  gider. Anandi ile ilgili konuşur.  Sumitra, ona destek olamadığı için üzgündür ancak Vikrant’dan Bairon’u arayarak eve geri çağırmasını ister. Bairon Anandinin gitmesine müsaade etmez der. Vikrant, Baironuu arar ancak ulaşamaz. Gehna BAsantla konuşur ancak Basant oralı değildir. Annesini vazgeçirmeye çalıştığını, amaonun sert tavrını görünce durumu daha da kötüleştirmek istemediğini, bu yüzden Mahavir ile konuşmadığını söyler. Anandi, çok büyük bir hata yaptı ve annem onu asla affetmez der. Vikrant, Basantınn yanına gelir ve Kaliyaninin fikrini değiştirmesi için yalvarır. Basant annemle şimdi konuşursam Anandiyi hemen evden atar, bu yüzden  istemiyorum der. Beklemelerini daha sonra konuşmalarını söyler. Gehna ve Vikrant çaresizce birbirlerine bakarlar. Jagdish Anandinin odasına gelir ve Sughna Anandinin çok üzgün olduğu için şimdi konuşmamalarını  söyler. Jagdish kendi suçunun bedelini Anandi ödeyecek diye kendisini kötü hisseder. Anandi’yi Mahavire götürdüğüne pişman olmuştur. Vikrant ve Anandi bütün bunları dinler ve  Jagdish, nenesi ile konuşmak ister. Vikrant onu durdurur  ve sabah konuşmasını söyler.

Kaliyani alt katta tek başına dua etmektedir Anandi herkese pujadan sonra yenecek bir yiyecek verir. Anandi Sumitra’yı görünce ağlar. Kaliyaniye de o yiyecekten verir. Kaliyani yiyeceği alır ve içeri giderek kapısını kapatır. Anandi ağlamaya devam eder. Sabah, herkes salondayken hizmetçi Anandinin bavulunu indirir. Kaliyani dışarı koymasını ister. Anandi aşağı iner ve üzerinde hiç mücevher ve takı yoktur. Elinde sadece Kanhajinin idolü vardır. Herkes onunla geçirdiği güzel günleri hatırlar. Basant, Sumitra, Gehna ve Vikrant, Kaliyaniyi, vazgeçirmeye çalışırlar. Kaliyani, kararının değişmeyeceğini söyler. Anandi ağlayarak herkese veda eder ve evdeki herkesle anılarını hatırlar. Herkes ağlıyordur. Anandi, Kaliyaninin duasını almak ister ancak Kaliyani onu uzaklaştırır. Basant, Anandi’yi evine bıracağını söyler ama Kaliyani bunu da engeller. Kaliyani Anandiye para vererek evine tek başına gitmesini söyler.

 

Vikrant, Kaliyaniye kızar. Vikrant ve Jagdish, Anandi’yi otobüs durağına bırakacaklardır. Anandi evine son kez bakar ve durağa geldiklerinde, Anandi ve Jagdish ağlayarak sarılırlar. Anandi Jagdish’e derslerini iyi çalışmasını ve kendisine  iyi bakmasını söyler. otobüse biner ve otobüs hareket ederken, Jagdish arkasından koşarak, babam gelince eve döneceksin diyerek Anandiye  bağırır. Vikrant Jagdishi teselli etmeye çalışır. Anandinin evden ayrılması  herkesi çok üzmüştür. Sumitra çok ağlıyordur ve Gehnayla Sughna onu teselli eder. Kaliyani onları görür ve Sumitrayı azarlar. Bu arada  köyden birileri Anandiyi otobüs durağında görür ve Anandinin anne ve babasına haber verir. Kazan ve Bago durağa gelerek kızlarını arar ancak bulamazlar. Daha sonra Anandi eve gelir ve Bago kızını gördüğüne çok sevinir. Kazan neden geldiğini sorar.  Bago onun kaçtığını zannetmiştir. Anandi evdekilerin haberi olduğunu ve Kaliyani onu evden kovduğunu söyler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 70. Bölüm Özeti 16 Kasım Cuma Fragmanı # Kaliyani Anandiyi evden kovar” üzerine 6 yorum

 1. &Aynur¤☪¤Gökhan☯& dedi ki:

  Abim musait oldugunda aksam yazsin bende yazicam o gun♥
  Vee Tylla ablam EDHO Orhan kim saufasina yazmani istiyor
  Abim ben uyuycam iyi geceler allah rahatlii versin))) optum♥

 2. &Aynur¤☪¤Gökhan☯& dedi ki:

  Abim tesekkir ederim♥
  cok sevoyorum kirmizi gulleri♥
  Sana hediyem kol saati♥
  Aleyna ablamm hos geldin birtanem♥ cok ozledim seni♥ tm ablam musait oldugunda yaz♥
  Abim Meric abime soypermisin askere gitmeden bir kerecik onunla bolll boool konusayim♥ litfen

 3. ⍲łℰყ Ɲ⍲ ✨ dedi ki:

  Hayırlı akşamlar:))
  Canlar ben müsait değilim..ondan dolayı yazamıyordum..

 4. &ⒼⓄⓀℋⒶⓃ¤☪¤ⒶⓎⓃⓊℛ♪& dedi ki:

  Abisinin gülü sana hediyem… Kırmızı güller 😉

  Xanım sana da hediyem Mor güller:)

  Pınar ablacım eline emeğine sağlık özetler birbirinden güzel olmuş..:)) Teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim:))

 5. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar pinar hanim ozetler muhtesem olmus :))

 6. &Aynur& dedi ki:

  oleeeey ilk oldummm 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.