İkimizin Yerine 62. Bölüm Özeti 08 Kasım Perşembe Fragmanı # Jagdish Kaliyaninin kasasından para çalar.

Burak 30 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 62. Bölüm 08 Kasım Perşembe Günü Neler Yaşanacak?

 

Kaliyani ve oğulları eve döner. Basant, Madan Singh’in ne kadar ileri gittiğini ve bir şeyler yapması gerektiğini anlatır. Onu dövmeyi düşünür ama Bairon onu durdurur. Basanth, Madan Singh’in  onurlarını kırdığını söyler ve  bağırmaya devam eder. Bairon, Basanth’a Madan Singh’in artık onlarla akraba olduğunu için fevri bir karar alamadıklarını hatırlatır. Kaliyani, Bairon ile aynı fikirdedir ve Madan Singhe hiçbir şey yapmayacaklarını kabul eder. Konseye giderlerse, Sughna olayı yüzünden bütün  köylüler Madan Singh ile birlikte olacaklardır der. Basanth ikna olmaz, ama Kaliyani ona hiçbir şey yapmamasını söyler. Basant, bunun Madan Singh’i durdurmayacağı söyler.

Vikrant gelir ve babasının bir daha böyle bir şey yapmayacağını  ve polise gittiğini söyler. Herkes şok olur. Anandi Sughnaya her şeyi anlatır ve Sughna panik yapar. Polis eve gelir ve Kaliyani Vikranta neden polise gittiğini sorar. Vikrant depoyu babasının yaktığını söyler. Eğer onu şikayet edersem bir daha böyle bir şey yapmaya cüret edemez der.Basant tanıklarının olmadığını söyler. Vikrant babasının suçunu itiraf ettiğini ve ona karşı tanık olmaya hazır olduğunu söyler. Herkes şok olur. Bairon Vikrantı vazgeçirmeye çalışır ancak Vikrant babamı durdurmam gerekiyor der. Kaliyani polisi göndermek ister. Dava açmak istemez. Polis iki ailenin konuşarak sorunlarını çözmesi gerektiğini söyler. Aralarındaki bu durumun tüm köyü etkileyeceğini söyler. Kaliyani oğulları ile beraber Madanla konuşmaya karar verir.Vikrant da gitmek ister ancak Bairon onu durdurur. Kaliyani ve oğulları polis ile beraber Madanın evine gider. Polis Madana aralarındaki sorunu konuşarak çözmeleri gerektiğini söyler.Amca Tauji yangınla ilgilerinin olmadıkların söyler. Radha Kaliyani oğlumu kandırdı v onu bizden uzaklaştırdı der. Kaliyani Madanla konuşmak istese de Madan oralı değildir. Polis iki aile arasında birbirlerie zarar vermeyeceklerine dair anlaşma yapmalarını önerir. Madan Vikrant nedeniyle hiçbir anlaşma yapmayacağını söyler. Polis eğer uzlaşmazlarsa haklarında yasal işlem yapacağını söyler.Kaliyani anlaşmaya hazır olduğunu söyler. Tauji kardeşine anlaşmayı imzalamasını söyler. Madan ve Kaliyani anlaşmayı imzalar. Kaliyani ve oğulları gider Tauji Madanı daha dikkatli olması konusunda uyarır ve sadece Kaliyani ve ailesinden intikamını al der. Ayrıca amca Madandan Vikrantı eve getirmesini ister.

Aile akşam yemeğindedir ve Kaliyani yangının hasarının tamir edilmesini söyler. Basant ilgileneceğini söyler. Jagdish masaya bilgisayar yüzünden geç gelir Bairon son olaylar nedeniyle Jagdishin derslerini aksattığını onunla ilgilenemediğini söyler. Anandi Jagdish bütün gün bilgisayar başında oyun oynuyor der. Kaliyani eşi ile bu şekilde konuştuğu için Anandiyi fırçalar. Bairon sınavlar bitene kadar bilgisayarı yasaklar. Vikrant odadır. Sughna ona süt getirir ve Vikrant yastığını alıp giderken Sughna onu durdurur ve yatağını terasa yaptığını söyler. Vikrant işlerimi her gün birisi yaparsa ben şişmanlarım der. Bairon annesi ile konuşmaktadır. Kaliyani Bairona mahkemeye ve şehire gitmesini söyler. Bairon her ikisini yapamayacağını söyler. Vikrant mahkemeye Baironun yerine gidebileceğini söyler. Bairon ve Vikrant ayrılırlar. Okulda jagdish ders çalışmaktadır. Sunder yanına gelir ve ona taşınabilir bir oyun cihazı gösterir. Bu cihazla her yerde oyun oynayabileceğini söyler. Sunder Jagdishi dersten çıkarır ve oyun oynamaya götürür.  Çocuklar bütün gün oyun oynarlar. Jagdish cihazın kendisinde kalmasını ister. Sunder cihazın arkadaşının olduğunu ve 5000 rupiye satın almazsa arkadaşının cizhazı geri götüreceğini söyler. Jagdish benim o kadar param yok der. Sunder evden almasını ister. Jagdish tereddüt eder.

Bairon şehirden 60000 rupi ile eve döner.Jagdish okuldan eve gelir ve nenesinden para ister. Kaliyani ona 200 rupi verir. Kaliyani gitmek üzreyken kasanın anahtarını Jagdishe verir ve kasayı kilitlemesini söyler. Jagdish cihaz için gerekli olan parayı kasadan alır ve tam dönerken Anandiye rastlar. Çoçuklar tartışırlar ve Kaliyani onları azarlar. Jagdish odada parayı saklamak için yer bakar. Anandi ona ders çalıştırmak ister ancak Jagdish alışmak istemez. Anandi Jagdishin kitaplarına bakar ve başkasının el yazısını fark eder. Jagdish onu uzaklaştırır. Tauji anlaşma kağıtlarını imzaladıklarını ve Kaliyanilere bir şey yapamayacaklarını anlaşmaya uymaları gerektiğini söyler. Madan anlaşmayı imzaladığı için pişmandır. Vikrant Sughnanın kendisi ile konuşmamasından üzgündür ve tanrı figürlü reme bakarak karımın ne zaman tatlı sesini duyacağım diyerek rüya görmeyi diler. Jagdish rüyasında para çaldığı için nenesinin onu dövdüğünü ve karanlık odaya kilitlediğini görür. Kabusundan ter içinde uyanır ve dolaba giderek sakladığı parayı kontrol eder.

Yağmur yağıyordur ve Sughna terasta Vikratın ıslanacağını  fark eder. Terasa gider ve Vikrant bir köşede uyumaya çalışıyordur. Sughna kendini kötü hisseder ve Vikrantı uyandırır. Sughna Vikranta neden odaya gelmediğini sorar. Vikrant yağmurun kısa süreceğini ve odaya gelirse Sughnanın ona kızabileceğini düşündüğünü söyler. Sughna Vikranta odaya gelmesini aksi halde hasta olacağını söyler. Bu durum Vikrantın hoşuna gider. Vikrant odaya gelir ve Sughna aynanın dibindedir uyumuyordur. Vikrant uyumasını ister. Vikrant kendisinin yerde yatacağını Sughnanın yatağında yatmasını söyler. Vikrant kıyafetlerini değiştirir. Sughna Pratapla ıslandıkları anı hatırlar. Sughna uyurken Vikrant onu sevgi ile seyreder. Sabah Jagdish aceleyle parayı çantasına koyar ve kahvaltıya iner. Vikrant dünkü yağmurdan ötürü hapşırmaktadır. Anandi dersle ilgili bir soru ile gelir. Kaliyani Jagdishin beslenme çantasını hazırlamasını söyler.Anandi Sumitranın yaptığını söyler. Kaliyani bunun üzerine Anandiyi sorumsuzlukla azarlar. Jagdish çaldığı paradan ötürü rahatsızdır ve onu yerine koymaya karar verir. Kasanın olduğu odaya gider ve kasanın kilitli olduğunu görür. Parayı Kaliyaninin yastığının altına koyarken Gehna yengesi onu görür. Jagdish panikle parayı arkasına saklar

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 62. Bölüm Özeti 08 Kasım Perşembe Fragmanı # Jagdish Kaliyaninin kasasından para çalar.” üzerine 8 yorum

 1. xanim dedi ki:

  pinar hanimcim bu ozet guzel olmus elinize saglik :))

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin arkadaslar nasilsiniz aleynam canim seni kim uzduyse karsinda beni bulur canim takma kafana icini ferah tut her sey cok guzel olucak tatlim bende erken kalkip ev temizliycem bulasik falan sonra hali kursuna gidicem meric nasilsin ve cok tesekkur ederim basimin agrisi gecti cok iyim sag olasin islerinizde kolay gelsin ALLAH yardimciniz olsun ailenizlen mutlu saglikli gunler dilerim :))

 3. Harvey dedi ki:

  I don’t even know the way I stopped up right here, but I thought this publish was once good.

  I do not know who you are however certainly you’re going to a famous blogger
  should you aren’t already. Cheers!

  Nehemiah (Natalie)

 4. Meriç dedi ki:

  Özetler için teşekkürler elinize sağlık 🙂

  1. Pınar dedi ki:

   Saol Meriç b tesekkur ederim

 5. Meriç dedi ki:

  Geçmiş olsun. Xanım bu baş ağrıları bir türlü yakamızı bırakmıyorlar 😀 muaha 😀 kendine dikkat et 😉

 6. Meriç dedi ki:

  İlk ben 😀
  Rica ederim. Xanım senin,adına mutlu oldum. Sevdiğin ve istediğin mesleği okuyorsun yani kursunu alıyorsun. Hayatında başarılar hep istediğin gibi olsun.

  Aleyna iyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.