İkimizin Yerine 59. Bölüm Özeti 05 Kasım Pazartesi Fragmanı # Sughna tekrar gelin kıyafetleri içerisindedir

Burak 28 Eki 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 59. Bölüm 05 Kasım Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

 

Bhambari Kaliyani ile konuşur. Kaliyaninin Sughna’nın yeniden evlenmesine izin verdiği için ona teşekkür eder. Bu köydeki diğer dul kızların evlenmesine örnek teşkil edecek der. Basant eşine mücevher satmak için eve gelen kadından mücevher almasını söyler. Gehna çok mutludur. Gehnanın ailesi eve gelir. Kaliyani dünürlerini karşılar. Gehna çok sevindir ve kız kardeşleri sarılır.

 

Gehna’nın anne ve babası Gehna’nın mutlu olmasına çok sevinmektedir. Evde düğün ile ilgili hazırlıklar son hızıyla devam etmektedir.Anandi anne ve babasını heyecanla bekler. Madhav ve karısı eve gelir. Sumitra kardeşini gördüğüne çok sevinir. Ardından Anandinin anne ve babası eve gelir. Anandi çok sevinir ve anne babasına sarılır. Kali yani dünürlerini karşılar. Kazan Sughna için yine bir sürü hediye getirmiştir. Kazanın topraklarını tekrar ipotek ettirerek hediyeleri aldığını Bairon bilmemektedir. Godhav (kazanın kardeşinin eşi. bunu Biaron öğrenirse çok üzülür diye düşünmektedir.) Sumitra Sughnanın eline kına sürer. Sughna ilk düğünündeki kına sürme anını hatırlayarak ağlamaya başlar. Bhambari Sumitrayı dans etmesi için çağırır. Sumitra Kaliyaniden çekilmektedir. Basant bir şekilde bahane ile annesini dışarı çıkarır. Gehna şarkı söyler. Anandi ve Sumitra dans ederler. Herkes çok eğlenmektedir ancak Sugnna üzgündür. Vikrantın annesi Vikrantın eline kına sürer. Anandi dans ederken Kaliyani gelir ve onları görür herkes Kaliyaniden ne yapacak diye korkarken  Kaliyani Basant ile birlikte dans etmeye başlar. Sughna’nın eline Vikrantın  kına ile ismi yazılır. Sughna Pratapı düşünerek daha da üzülmek dedir.

Ertesi gün Vikrantın annesi ve yengesi Kaliyaniler gider. Vikrant evde anne ve yengesini bulamayınca endişelenir ve Sughnanın hamileliğinin anlaşılmasından korkar ve hızlıca gelin evine gider. Radha getirdiği tüm kıyafet de mücevherleri Sughna’nın annesine verir. Sughna üzgün bir şekilde durmaktadır. Radha’nın  eltisi Sughnayı bu şekilde görür ve  onun neden bu kadar yorgun ve solgun olduğunu sorar. Kaliyani  gelerek olaya müdahale eder. Bu kadar sıkıntıdan sonra Sughna’nın bu şekilde gözükmesinin normal olduğundan bahseder. Bu arada Vikrant eve yetişir ve Sughnanın hamile olduğunu anne ve eltisi anlamadan önce bir bahane uydurur konuyu dağıtır ve onları uzaklaştırır. Sughna Vikrant ile konuşmasını hatırlar. Vikranta  hala neden onunla evlenmek istediğini sorar. Vikrant onu sevdiğini tekrar söyler. Sughna bu aşk karşılıksız olacak der. Vikrant  ondan hiçbir şey beklemediğini söyler ve Sughnasına kavuşacağı için çok mutludur.

Sughna Pratap hatırlar. Bebeğinin Pratapın ismini alamayacağı için üzgündür. İçinden bebeğinin ve sevgisinin sonsuza dek Pratapa ait olacağını söyler. Sumitra kızı ile konuşur ve birbirlerine sarılırlar. Kaliyani Sughnanın  ilk nikahına hatırlar ve hüzünlenir. Bu sefer her şeyin yolunda gitmesi için tanrıya dua eder ve ağlar. Kaliyani 40 gün boyunca çıplak ayakla tapınağa gitmeyi ve mum yakmayı adak olarak adar. Sumitra kızına gelin kıyafeti giydirir. Sughna ise nikah sonrasında mücevherlerinin nasıl çıkarıldığını düşünerek ağlamaya başlar. Sumitra onu teselli eder ve kızına yeni hayatında mutluluklar diler. Kaliyani torununa sarılır ve beraber ağlarlar. Basant Badinin hediyesini Sughnaya verir. Kaliyani Sughna’nın yeniden evlenmesinin kardeşinin düşüncesi  olduğunu hatırlar. Onu kırdığı için çok pişmandır. Düğün konvoyu eve gelir. Sumitra kızının yanına gider. Sughna çok üzgündür. Sumitra onun için en iyi olanın bu olduğunu söyler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 59. Bölüm Özeti 05 Kasım Pazartesi Fragmanı # Sughna tekrar gelin kıyafetleri içerisindedir” üzerine 3 yorum

 1. xanim dedi ki:

  ismimi yazmayi unutdum anonim benim :))

 2. Anonim dedi ki:

  pinar hanimcim bu ozetler muhtesem olmus :))

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.